Svätý, majestátny, mocný Vatikán

Pamätná medaila EURO VATIKÁN

Kolekcia: Prvá spoločná európska mena

Kolekcia: Prvá spoločná európska mena

Hodnotenie: 4.0

1
 • Impozantné vyobrazenie prvej euromince Vatikánu v proof kvalite
 • Individuálne číslovanie na hrane - jedinečný originál!
 • Priemer 35,2 mm, hmotnosť 17,21g
 • Unikátna technológia zušľachtenie dvomi drahými kovmi!
 • Certifikát autentickosti potvrdzujúci pravosť a kvalitu medaily
Kolekcia Máme vypredané!
Prosím informujte ma, akonáhle bude produkt opäť skladom.

Svätý, majestátny, mocný Vatikán

Ikonická pamätná medaila EURO VATIKÁN

Len nedávno sme si pripomenuli zásadnú udalosť v dejinách Európy, akou je vznik jedného z najmenších, ale najvplyvnejších štátov sveta – Vatikánu. Národná Pokladnica Vám pri tejto príležitosti predstavuje jedinečný numizmat „EURO VATIKÁN“, ktorý zobrazuje prvú vatikánsku zlatú euromincu. Jej detailnú miniatúru nájdete v strede individuálne číslovanej medaily.

Numizmat pochádza z prestížnej kolekcie Prvá spoločná európska mena, je razený v najvyššej kvalite a výnimočne zušľachtený dvomi drahými kovmi - rýdzim zlatom 999/1000 a rýdzim striebrom 999/1000.

Štát Vatikán vznikol roku 1929 na základe Lateránskych zmlúv, ktoré podpísal kardinál Pietro Gasparri menom Svätej stolice a predseda vlády Benito Mussolini menom kráľovstva Taliansko. Zmluvy o Vatikáne hovoria ako o novom útvare, nie ako o pozostatku omnoho väčšieho pápežského štátu, ktorý predtým zahŕňal veľkú časť stredného Talianska.

Precízne vyhotovený averz prvej medaily z kolekcie Prvá spoločná európska mena zobrazuje pamiatky a symboly tohto najmenšieho mestského štátu. Na reverze nájdeme mapu Európy.

Objednaním medaily získate:

 • Prominentný numizmat zušľachtený 24-karátovým zlatom a rýdzim striebrom
 • Najvyššiu kvalitu razby - leštené razidlo
 • Individuálne číslovanie na hrane - jedinečný originál!
 • Poštovné prvej medaily platíme my!
 • Certifikát autentickosti potvrdzujúci kvalitu medaily
 • Limitovanú ponuku dostupnú iba v Národnej Pokladnici

Vzhľadom k tomu, že medaila je prísne limitovaná, a pre Európu vskutku významná, je o túto individuálne číslovanú medailu značný záujem. Preto neváhajte a staňte sa vlastníkom tejto ikonickej razby ešte dnes!

V Európe je šesť miništátov, ktoré sú často úzko prepojené s väčším susedom, a Vatikán je jedným z nich. Vatikán, najmenší mestský štát a centrum svetovej cirkvi, kde sídli aj pápež, má otvorené hranice do Európy, aj ked nie je súčasťou Schengenského priestoru. Vatikán razí od roku 2002 (po podpise menovej zmluvy) svoje vlastné euromince. 1. januára 2010 vošla do platnosti nová menová zmluva, ktorá vznikla kvôli nedostatkom tej predchádzajúcej. V súčasnej dobe majú európske miništáty s Európskou úniou osobitné vzťahy. Majú právo raziť obmedzené množstvo euromincí so svojou vlastnou rubovou národnou stranou. Mince San Marína, Vatikánu a Monaka sú v obehu od 1.1.2002.

Kov:
Meď
Zušľachtenie:
Čisté striebro a 24-karátové zlato
Hmotnosť:
17,21 g
Priemer:
35,2 mm
Nominál:
Medaila
Kvalita:
Leštené razidlo
Rok:
2021
Limitácia:
2000 zbierok

Kolekcia pamätných medailí Prvá spoločná európska mena"

Majstrovky stvárnené motíy prvých euro mincí

Rozmaznávajte vášho zberateľského ducha zbierkou majstrovsky stvárnených motívov.

