Popredný európsky predajca mincí a medailí

Prihlásiť sa

Môj účet:

0850 606 009
Váš nákupný košík je prázdny

Štefánikovo meno sa tento rok ozýva sa všetkých strán. Zaslúžene. Milan Rastislav Štefánik bol podľa mnohých najväčší Slovák, aký kedy žil! Tento rok si pripomíname 100 rokov od chvíle, kedy nás navždy opustil. Avšak jeho bohatý odkaz, hrdinské skutky a odhodlaná povaha v našich srdciach našťastie zostáva.

Štefánikovi boli venované tisícky strán krásnych kníh a mnoho našich spomienok pri oslavách jeho činov. Jeho nezameniteľný charakter, nezlomnú vôľu a myšlienky, ktoré dokázal premeniť v činy, nám pripomínajú výstavy, fotografie, muzeálne expozície, prednášky a školské učebnice. Aj my v Národnej Pokladnici sa snažíme prispieť k tomu, aby sa jeho odkaz stal nesmrteľným!

Vydali sme pamätnú medailu zadarmo a aj kolekciu, ktorá odkazuje na jeho najvýznamnejšie životné etapy. Dnes Vám chceme predstaviť ďalšiu pamätnú medailu, vyrazenú na jeho počesť. A pretože si tohto mimoriadneho človeka vážime, uctili sme ho certifikovaným zlatom – zlatom, na ktoré môžeme byť hrdí! Hneď vysvetlíme prečo.

Aby sme mohli demonštrovať význam ťažby certifikovaného (Fairmined) zlata, začneme trochu zoširoka. Všetci sme určite videli aspoň jeden film alebo dokument o tom, ako to chodí v zlatých baniach. Ak sa medzi divákmi týchto filmov radíte, určite nám dáte za pravdu, že takéto zamestnanie nie je žiadny med. Možno si hovoríte, že to zas nie je taká hrôza! Lenže je! Nechajme hovoriť čísla. Až 90% svetových baníkov pracuje v necertifikovaných baniach. Necertifikovaná baňa znamená absenciu akéhokoľvek inštitucionálneho dohľadu. V praxi to znamená veľa problémov, napríklad znečistené životné prostredie, uvoľnenie chemikálií do zdrojov pitnej vody, detská práca, manipulácia s nebezpečnou ortuťou, nevyhovujúce vybavenie baníkov, hrozba závalov, nízke mzdy, a mnoho ďalších. Možno si hovoríte, prečo tam tí ľudia pracujú, keď sú v baniach také podmienky. Skrátka musia, nič iné im nezostáva. Certifikované bane sa nachádzajú v Latinskej Amerike, Ázii a Afrike. Sú často umiestnené v "krajine nikoho", kde nie je možnosť inej práce. Baníci potrebujú živiť svoje rodiny a prácu potrebujú.

Zo zdanlivo bezvýchodiskovej situácie pomáha baníkom Aliancia pre zodpovednú ťažbu. Inštitúcia, ktorá nastaví štandardy a dohliada nad ich dodržiavaním. Štandardy sú veľmi prísne a obsiahle. Organizácia sa zameriava na bezpečnosť práce, elimináciu záťaže životného prostredia, rodovú rovnováhu zamestnancov, férové platy a mnoho ďalšieho. Ak malé ťažobné spoločnosti pravidlá dodržiavajú, získajú okrem príjemnejšieho prostredia a väčšieho bezpečia i veľa benefitov. Aliancia ich napojí na sieť overených dodávateľov, ktorí vykupujú zlato za férovú cenu a ešte niečo navyše - prirážku, ktorej hovoria "Fairmined štandard". Práve táto prirážka putuje späť do bane. Peniaze sú následne investované späť do komunity. Opraví sa z nich park, zorganizuje slávnosť alebo kúpia deťom učebnice. Systém navyše pomáha s oživením zdravej ekonomiky vo vylúčených lokalitách a poskytuje tamojším ľuďom väčšiu nezávislosť a slobodu.

M. R. Štefánik - medaila z Fairmined zlataVráťme sa teraz k Štefánikovi. Už vidíte tú paralelu? Štefánik celý život bojoval za slobodu a nezávislosť svojich ľudí! Projekt certifikácie baní bojuje za to isté! A vy sa teraz môžete pridať! Kúpou medaily z Fairmined zlata sa pridávate do boja za lepšie zajtrajšky. Medaila z 999/1000 zlata váži 7,775 g a jej priemer zodpovedá 25 mm. Bola vyrazená v najvyššej kvalite razby. Ťažba zlata v malých certifikovaných baniach ide veľmi pomaly a Fairmined zlato je vzácne. Každý rok Vám preto môžeme v Národnej Pokladnici ponúknuť len jednu Fairmined medailu v limitovanej sérii. Tohtoročná razba je limitovaná 199 kusmi pre celý svet. Ak chcete byť jedným z hrdých majiteľov, neváhajte, medaily sa každý rok vypredajú v priebehu niekoľkých dní.

Vašu medailu z Fairmined zlata si môžete nezáväzne rezervovať tu alebo na tel. čísle 0850 606 009.

Spoločnosti skupiny Samlerhuset BV

Upraviť nastavenie súborov cookie môžete kliknutím na tento odkaz.