Popredný európsky predajca mincí a medailí

Prihlásiť sa

Môj účet:

0850 606 009
Váš nákupný košík je prázdny

1. júla sa narodila Diana Frances Spencer, princezná z Walesu. Všetkými milovanú Lady Di netreba dlho predstavovať. Charizmatická členka britskej kráľovskej rodiny bola milujúcou matkou, stelesnením súcitu, tvárou mnohých charitatívnych projektov, módnou ikonou, najfotografovanejšou ženou sveta, ale predovšetkým láskavou aristokratkou s ľudskou tvárou. Jej odkaz pripomína nielen nedávno odhalená socha v záhradách Kensingtonského paláca, ale tiež unikátna pamätná minca, vyrobená z neobyčajných kovov, ktorých spracovanie podporuje hneď dva krásne projekty súčasne!

Nie je tajomstvom, že manželstvo princeznej z Walesu a princa Charlesa bolo zväzkom bez lásky. Jedným z mála kladov mediálne prepieraného rozvodu bol fakt, že po rozluke sa britská princezná mohla naplno venovať charitatívnej činnosti. Altruistickým projektom sa venovala s takým nasadením, že je považovaná za najvýraznejšiu tvár charity svojej doby. V posledných rokoch života, pred tragickou autonehodou, sa venovala podpore niekoľkých zdravotníckych zariadení a organizácie, starajúcej sa o mladých ľudí bez domova. Bola tiež oddanou patrónkou Červeného kríža a bojovníčkou proti nášľapným mínam a AIDS. Za svoju charitatívnu činnosť získala niekoľko ocenení a k neziskovým aktivitám inšpirovala mnoho ľudí vrátane svojich detí.

Princezná Diana - prvá razba zo vzácneho Humania

Princezná Diana na neobyčajnej pamätnej minci

Sme veľmi radi, že Vám dnes, pri príležitosti nedožitých 60. narodenín princeznej Diany, môžeme predstaviť novú pamätnú razbu. Unikátna minca pripomína nielen láskavosť a obetavosť najobľúbenejšej členky britskej kráľovskej rodiny, ale aj aktívne podporuje to, za čo Diana celý život neúnavne bojovala, a síce za život v mieri a podporu komunít, ktoré žijú v komplikovaných podmienkach.

Prvá razba zo vzácneho Humania

Princezná Diana sa stala vôbec prvou osobnosťou, ktorej tvár zdobí pamätnú mincu, vyrazenú z kovu "Humanium". Humanium je vzácna komodita, ktorá sa získava dokonca ťažšie ako zlato alebo striebro. Jedná sa o zliatinu, získanú roztavením štátom zhabaných nelegálne držaných strelných zbraní.

Mierovú komoditu vyrába organizácia Humanium Metal od roku 2016. Cieľom spoločnosti a zainteresovaných partnerov je premeniť vražedné nástroje (nelegálne držané zbrane) v predmety, reprezentujúci mier. Z Humania sú vyrábané napríklad hodinky, šperky alebo luxusné písacie potreby. Razba s princeznou Dianou je prvá pamätná razba z "humánneho" kovu na svete a je dostupná exkluzívne v Národnej Pokladnici, ktorá je hrdým partnerom tejto mierovej misie.Príjem z produktov, vyrobených z kovu Humanium, organizácia re-investuje v prospech komunít, zasiahnutých násilím, prameniacim z držania nelegálnych zbraní. Vďaka iniciatíve dochádza k prepojeniu vládnych inštitúcií, súkromného sektora a občianskej spoločnosti. Spoločným cieľom týchto entít je prelomenie začarovaného kruhu násilia a chudoby a eliminácia zbytočne zmarených životov.

Fairmined zlato, ktoré pomáha žiť lepšie

Mier, spolupatričnosť a ľudskosti, ktoré sú prostredníctvom mince oslavované, vyjadruje okrem Dianinho portrétu a použitia Humania, tiež pôvod zlata, ktorým je razba zušľachtená. Zlato nesie označenie Fairmined. Toto označenie môžeme voľne preložiť ako zlato férové, férovo vyťažené alebo certifikované. Kov pochádza z malých banských spoločností tretieho sveta. Tieto bane sú certifikované Alianciou pre zodpovednú ťažbu. V prípade, že si mincu zakúpite, môžete si byť istí, že baníci pracujú v bezpečných podmienkach, okolitá flóra a fauna nie je v dôsledku ťažby zaťažovaná a časť prostriedkov z predaja zlata je navrátená späť do tamojšej komunity a pomáha tak baníkom a ich rodinám žiť lepšie.

Prvú mincu z cenného Humania zušľachtenú rýdzim zlatom si môžete objednať tu.

Spoločnosti skupiny Samlerhuset BV

Upraviť nastavenie súborov cookie môžete kliknutím na tento odkaz.