Uvedením eura do obehu bola v roku 2002 zahájená nová kapitola európskych monetárnych dejín. Pre zberateľov táto udalosť predstavuje obrovský a neopakovateľný zážitok. Pri príležitosti vstupu do Eurozóny vydala každá krajina pamätnú mincu. Tieto motívy boli obohatené o najkrajšie pamiatky danej krajiny, a boli tak stvorené impozantné diela, ktoré obdivujú zraky zberateľov naprieč celou Európou.

Prelomové okamihy histórie eura spolu s prvými emisiami európskych štátov zostanú už navždy v našich spomienkach vďaka prísne limitovanej kolekcii medailí „Prvá spoločná európska mena“.

Všetky numizmaty kolekcie sú zušľachtené 24-karátovým zlatom a čistým striebrom vďaka ojedinelé technológii dvojho zušľachtenie. Sú razené v najvyššej kvalite razby - lešteným razidlom. Reverz s mapou Európy je spoločným znakom pre všetky numizmaty z kolekcie.

Zberateľskú hodnotu tejto kolekcie zvyšuje tiež aj jej limitácia, ktorá predstavuje pre Slovensko iba 2000 kolekcií!

Každá medaila z tejto kolekcie je doplnená Certifikátom autentickosti potvrdzujúcim pravosť, obsah drahého kovu a najvyššiu kvalitu razby medailí. Zakúpením prvej medaily tiež získate prednostné nákupné právo na ďalšie prísne limitované pamätné medaily v kolekcii „Prvá spoločná európska mena".

Ku každej kolekcii ZADARMO prijmete:

 • Elegantnú drevenú kazetu na bezpečné uloženie a prezentovanie medailí
 • Certifikát autentickosti ku každej medaile
 • Certifikát vlastníctva zbierky
 • Zberateľské rukavice
Ukázka ďalších medailí zo zbierky

Áno, chcem začať zbierať striebrom a zlatom zušľachtené pamätné medaily "Prvá spoločná európska mena". Objednávam si prvú medailu Euro Vatikán za zvýhodnenú cenu iba € 44,90 vrátane poštovného a balného. Peniaze nezasielam dopredu, pozlátená a postriebrená medaila Euro Vatikán zo základného kovu bude hradená pri odbere dobierky poštovnému doručovateľovi. Pokiaľ si medailu Euro Vatikán ponechám, objednám si tak ďalšie pamätné medaily z kolekcie Prvá spoločná európska mena. Tie budem dostávať približne raz za mesiac, každú za cenu € 44,90 (+ € 3,95 poštovné a balné). Každú pozlátenú a postriebrenú medailu môžem vrátiť do 14 dní odo dňa jej doručenia. V takomto prípade mi Národná Pokladnica s.r.o. vráti čiastku, za ktorú bola pamätná medaila zakúpená. Zbieranie pamätných medailí z kolekcie Prvá spoločná európska mena môžem kedykoľvek ukončiť. O svojom rozhodnutí ukončiť zbieranie musím bezodkladne informovať Národnú Pokladnicu písomne, telefonicky alebo emailom.

Táto ponuka je platná do 31. decembra 2021, pokiaľ nedôjde k vypredaniu zásob. Máte právo kedykoľvek ukončiť objednávku pamätných medailí z kolekcie Prvá spoločná európska mena a nechať odstrániť svoje údaje z rezervačného zoznamu kolekcie. Po ukončení objednávky Vám už nebudú ďalšie medaily z kolekcie zasielané. Národná Pokladnica s.r.o. si vyhradzuje právo zvýšiť čiastku poštovného a balného za podmienok uvedených vo Všeobecných obchodných podmienkach. Národná Pokladnica s.r.o. vylučuje prijatie ponuky s dodatkom alebo odchýlkou v zmysle ustanovenia § 44 ods. 2 zákona č. 40/1964 Zb. Občianskeho zákonníka v znení neskorších predpisov. Všeobecné obchodné podmienky Národnej Pokladnice s.r.o. nájdete na www.narodnapokladnica.sk.

Národná Pokladnica pôsobí plne v súlade so všetkými predpismi pre predaj tovaru na diaľku. Pokiaľ si chcete tovar objednať, musíte byť starší ako 18 rokov. Predmetom Vašej objednávky je výhradne tu ponúkaný tovar. Tovar expedujeme najneskôr do 30 dní po prijatí objednávky. Produkt bude odoslaný v dokonalom novom stave, pokiaľ nie je uvedené inak (napr. historické či použité vzácne mince). Každú zásielku nám môžete prostredníctvom Slovenskej pošty a.s. zaslať späť. V prípade vrátenia už uhradenej zásielky Vám vrátime uhradenú fakturovanú čiastku v priebehu 30 dní. Reklamácie môžete podať písomne na adresu predávajúceho, emailom alebo telefonicky na zákazníckej linke. Postup riešenia pri reklamácii je popísaný na www.narodnapokladnica.sk.

