Popredný európsky predajca mincí a medailí

Prihlásiť sa

Môj účet:

0850 606 009
Váš nákupný košík je prázdny

Slávnostný galavečer udeľovania Cien Pamäti národa, za ktorým stojí nezisková organizácia Post Bellum, prebehne tento rok už po štrnástykrát. Akcia sa bude opäť konať v pražskom Národnom divadle za prítomnosti významných osobností. Laureáti počas večera dostanú za svoje činy pamätné medaily, ktoré pre nich pripravila Národná Pokladnica, ako hrdý partner Post Bellum.

Ceny Pamäti národa

Kto stojí za Pamäťou národa?

Za projektom Pamäť národa stojí organizácia Post Bellum, ktorá si vo svojom konaní stanovila cieľ vyhľadávať a nahrávať spomienky pamätníkov zásadných udalostí 20. storočia. Organizácia dokumentuje príbehy a rozpráva ich ďalej verejnosti, aby sa tak na ne nikdy nezabudlo. Do svojej činnosti potom zapája žiakov aj študentov a oceňuje hrdinov.

Poslanie Pamäti národa

Pamäť národa je najrozsiahlejšia verejne prístupná pamätnícka databáza v Európe, ktorá je budovaná v spolupráci s Ústavom pre štúdium totalitných režimov a Českým rozhlasom.

Jej poslaním je zhromažďovať spomienky konkrétnych ľudí, evidovať denníky a fotografie z obdobia 20. storočia. Ide predovšetkým o pamäte vojnových veteránov, politických väzňov, obetí holokaustu a ďalších ľudí, ktorých pamäte by nemali byť zabudnuté.

Ceny Pamäti národa

Tohtoročné odovzdávanie cien sa uskutoční už po štrnástykrát! Počas galavečera budú opäť ocenení muži a ženy, ktorí svojimi odvážnymi činmi dosiahli najvyššie spoločenské hodnoty. Za svoje aj spoločenské ideály neváhali bojovať a mnohokrát riskovať nielen svoju slobodu, ale aj život.

Tohtoročnými laureátmi sú: pán Jan Litomiský, pani Marie Klangová, pán Vasyl Vyrozub, pani Mária Šidová a pani Eva Karvašová.

Pamätná medaila od Národnej Pokladnice

Všetky vyššie uvedené osobnosti prevezmú za svoje oceňované činy pamätné medaily, ktoré organizácii Post Bellum už po siedmykrát venovala Národná Pokladnica. Národná Pokladnica je totiž dlhoročným partnerom Post Bellum a okrem už spomínanej udalosti sa podieľa aj na Behu pre Pamäť národa.

Pamätné medaily sú doslova malými umeleckými dielami vyrazenými do rýdzeho striebra. Hlavným motívom averznej strany je levia hlava, ktorá symbolizuje silu, odvahu a odhodlanie. Zadnú stranu zdobí logo Post Bellum. Autorom motívu nie je nikto iný, ako významný český sochár a medailér pán Vladimír Oppl, ktorý je okrem iného aj autorom súčasnej českej obežnej dvadsaťkorunáčky.

Nezmeškajte udeľovanie Cien Pamäti národa!

Udeľovanie Cien Pamäti národa je významnou udalosťou, ktorá sa nesie v nezameniteľnom štýle a určite stojí za pozretie. Usporiadateľmi akcie sú Post Bellum, Česká televízia, Český rozhlas, Rozhlas a televízia Slovenska a Ústav pre štúdium totalitných režimov.

Počet lístkov v divadle je síce obmedzený, napriek tomu sa udalosti môžete zúčastniť aj Vy a to prostredníctvom televíznych obrazoviek!

Priamy prenos z udeľovania cien môžete sledovať 17. novembra o 20:00 na RTVS2 a ČT2.

Spoločnosti skupiny Samlerhuset BV

Upraviť nastavenie súborov cookie môžete kliknutím na tento odkaz.