Popredný európsky predajca mincí a medailí

Prihlásiť sa

Môj účet:

0850 606 009
Váš nákupný košík je prázdny

Spolupráca medzi Národnou Pokladnicou a organizáciou Post Bellum, ktorá zaštiťuje projekt Pamäť národa, sa zrodila v roku 2013. Vtedy vznikal projekt, ktorého cieľom bolo pripomenúť dôležité míľniky v histórii Československa a vyjadriť poctu Čechom, ktorí neohrozene bránili svoju vlasť. Vzájomná spolupráca a podpora sa nakoniec stali natoľko obohacujúcou, že trvajú dodnes.

Ceny Pamäti národa

Spoločný cieľ a vzájomná podpora Národnej Pokladnice a Post Bellum

Projekt v podobe kolekcie pamätných medailí Česi vo vojne bol začiatok spolupráce medzi Národnou Pokladnicou a záslužnou organizáciou Post Bellum, bez ktorej pomoci by spomienková kolekcia nikdy nemohla vzniknúť.

Ich cieľ bol jednotný – nikdy nezabudnúť na ľudí a udalosti, ktoré formovali našu súčasnosť.

Vzájomná spolupráca sa nakoniec stala natoľko inšpirujúcou, že pokračuje dodnes.

Národná Pokladnica aktívne podporuje projekt Post Bellum Pamäť národa. Pamäti národa už niekoľko rokov po sebe venuje pamätné medaily z rýdzeho striebra, ktorými sú vždy 17. novembra daného roku ocenení vybraní laureáti, ktorí svojou odvahou dosahujú najvyššie spoločenské hodnoty.

Tieto pamätné medaily z rýdzeho striebra, ktoré Národná Pokladnica venovala organizácii Post Bellum, na svojej averznej strane nesú vyobrazenie leva, ako symbol sily, odvahy a odhodlania. Autorom vznešeného motívu je rešpektovaný český sochár a medailér pán Vladimír Oppl, ktorý je okrem iného aj autorom súčasnej českej obežnej dvadsaťkorunáčky.

Ďalšou záslužnou aktivitou, ktorej sa Národná Pokladnica zúčastňuje a môžete sa jej zúčastniť aj Vy, je Beh pre Pamäť národa. Touto akciou si ako spoločnosť pripomíname nielen tých, ktorí bojovali proti totalitám v minulosti, ale aj tých, ktorí bojujú za slobodu dnes. Akcia sa koná každý rok v máji, a to hneď na niekoľkých miestach v Českej republike a na Slovensku. Výťažok z akcie sa následne využíva na natáčanie ďalších spomienok pre zbierku Pamäť národa.

Poslanie Národnej Pokladnice a Post Bellum

Poslaním Národnej Pokladnice je okrem iného zoznámiť verejnosť s udalosťami dávno minulými, a preto je jej blízka aktivita organizácie Post Bellum. Poslaním Post Bellum je dokumentovanie a rozprávanie príbehov pamätníkov, ktorých životné skúsenosti vykresľujú zásadné udalosti 20. storočia.

Post Bellum za týmto účelom založila projekt Pamäť národa, ktorý je najrozsiahlejšou verejne prístupnou databázou, budovanou v spolupráci s Ústavom pre štúdium totalitných režimov a Českým rozhlasom. Do aktivity je tiež zahrnutá široká verejnosť, vrátane žiakov a študentov. Hrdinov, ktorí neváhali v mene spoločenských hodnôt riskovať svoju povesť či dokonca život, každoročne oceňuje aj za prítomnosti Národnej Pokladnice.

Spoločnosti skupiny Samlerhuset BV

Upraviť nastavenie súborov cookie môžete kliknutím na tento odkaz.