Osobné údaje označené hviezdičkou* sú nevyhnutné na uzavretie a plnenie zmluvy o kúpe tovaru. Máme tiež záujem zasielať Vám ponuky našich tovarov (priamy marketing) vrátane na základe profilovania Vášho nákupného správania. Na vnútorné administratívne účely skupiny Samlerhuset, do ktorej Národná pokladnica, s.r.o. patrí, môžeme Vaše údaje zdieľať s ďalšími spoločnosťami v tejto skupine. Osobné údaje spracúvame prostredníctvom externých poskytovateľov služieb (sprostredkovateľov). Vaše osobné údaje môžu byť poskytnuté aj ďalším subjektom, napr. banke, súdom, daňovému úradu a pod. Máte právo požadovať od nás prístup k Vašim osobným údajom, ich opravu, vymazanie alebo obmedzenie ich spracúvania a ich prenos k inému prevádzkovateľovi. Máte právo namietať proti spracúvaniu údajov na účel priameho marketingu, profilovania a zdieľania údajov v skupine Samlerhuset. Akékoľvek otázky alebo námietky nám môžete oznámiť písomne, e-mailom alebo telefonicky. Máte tiež právo podať sťažnosť na Úrad na ochranu osobných údajov. Úplná informácia o spracúvaní osobných údajov je dostupná na www.narodnapokladnica.sk/osobne-udaje ako aj v našich všeobecných obchodných podmienkach, a týmto potvrdzujete, že ste sa s ňou oboznámili. Tiež potvrdzujete, že máte najmenej 18 rokov.

V prípade poskytnutia e-mailovej adresy (dobrovoľné) Vám môžu byť zasielané ponuky a obchodné informácie prostredníctvom elektronickej komunikácie. Ak o ponuky nebudete mať viac záujem, stačí nám to oznámiť.

Vyplnením telefónneho čísla dobrovoľne súhlasíte, že Vás môžeme telefonicky kontaktovať s ponukou našich tovarov počas 10 rokov, vrátane na základe profilovania Vášho nákupného správania. Váš súhlas môžete kedykoľvek odvolať, pričom to nebude mať vplyv na zákonnosť spracúvania údajov pred odvolaním súhlasu.

Svätý, majestátny, mocný Vatikán

Ikonická pamätná medaila EURO VATIKÁN

Len nedávno sme si pripomenuli zásadnú udalosť v dejinách Európy, akou je vznik jedného z najmenších, ale najvplyvnejších štátov sveta – Vatikánu. Národná Pokladnica Vám pri tejto príležitosti predstavuje jedinečný numizmat „EURO VATIKÁN“, ktorý zobrazuje prvú vatikánsku zlatú euromincu. Jej detailnú miniatúru nájdete v strede individuálne číslovanej medaily.

Numizmat pochádza z prestížnej kolekcie Prvá spoločná európska mena, je razený v najvyššej kvalite a výnimočne zušľachtený dvomi drahými kovmi - rýdzim zlatom 999/1000 a rýdzim striebrom 999/1000.

Štát Vatikán vznikol roku 1929 na základe Lateránskych zmlúv, ktoré podpísal kardinál Pietro Gasparri menom Svätej stolice a predseda vlády Benito Mussolini menom kráľovstva Taliansko. Zmluvy o Vatikáne hovoria ako o novom útvare, nie ako o pozostatku omnoho väčšieho pápežského štátu, ktorý predtým zahŕňal veľkú časť stredného Talianska.

Precízne vyhotovený averz prvej medaily z kolekcie Prvá spoločná európska mena zobrazuje pamiatky a symboly tohto najmenšieho mestského štátu. Na reverze nájdeme mapu Európy.

Objednaním medaily získate:

 • Prominentný numizmat zušľachtený 24-karátovým zlatom a rýdzim striebrom
 • Najvyššiu kvalitu razby - leštené razidlo
 • Individuálne číslovanie na hrane - jedinečný originál!
 • Poštovné prvej medaily platíme my!
 • Certifikát autentickosti potvrdzujúci kvalitu medaily
 • Limitovanú ponuku dostupnú iba v Národnej Pokladnici

Vzhľadom k tomu, že medaila je prísne limitovaná, a pre Európu vskutku významná, je o túto individuálne číslovanú medailu značný záujem. Preto neváhajte a staňte sa vlastníkom tejto ikonickej razby ešte dnes!

