Popredný európsky predajca mincí a medailí

Prihlásiť sa

Môj účet:

0850 606 009
Váš nákupný košík je prázdny
Národná Pokladnica si každoročne pre svojich zákazníkov pripravuje množstvo noviniek a ani tento rok to nie je inak. Pre milovníkov numizmatiky prichádza v januári na trh medaila, ktorá oslavuje našu národnú patrónku Pannu Máriu Sedembolestnú.

Celý svet pozná Poslednú večeru od Leonarda da Vinci, avšak málokto má tušenie, že existujú aj ďalšie umelecké stvárnenia Ježišovej poslednej večere. Poznáte Poslednú večeru od dánskeho umelca Blocha?

Ak ste niekedy našli štvorlístok, určite ste to považovali za znak šťastia, ktoré sa na vás usmialo. A iste ste si ho ako talizman uchovali na pamiatku. Štvorlístok je totiž odjakživa spájaný s magickými vlastnosťami, ktoré priťahujú samé dobré energie a odstraňuje tie zlé.

Mayovia boli jednou z najvýznamnejších kultúr predkolumbovskej doby. Nachádzali sa na území Yucatánu, čo je dnešné južné Mexiko, časť Guatemaly, Hondurasu, El Salvadoru a Belize a osídlené boli približne 2000 rokov pred Kristom.

Každý rok 14. februára si celý svet pripomína sviatok všetkých zamilovaných - svätého Valentína. V mysliach mnohých z nás je ukotvený ako americký sviatok, pričom málokto tuší, že jeho korene sú európske a siahajú do ďalekej histórie. V dnešnej dobe má skôr komerčný charakter, avšak v dobách minulých išlo o oslavu plodnosti a očisty.

Rok sa s rokom zišiel a my tu máme opäť nový rok. Viete však, ktoré znamenia vládnu jeho prvému mesiacu? Prezradíme, že je to zemský Kozorožec a vzdušný Vodnár. Aj v roku 2024 môžete nájsť v ponuke Národnej Pokladnice mince pre seba i svojich blízkych, ktoré sú venované jednotlivým znameniam zverokruhu.


Spoločnosti skupiny Samlerhuset BV

Upraviť nastavenie súborov cookie môžete kliknutím na tento odkaz.