Popredný európsky predajca mincí a medailí

Prihlásiť sa

Môj účet:

0850 606 009
Váš nákupný košík je prázdny

Tento rok uplynie už trinásť rokov od prvého udeľovania Cien Pamäte národa, za ktorou stojí nezisková organizácia Post Bellum. Poslaním tejto organizácie je dokumentovať a rozprávať príbehy pamätníkov, ktoré by nemali byť zabudnuté. Galavečer, počas ktorého prebehne ocenenie laureátov, sa bude opäť konať 17. novembra v pražskom Národnom divadle za prítomnosti významných osobností.

Ceny Pamäte národa

Poslanie Post Bellum

Post Bellum vzniklo ako všeobecne prospešná organizácia, ktorej cieľom je vyhľadávať a nahrávať spomienky pamätníkov zásadných udalostí 20. storočia. Zakladatelia týmto krokom chcú uchovať informácie v súvislej podobe pre budúce generácie. Keďže je všeobecne známe, že s pribúdajúcimi rokmi objektívny obraz udalostí dôb minulých bledne.
Hlavným projektom Post Bellum je Pamäť národa, čo je zbierka spomienok konkrétnych ľudí, denníkov či fotografií z obdobia totalít 20. storočia. Obsahuje predovšetkým spomienky vojnových veteránov, preživších holokaust, rozprávanie politických väzňov a ďalšie príbehy, ktoré by mali byť videné a vypočuté.

Ceny Pamäte národa

Každoročne, už celých trinásť rokov, dochádza k oceneniu ľudí, ktorí svojimi skutkami preukázali najvyššie spoločenské hodnoty. V ich životoch zvíťazila pravda a láska. Oni sami boli ochotní za svoje aj spoločenské ideály bojovať a mnohokrát riskovať nielen svoju slobodu, ale aj život.
Tohtoročnými laureátmi sú: pani Anna Šestáková, pani Marie Hanzlová, pani Marie Susedková, pán Pavel Eli Vago a pán Myroslav Marynovič.

Pamätná medaila pre tohtoročných laureátov

Všetky vyššie uvedené persony prevezmú za svoje oceňované činy pamätné medaily, ktoré pre Post Bellum už po šiestykrát venovala Národná Pokladnica.
Autorom motívu medaily je známy český sochár a medailér, pán Vladimír Oppl, ktorý je okrem iného aj autorom súčasnej obežnej dvadsaťkorunáčky. Pamätná medaila je doslova malým umeleckým dielom z rýdzeho striebra, ktorého prednú stranu zdobí levia hlava symbolizujúca silu, odvahu a odhodlanie. Zadnú stranu zdobí logo Post Bellum.

Spoločenská udalosť, pri ktorej môžete byť aj Vy!

Galavečer je dôležitou udalosťou, ktorá sa každoročne nesie v osobitom štýle, v minulých rokoch napríklad vo filmovom či divadelnom poňatí. Usporiadateľmi sú už vyššie spomínané Post Bellum, Česká televízia, Český rozhlas, Rozhlas a televízia Slovenska a Ústav pre štúdium totalitných režimov.
Počet vstupeniek na akciu je síce obmedzený, napriek tomu sa jej môžeme zúčastniť všetci, a to prostredníctvom našich televíznych obrazoviek!

Priamy prenos z udeľovania cien bude možné sledovať 17. novembra o 20:00 na ČT2 a RTVS2.

Ceny Pamäte národa
Spoločnosti skupiny Samlerhuset BV

Upraviť nastavenie súborov cookie môžete kliknutím na tento odkaz.