V Európe je šesť miništátov, ktoré sú často úzko prepojené s väčším susedom, a Vatikán je jedným z nich. Vatikán, najmenší mestský štát a centrum svetovej cirkvi, kde sídli aj pápež, má otvorené hranice do Európy, aj ked nie je súčasťou Schengenského priestoru. Vatikán razí od roku 2002 (po podpise menovej zmluvy) svoje vlastné euromince. 1. januára 2010 vošla do platnosti nová menová zmluva, ktorá vznikla kvôli nedostatkom tej predchádzajúcej. V súčasnej dobe majú európske miništáty s Európskou úniou osobitné vzťahy. Majú právo raziť obmedzené množstvo euromincí so svojou vlastnou rubovou národnou stranou. Mince San Marína, Vatikánu a Monaka sú v obehu od 1.1.2002.

Prosím informujte ma, akonáhle bude produkt opäť skladom.
Špecifikácia
Kov:
Meď
Zušľachtenie:
Čisté striebro a 24-karátové zlato
Hmotnosť:
17,21 g
Priemer:
35,2 mm
Nominál:
Medaila
Kvalita:
Leštené razidlo
Rok:
2021
Limitácia:
2000 zbierok

Kolekcia pamätných medailí Prvá spoločná európska mena"

Majstrovky stvárnené motíy prvých euro mincí

Rozmaznávajte vášho zberateľského ducha zbierkou majstrovsky stvárnených motívov.

Uvedením eura do obehu bola v roku 2002 zahájená nová kapitola európskych monetárnych dejín. Pre zberateľov táto udalosť predstavuje obrovský a neopakovateľný zážitok. Pri príležitosti vstupu do Eurozóny vydala každá krajina pamätnú mincu. Tieto motívy boli obohatené o najkrajšie pamiatky danej krajiny, a boli tak stvorené impozantné diela, ktoré obdivujú zraky zberateľov naprieč celou Európou.

Prelomové okamihy histórie eura spolu s prvými emisiami európskych štátov zostanú už navždy v našich spomienkach vďaka prísne limitovanej kolekcii medailí „Prvá spoločná európska mena“.

Všetky numizmaty kolekcie sú zušľachtené 24-karátovým zlatom a čistým striebrom vďaka ojedinelé technológii dvojho zušľachtenie. Sú razené v najvyššej kvalite razby - lešteným razidlom. Reverz s mapou Európy je spoločným znakom pre všetky numizmaty z kolekcie.

Zberateľskú hodnotu tejto kolekcie zvyšuje tiež aj jej limitácia, ktorá predstavuje pre Slovensko iba 2000 kolekcií!

Každá medaila z tejto kolekcie je doplnená Certifikátom autentickosti potvrdzujúcim pravosť, obsah drahého kovu a najvyššiu kvalitu razby medailí. Zakúpením prvej medaily tiež získate prednostné nákupné právo na ďalšie prísne limitované pamätné medaily v kolekcii „Prvá spoločná európska mena".

Ku každej kolekcii ZADARMO prijmete:

 • Elegantnú drevenú kazetu na bezpečné uloženie a prezentovanie medailí
 • Certifikát autentickosti ku každej medaile
 • Certifikát vlastníctva zbierky
 • Zberateľské rukavice
Ukázka ďalších medailí zo zbierky

Áno, chcem začať zbierať striebrom a zlatom zušľachtené pamätné medaily "Prvá spoločná európska mena". Objednávam si prvú medailu Euro Vatikán za zvýhodnenú cenu iba € 44,90 vrátane poštovného a balného. Peniaze nezasielam dopredu, pozlátená a postriebrená medaila Euro Vatikán zo základného kovu bude hradená pri odbere dobierky poštovnému doručovateľovi. Pokiaľ si medailu Euro Vatikán ponechám, objednám si tak ďalšie pamätné medaily z kolekcie Prvá spoločná európska mena. Tie budem dostávať približne raz za mesiac, každú za cenu € 44,90 (+ € 3,95 poštovné a balné). Každú pozlátenú a postriebrenú medailu môžem vrátiť do 14 dní odo dňa jej doručenia. V takomto prípade mi Národná Pokladnica s.r.o. vráti čiastku, za ktorú bola pamätná medaila zakúpená. Zbieranie pamätných medailí z kolekcie Prvá spoločná európska mena môžem kedykoľvek ukončiť. O svojom rozhodnutí ukončiť zbieranie musím bezodkladne informovať Národnú Pokladnicu písomne, telefonicky alebo emailom.

