Národná Pokladnica s hrdosťou predstavuje novinku vo svojej ponuke, pamätnú medailu vyrazenú na počesť jedného z velikánov slovenskej histórie, Ľudovíta Štúra. Medaila pripomína 200 rokov od narodenia jednej z najvýznamenejších osobností slovenského národného obrodenia, ktorý sa významne podieľal na tvorbe spisovného slovenského jazyka.

Nádherná pamätná medaila, ktorú nájdete exkluzívne len v ponuke Národnej Pokladnice, je vyrazená do rýdzeho striebra 999/1000. Výnimočný dizajn tohoto majstrovského diela vynikne aj vďaka najvyššej kvalite razby – leštenému razidlu.

Objednávkou emisie získate:

  • Medailu z rýdzeho striebra 999/1000
  • Unikátnu spomienku na významnú osobnosť 
  • Razbu v najvyššej kvalite – lešteným razidlom
  • Certifikát autentickosti
  • Jedinečnú cenu iba € 19,95 (+ € 3,95 poštovné a balné)

Výtvarný návrh tohto prekrásneho numizmatu spracoval slávny slovenský umelec, držiteľ ceny Výtvarník roka Doc. Patrik Kovačovský Mgr. Art, ktorý medailu navrhol exkluzívne pre Národnú Pokladnicu. 

Reverz medaily zdobí fragment textu zo Štúrovho diela NAUKA REČI SLOVENSKEJ z ROKU 1846. Dizajn bol inšpirovaný symbolicky stranou sto, kde text prekrýva pôvodná pečiatka s textom "Knihoveň Matice Slovenskej". Línie na reverze vytvárajú náznak hladiny rieky Dunaj, pred ktorou je zobrazená veža hradu Devín, kde sa odohrala najdôležitejšia udalosť spájajúca sa s činnosťou Ľudovíta Štúra. Portrét slovenského velikána, z ktorého vyžarujú línie premieňajúce sa na text, nájdeme na averze medaily

Ľudovít Štúr (1815- 1856) bol najvýznamnejší predstaviteľ slovenského národného života a vedúca osobnosť slovenského národného obrodenia v polovici 19. storočia. Už za svojho života i krátko po smrti bol svojimi rovesníkmi a nasledovníkmi vysoko vyzdvihovaný. Tento významný jazykovedec, spisovateľ, politik a novinár zohral významnú úlohu v procese kodifikácie spisovnej slovenčiny.​

Otec spisovnej slovenčiny v rýdzom striebre! Získajte výnimočnú striebornú medailu pripomínajúcu 200. výročie narodenia Ľudovíta Štúra!

Špecifikácia
Kov:
Rýdze striebro 999/1000
Priemer:
33 mm
Hmotnosť:
15,5 g
Kvalita:
Najvyššia kvalita razby - leštené razidlo
Krajina pôvodu:
Slovensko
Rok emisie:
2016

Áno, rezervujem si striebornú medailu 200. výročie narodenia Ľudovíta Štúra za cenu € 19,95 (+ € 3,95 poštovné a balné). Teraz neposielam žiadne peniaze. Pokiaľ bude moja rezervácia prijatá, bude mi najneskôr do 14 dní odoslaná poštou zásielka na moju adresu. Súčasťou zásielky bude aj Certifikát autentickosti. Doručenie a platba budú realizované prostredníctvom dobierkovej zásielky Slovenskej pošty.

Táto ponuka je platná do vypredania zásob. Máte právo kedykoľvek ukončiť objednávku a nechať odstrániť svoje údaje z rezervačného zoznamu. Národná Pokladnica s.r.o. si vyhradzuje právo zvýšiť čiastku poštovného a balného za podmienok uvedených vo Všeobecných obchodných podmienkach. Národná Pokladnica s.r.o. vylučuje prijatie ponuky s dodatkom alebo odchýlkou v zmysle ustanovenia § 44 ods. 2 zákona č. 40/1964 Zb. Občianskeho zákonníka v znení neskorších predpisov. Všeobecné obchodné podmienky Národnej Pokladnice s.r.o. nájdete na www.narodnapokladnica.sk.

Národná Pokladnica pôsobí plne v súlade so všetkými predpismi pre predaj tovaru na diaľku. Pokiaľ si chcete tovar objednať, musíte byť starší ako 18 rokov. Predmetom Vašej objednávky je výhradne tu ponúkaný tovar. Tovar expedujeme najneskôr do 30 dní po prijatí objednávky. Produkt bude odoslaný v dokonalom novom stave, pokiaľ nie je uvedené inak (napr. historické či použité vzácne mince). Každú zásielku nám môžete prostredníctvom Slovenskej pošty a.s. zaslať späť. V prípade vrátenia už uhradenej zásielky Vám vrátime uhradenú fakturovanú čiastku v priebehu 30 dní. Reklamácie môžete podať písomne na adresu predávajúceho, emailom alebo telefonicky na zákazníckej linke. Postup riešenia pri reklamácii je popísaný na www.narodnapokladnica.sk.

Osobné údaje označené hviezdičkou* sú nevyhnutné na uzavretie a plnenie zmluvy o kúpe tovaru. Máme tiež záujem zasielať Vám ponuky našich tovarov (priamy marketing) vrátane na základe profilovania Vášho nákupného správania. Na vnútorné administratívne účely skupiny Samlerhuset, do ktorej Národná pokladnica, s.r.o. patrí, môžeme Vaše údaje zdieľať s ďalšími spoločnosťami v tejto skupine. Osobné údaje spracúvame prostredníctvom externých poskytovateľov služieb (sprostredkovateľov). Vaše osobné údaje môžu byť poskytnuté aj ďalším subjektom, napr. banke, súdom, daňovému úradu a pod. Máte právo požadovať od nás prístup k Vašim osobným údajom, ich opravu, vymazanie alebo obmedzenie ich spracúvania a ich prenos k inému prevádzkovateľovi. Máte právo namietať proti spracúvaniu údajov na účel priameho marketingu, profilovania a zdieľania údajov v skupine Samlerhuset. Akékoľvek otázky alebo námietky nám môžete oznámiť písomne, e-mailom alebo telefonicky. Máte tiež právo podať sťažnosť na Úrad na ochranu osobných údajov. Úplná informácia o spracúvaní osobných údajov je dostupná na www.narodnapokladnica.sk/osobne-udaje ako aj v našich všeobecných obchodných podmienkach, a týmto potvrdzujete, že ste sa s ňou oboznámili. Tiež potvrdzujete, že máte najmenej 18 rokov.

V prípade poskytnutia e-mailovej adresy (dobrovoľné) Vám môžu byť zasielané ponuky a obchodné informácie prostredníctvom elektronickej komunikácie. Ak o ponuky nebudete mať viac záujem, stačí nám to oznámiť.

Vyplnením telefónneho čísla dobrovoľne súhlasíte, že Vás môžeme telefonicky kontaktovať s ponukou našich tovarov počas 10 rokov, vrátane na základe profilovania Vášho nákupného správania. Váš súhlas môžete kedykoľvek odvolať, pričom to nebude mať vplyv na zákonnosť spracúvania údajov pred odvolaním súhlasu.