Bratislavské zberateľské dni sa nezadržateľne blížia. Incheba sa za pár dní premení na raj zberateľov už po šestnásty krát. Pokiaľ patríte medzi numizmatikov, filatelistov, filokratov, a obdivovateľov drobných starožitností či minerálov, určite si vo svojich kalendároch zaškrtnite dátum 7. a 8. júna!

Bratislavské zberateľské dniV piatok sa brány veľtrhu otvoria o 10:00 dopoludnia a zavrú až o 18:00 večer. V sobotu akcia skončí o dve hodiny skôr, teda o 16:00. V prípade, že si na prieskum stánkov vyhradíte oba dni, určite sa oplatí zakúpiť si dvojdenné vstupné za 5 eur. Jednodenné vstupné totiž stojí len o euro menej. Deti a mládež majú na obľúbenú zberateľskú udalosť vstup zadarmo.

 Každý rok sa koná mnoho zaujímavých prednášok a vystavovatelia predstavujú čerstvé novinky zo svojej ponuky. Podrobný program nájdete tu.

Na Zberateľských dňoch nájdete samozrejme aj stánok Národnej Pokladnice. A aby sme Vás nelákali len na nezameniteľnú atmosféru, zaváňajúcu starým papierom a patinou, prezradíme Vám pár podrobností.

Bratislavské zberateľské dniPokiaľ nás sledujete, určite ste si všimli, že tento rok sa točí okolo Štefánika. A niet divu. Tento obdivuhodný muž bol nesporne jedným z najväčších Slovákov všetkých dôb a mimochodom o tom, že ním skutočne je a myslí si to i celý slovenský národ, potvrdilo aj víťazstvo Štefánika v Ankete Najväčší Slovák. Tento rok je naviac spomienka na neho o to významnejšia, že si pripomíname jeho 100. výročie úmrtia. Naša numizmatická ponuka na veľtrhu sa teda bude skladať hlavne z razieb, venovaných jeho pamiatke. Tešiť sa môžete na novú zbierku „Život M. R. Štefánika“, ktorá Vám predstaví rôzne etapy zo Štefánikovho krátkeho, ale bohatého života. Osloboditeľa národa budete môcť obdivovať i na numizmate zo zlata, na ktoré môžete byť právom hrdí, alebo na jedinečnej striebornej uncovej medaile, ktorá bude vyrazená len a iba v deň 100. jubilea. Pre priaznivcov histórie sme pripravili výpravnú kolekciu „História Československa v rýdzom striebre“. Milovníkov umenia iste nadchne veľkoformátová reprodukcia slávneho obrazu Alfonsa Muchu. A pretože sme numizmatická spoločnosť, nejedná sa len o vydarenú reprodukciu obrazu, ale o striebornú mincu!

Tešiť sa tiež môžete na nové emisie zlatých mincí z produkcie najslávnejších svetových mincovní. Práve tie združuje kolekcia Magnificent 10!

Preto neváhajte a príďte! Návšteva tohtoročných Zberateľských dní rozhodne bude stáť za to a my sa na Vás moc tešíme!