Táto ponuka je platná do 31. decembra 2021, pokiaľ nedôjde k vypredaniu zásob. Máte právo kedykoľvek ukončiť objednávku pamätných medailí z kolekcie Prvá spoločná európska mena a nechať odstrániť svoje údaje z rezervačného zoznamu kolekcie. Po ukončení objednávky Vám už nebudú ďalšie medaily z kolekcie zasielané. Národná Pokladnica s.r.o. si vyhradzuje právo zvýšiť čiastku poštovného a balného za podmienok uvedených vo Všeobecných obchodných podmienkach. Národná Pokladnica s.r.o. vylučuje prijatie ponuky s dodatkom alebo odchýlkou v zmysle ustanovenia § 44 ods. 2 zákona č. 40/1964 Zb. Občianskeho zákonníka v znení neskorších predpisov. Všeobecné obchodné podmienky Národnej Pokladnice s.r.o. nájdete na www.narodnapokladnica.sk.

Národná Pokladnica pôsobí plne v súlade so všetkými predpismi pre predaj tovaru na diaľku. Pokiaľ si chcete tovar objednať, musíte byť starší ako 18 rokov. Predmetom Vašej objednávky je výhradne tu ponúkaný tovar. Tovar expedujeme najneskôr do 30 dní po prijatí objednávky. Produkt bude odoslaný v dokonalom novom stave, pokiaľ nie je uvedené inak (napr. historické či použité vzácne mince). Každú zásielku nám môžete prostredníctvom Slovenskej pošty a.s. zaslať späť. V prípade vrátenia už uhradenej zásielky Vám vrátime uhradenú fakturovanú čiastku v priebehu 30 dní. Reklamácie môžete podať písomne na adresu predávajúceho, emailom alebo telefonicky na zákazníckej linke. Postup riešenia pri reklamácii je popísaný na www.narodnapokladnica.sk.

Osobné údaje označené hviezdičkou* sú nevyhnutné na uzavretie a plnenie zmluvy o kúpe tovaru. Máme tiež záujem zasielať Vám ponuky našich tovarov (priamy marketing) vrátane na základe profilovania Vášho nákupného správania. Na vnútorné administratívne účely skupiny Samlerhuset, do ktorej Národná pokladnica, s.r.o. patrí, môžeme Vaše údaje zdieľať s ďalšími spoločnosťami v tejto skupine. Osobné údaje spracúvame prostredníctvom externých poskytovateľov služieb (sprostredkovateľov). Vaše osobné údaje môžu byť poskytnuté aj ďalším subjektom, napr. banke, súdom, daňovému úradu a pod. Máte právo požadovať od nás prístup k Vašim osobným údajom, ich opravu, vymazanie alebo obmedzenie ich spracúvania a ich prenos k inému prevádzkovateľovi. Máte právo namietať proti spracúvaniu údajov na účel priameho marketingu, profilovania a zdieľania údajov v skupine Samlerhuset. Akékoľvek otázky alebo námietky nám môžete oznámiť písomne, e-mailom alebo telefonicky. Máte tiež právo podať sťažnosť na Úrad na ochranu osobných údajov. Úplná informácia o spracúvaní osobných údajov je dostupná na www.narodnapokladnica.sk/osobne-udaje ako aj v našich všeobecných obchodných podmienkach, a týmto potvrdzujete, že ste sa s ňou oboznámili. Tiež potvrdzujete, že máte najmenej 18 rokov.

V prípade poskytnutia e-mailovej adresy (dobrovoľné) Vám môžu byť zasielané ponuky a obchodné informácie prostredníctvom elektronickej komunikácie. Ak o ponuky nebudete mať viac záujem, stačí nám to oznámiť.

Vyplnením telefónneho čísla dobrovoľne súhlasíte, že Vás môžeme telefonicky kontaktovať s ponukou našich tovarov počas 10 rokov, vrátane na základe profilovania Vášho nákupného správania. Váš súhlas môžete kedykoľvek odvolať, pričom to nebude mať vplyv na zákonnosť spracúvania údajov pred odvolaním súhlasu.