Popredný európsky predajca mincí a medailí

Prihlásiť sa

Môj účet:

0850 606 009
Váš nákupný košík je prázdny

Národná Pokladnica vydala prvú pamätnú medailu s novozvoleným prezidentom Petrom Pellegrinim, ktorý bude oficiálne inaugurovaný v polovici júna 2024.

Pamätná medaila s Petrom Pellegrinim

Spoločnosť Národná Pokladnica sa ako prvá rozhodla vydať pri príležitosti významnej historickej a spoločenskej udalosti pamätnú medailu, ktorá na svojom averze nesie podobizeň novej nastupujúcej hlavy štátu Slovenskej republiky. Jedná sa o medailu zušľachtenú rýdzim striebrom 999/1000 s priemerom 50 mm. Dominantou averznej strany je profilový portrét budúceho prezidenta Petra Pellegriniho. Reverzná strana vyobrazuje mapu Slovenska a úvodný text štátnej hymny.

Národná Pokladnica tak reagovala na udalosti posledných mesiacov, ktoré sa niesli v znamení prezidentských volieb. Tie boli plné emócií a očakávaní. Kandidáti sa o priazeň voličov snažili, čo im sily stačili. Avšak víťaz môže byť iba jeden. Po dlhotrvajúcom maratóne do druhého kola postúpili dvaja kandidáti. Prvým bol slovenský diplomat a politik Ing. Ivan Korčok, druhým bol slovenský politik a od roku 2023 predseda Národnej rady SR Ing. Peter Pellegrini.

Spoločnosť, ktorá pôsobí vo svete numizmatiky mnoho rokov, počas tohto politického súboja priebežne pripravovala pre svojich zákazníkov pamätnú medailu, ktorej ústredným motívom mala byť podobizeň jedného z kandidátov. Cieľom bolo, aby jej zákazníci mali ako prví možnosť získať pamiatku na ďalšiu významnú udalosť v histórii našej republiky.

Slovenský národ, ktorý mal možnosť po šiestykrát v histórii voliť prezidenta priamou voľbou a čiastočne rozhodnúť o ďalšom smerovaní svojej krajiny, si nakoniec počas druhého kola prezidentských volieb zvolil za svojho budúceho prezidenta Petra Pellegriniho.

Pamätná medaila s Petrom Pellegrinim

Peter Pellegrini si nakoniec získal väčšie sympatie Slovákov, a stane sa tak v polovici júna v poradí už piatym prezidentom Slovenskej republiky. Vo svojom mandáte nahradí súčasnú hlavu štátu Zuzanu Čaputovú.

Rozhodnutie slovenského národa následne spoločnosť Národná Pokladnica reflektovala pri vydaní pamätnej medaily s Petrom Pellegrinim.

Viac informácií o pamätnej medaile s budúcim prezidentom Petrom Pellegrinim nájdete: PAMÄTNÁ MEDAILA PETER PELLEGRINI

Spoločnosti skupiny Samlerhuset BV

Upraviť nastavenie súborov cookie môžete kliknutím na tento odkaz.