Najcennejšia medaila Vašej zbierky

Zlatá pamätná medaila Tomáš Garrigue Masaryk

100. výročie vzniku Česko-Slovenska

Dňom vzniku samostatného Česko-Slovenska je považovaný 28. október 1918. Tomáš Garrigue Masaryk sa stal prvým prezidentom Československa a bol kľúčovou osobou pri založení ČSR spolu s M. R. Štefánikom a E. Benešom.

Národná Pokladnica k ucteniu významnej udalosti - 100. výročia vzniku ČSR v tomto roku - vyrazila prekrásnu pamätnú medailu do zlata vysokej rýdzosti 585/1000. Razba v najvyššej kvalite - lešteným razidlom - umožňuje vyniknúť aj tým najmenším detailom tohto exempláru, s motívom velikána T. G. Masaryka. Na averznej strane medaily je vyobrazený portrét T. G. Masaryka, reverzná strana predstavuje podobizeň znak SR a nápis na okruží. Pamätná medaila disponuje priemerom 18 mm a hmotnosťou 2 g.

Skompletujte si svoj numizmatický zakladač a objednajte ihneď, predtým než bude striktne limitovaná razba vypredaná!

Objednávkou medaily získate:

  • Zlato vysokej rýdzosti 585/1000
  • Prísne limitovanú edíciu
  • Najvyššiu kvalitu razby – leštené razidlo
  • Certifikát autentickosti

Pred 100 rokmi sa začala písať nová kapitola našich dejín - bolo založené samostatné Česko-Slovensko! Pripomeňte si jednu z hlavných postav celého prevratu - Tomáša Garrigue Masaryka v zlate!

Špecifikácia
Kov:
Zlato 585/1000
Priemer:
18 mm
Hmotnosť:
2 g
Kvalita:
Proof - najvyššia kvalita
Krajina pôvodu:
Slovensko
Rok:
2018

Tomáš Garrigue Masaryk

Tomáš Garrigue MasarykTomáš Garrigue Masaryk sa narodil 7. marca 1850 v Hodoníne. Nazývaný prezident Osloboditeľ, bol milovník koní, filozof, pedagóg, budovateľ, symbol morálnej veľkosti a politická autorita. Všetky tieto prezývky patria jedinému mužovi - zakladateľovi spoločného Československa, ktorého 100. výročie si pripomíname už tento rok!

Aby sme si ľudskosť uchovali a celý národ si mohol pripomenúť zásadné okamihy v histórii našej vlasti, vydáva Národná Pokladnica pamätnú medailu ilustrujúcu T. G. Masaryka. Bol to práve prvý prezident spoločnej republiky, ktorý nás spoločne s Milanom Rastislavom Štefánikom doviedol k samostatnosti a nezávislosti. Masarykova postava sa stala symbolom vlastenectva, demokracie a národnej hrdosti.

Bol jedným zo zakladateľov ČSR, prvý prezident ČSR (14. november 1918 - 14. december 1935),a predtým predseda Dočasnej vlády Československa. Masaryk bol ideológom čechoslovakizmu, považoval Čechov a Slovákov za jeden národ.

Ako mladý študoval filozofiu na Viedenskej univerzite. Neskôr sa vo Viedni živil súkromným učiteľstvom a vychovávateľstvom. V Lipsku sa zoznámil s americkou študentkou Charlotte (Charlie) Garrigueovou. V roku 1878 sa vzali v New Yorku a Tomáš prijal meno Tomáš Garrigue Masaryk. Z ich manželstva sa narodilo 6 detí: Alice, Jan, Eleanor, Olga, Herbert, a Hana. Jeho život skončil 14. septembra 1937 v Lánoch.

Áno, objednávam si zlatú medailu „Tomáš Garrigue Masaryk“ za cenu € 149,95 (+ 5,95 € poštovné a balné). Nepodstupujem tým žiadne riziko, medailu môžem vrátiť do 14 dní od doručenia zásielky. Pokiaľ bude moja rezervácia prijatá, bude mi najneskôr do 14 dní odoslaná poštou zásielka na moju adresu. Súčasťou zásielky bude aj Certifikát autentickosti. Doručenie a platba budú realizované prostredníctvom dobierkovej zásielky Slovenskej pošty.

