Popredný európsky predajca mincí a medailí

Prihlásiť sa

Môj účet:

0850 606 009
Váš nákupný košík je prázdny

Sme veľmi radi, že sa s Vami dnes môžeme podeliť o fantastickú novinku zo sveta numizmatiky. Samlerhuset group, materská spoločnosť Národnej Pokladnice, predstavila prvú razbu z vzácneho humania - zliatiny kovov, získaných z nelegálne držaných strelných zbraní. Pamätná razba je venovaná princeznej Diane k jej nedožitým 60. narodeninám. Unikátna minca je k dispozícii exkluzívne v našej ponuke.

Razba je výsledkom spolupráce spoločnosti Samlerhuset a neziskovej organizácie IM Swedish development partner, ktorá sa už mnoho rokov snaží o elimináciu chudoby a exklúzie. Práve táto nezisková spoločnosť je sponzorom mierovej misie „Humanium metal", ktorej sa môže zúčastniť spoločnosť vo všetkých svojich úrovniach, od štátneho aparátu až po jednotlivca.

Humanium - mierová komodita v boji proti násiliu

Hlavnú úlohu hrá v projekte zliatina kovov, trefne pomenovaná ako "Humanium". Táto mierová komodita je vyrábaná zo zhabaných nelegálne držaných strelných zbraní. Vražedné nástroje sa následne za účasti výrobných partnerov premieňajú v exkluzívne predmety dennej potreby alebo v užitočné umenie. Z humania sú vyrábané napríklad príbory, hodinky, perá, šperky a najnovšie aj numizmaty.

Finančné prostriedky generované predajom spoločnosťou Humanium Metal sa opätovne investujú do komunít zužovaných násilím a utrpením, spôsobeným nelegálne držanými zbraňami. Konkrétne sa jedná o financovanie programov pre preživších násilných útokov a prevencie, ktorá má zabrániť nakupovaniu zbraní a ich nelegálnemu šíreniu.

Humanium - kov získaný roztavením štátom zhabaných nelegálne držaných strelných zbraní

1 razba = 4 zničené zbrane = veľa ušetrených ľudských životov

Pre výrobu jednej tony humania treba zničiť približne 6000 strelných zbraní. Z jednej tony vzácnej komodity možno vyraziť asi 25 000 mincí. Jedna jediná roztavená zbraň tak stačí na výrobu približne 4 mincí a záchranu mnohých ľudských životov!

Nové partnerstvo ponúka nám všetkým jedinečnú príležitosť k prepisu násilných príbehov v láskavé príbehy s nespočetným množstvom dobrých koncov. Pomôžte nám meniť históriu - staňte sa súčasťou novej mierovej misie!

Prvá svetová razba z humania môže byť Vaša!

Princezná Diana - prvá razba zo vzácneho Humania

Prvá pamätná minca z humania je venovaná princeznej Diane, krásnej princeznej z Walesu, ktorá celý život neúnavne bojovala za ľudskosť, mier a rovnaké podmienky pre všetky ľudské bytosti.

Lady "Di" bola tvárou mnohých charitatívnych projektov. Iste by mala radosť, že razba, ktorú jej tvár ozdobila, podporuje hneď dva neziskové projekty. A síce elimináciu násilia prostredníctvom humania a podporu baníckych komunít v chudobných oblastiach tretieho sveta vďaka Fairmined zlatu, ktorým je razba zušľachtená. Razba je k dispozícii exkluzívne v našej ponuke.

Spoločnosti skupiny Samlerhuset BV

Upraviť nastavenie súborov cookie môžete kliknutím na tento odkaz.