Popredný európsky predajca mincí a medailí

Prihlásiť sa

Môj účet:

0850 606 009
Váš nákupný košík je prázdny

Šport a numizmatika majú veľmi dlhú históriu. Tak ako ľudia v dávnom praveku používali prostriedky výmeny, aj vtedy mali členovia skupín potrebu súťažiť a zabávať sa. Prvé staroveké olympijské hry sa datujú do roku 776 pred Kristom. Prvé známe mince boli vyrobené len o niečo neskôr, okolo roku 640 pred n. l. v Lydii (dnešné Turecko). Okrem praktickej funkcie majú mince aj archivačnú funkciu. Od nepamäti sa na nich zobrazujú významní vládcovia, symboly, osobnosti, vynálezy, ale aj kultúrne a športové udalosti, na ktoré by sa nemalo zabúdať. Jednou z nezabudnuteľných športových udalostí je aj mincová novinka z našej ponuky – zlatá tehlička vyrazená pri príležitosti Majstrovstva sveta v ľadovom hokeji 2022.

86. majstrovstvá sveta v ľadovom hokeji tento rok hostí Fínsko a hráči zo všetkých kútov sveta budú súťažiť v druhej polovici mája v Helsinkách a Tampere. V 25-člennej nominácii na šampionát figurujú traja brankári, osem obrancov a štrnásť útočníkov. Prvý súboj na MS čaká Slovákov už v piatok 13. 5., keď nastúpia proti Francúzom.

Majstrovstvá sveta v ľadovom hokeji každoročne sledujú milióny fanúšikov z celého sveta.

K najväčším historickým úspechom slovenskej reprezentácie patrí zisk zlatej medaily na MS v roku 2002 vo Švédsku. V čase 58:20 Peter Bondra strelil rozhodujúci gól, ktorým Slovensku zaistil nielen víťazstvo nad Ruskom, ale aj historicky prvý titul majstra sveta. Slovensku sa už, bohužiaľ, ďalšiu zlatú medailu získať nepodarilo, na konte má ale aj dve strieborné medaily, a to z MS v roku 2000, ktoré sa konalo v Rusku a z roku 2012 zo Švédska a Fínska. V roku 2022 Slovensko vystúpilo na víťazný stupienok na Zimných olympijských hrách 2022 v Pekingu, keď získalo bronzovú medailu a porazilo Švédsko.

A ako dopadne tohtoročný svetový šampionát? Zopakuje náš tím po 20 rokoch fenomenálny úspech zo Švédska? Nechajme sa prekvapiť a držme si palce!

Jedno je však isté, na zlato z fínskeho šampionátu môžete dosiahnuť už teraz!

Teraz ponúkame zlatú mincu v podobe tehličky, ktorá bola vydaná pri jedinečnej príležitosti tohtoročného hokejového majstrovstva.  Razba medaily prebiehala v spolupráci s Medzinárodnou federáciou ľadového hokeja (IIHF), ktorá ju autorizovala ako oficiálnu mincu šampionátu. Minca je vyrazená v jednej stotine unce rýdzeho zlata (Au 999/1000), t. j. 0,31 gramu, v najvyššej kvalite razby Proof. Počet kusov je obmedzený na 2022 kusov, takže sa poponáhľajte a nezabudnite fandiť! 

 

Viac informácií nájdete na stránke www.narodnapokladnica.sk/hokej.

 

Spoločnosti skupiny Samlerhuset BV

Upraviť nastavenie súborov cookie môžete kliknutím na tento odkaz.