Táto ponuka je platná do vypredania zásob. Máte právo kedykoľvek ukončiť objednávku a nechať odstrániť svoje údaje z rezervačného zoznamu. Národná Pokladnica s.r.o. si vyhradzuje právo zvýšiť čiastku poštovného a balného za podmienok uvedených vo Všeobecných obchodných podmienkach. Národná Pokladnica s.r.o. vylučuje prijatie ponuky s dodatkom alebo odchýlkou v zmysle ustanovenia § 44 ods. 2 zákona č. 40/1964 Zb. Občianskeho zákonníka v znení neskorších predpisov. Všeobecné obchodné podmienky Národnej Pokladnice s.r.o. nájdete na www.narodnapokladnica.sk.

Národná Pokladnica pôsobí plne v súlade so všetkými predpismi pre predaj tovaru na diaľku. Pokiaľ si chcete tovar objednať, musíte byť starší ako 18 rokov. Predmetom Vašej objednávky je výhradne tu ponúkaný tovar. Tovar expedujeme najneskôr do 30 dní po prijatí objednávky. Produkt bude odoslaný v dokonalom novom stave, pokiaľ nie je uvedené inak (napr. historické či použité vzácne mince). Každú zásielku nám môžete prostredníctvom Slovenskej pošty a.s. zaslať späť. V prípade vrátenia už uhradenej zásielky Vám vrátime uhradenú fakturovanú čiastku v priebehu 30 dní. Reklamácie môžete podať písomne na adresu predávajúceho, emailom alebo telefonicky na zákazníckej linke. Postup riešenia pri reklamácii je popísaný na www.narodnapokladnica.sk.

Osobné údaje označené hviezdičkou* sú nevyhnutné na uzavretie a plnenie zmluvy o kúpe tovaru. Máme tiež záujem zasielať Vám ponuky našich tovarov (priamy marketing) vrátane na základe profilovania Vášho nákupného správania. Na vnútorné administratívne účely skupiny Samlerhuset, do ktorej Národná pokladnica, s.r.o. patrí, môžeme Vaše údaje zdieľať s ďalšími spoločnosťami v tejto skupine. Osobné údaje spracúvame prostredníctvom externých poskytovateľov služieb (sprostredkovateľov). Vaše osobné údaje môžu byť poskytnuté aj ďalším subjektom, napr. banke, súdom, daňovému úradu a pod. Máte právo požadovať od nás prístup k Vašim osobným údajom, ich opravu, vymazanie alebo obmedzenie ich spracúvania a ich prenos k inému prevádzkovateľovi. Máte právo namietať proti spracúvaniu údajov na účel priameho marketingu, profilovania a zdieľania údajov v skupine Samlerhuset. Akékoľvek otázky alebo námietky nám môžete oznámiť písomne, e-mailom alebo telefonicky. Máte tiež právo podať sťažnosť na Úrad na ochranu osobných údajov. Úplná informácia o spracúvaní osobných údajov je dostupná na www.narodnapokladnica.sk/osobne-udaje ako aj v našich všeobecných obchodných podmienkach, a týmto potvrdzujete, že ste sa s ňou oboznámili. Tiež potvrdzujete, že máte najmenej 18 rokov.

V prípade poskytnutia e-mailovej adresy (dobrovoľné) Vám môžu byť zasielané ponuky a obchodné informácie prostredníctvom elektronickej komunikácie. Ak o ponuky nebudete mať viac záujem, stačí nám to oznámiť.

Vyplnením telefónneho čísla dobrovoľne súhlasíte, že Vás môžeme telefonicky kontaktovať s ponukou našich tovarov počas 10 rokov, vrátane na základe profilovania Vášho nákupného správania. Váš súhlas môžete kedykoľvek odvolať, pričom to nebude mať vplyv na zákonnosť spracúvania údajov pred odvolaním súhlasu.