Popredný európsky predajca mincí a medailí

Prihlásiť sa

Môj účet:

0850 606 009
Váš nákupný košík je prázdny

Zberateľstvo je krásnym koníčkom, ktorý vyžaduje čas, vedomosti a tiež vášeň. Numizmatika nás učí rozumieť historickým konsekvenciám. Mince aj medaily sú nemými svedkami udalostí, ktoré menili chod svetových dejín. Prostredníctvom motívov, miery zachovalosti, rýdzosti kovu a váhe sme schopní rozkľúčovať mnoho zaujímavých informácií, starých aj niekoľko tisícročí. Numizmatika nám neustále rozširuje obzory, núti nás tápať, bádať a prahnúť po poznaní. Záľuba v minciach predstavuje aj určitú mieru altruizmu. Zachraňujeme a uchovávame cenné veci, ktoré by bez náležitej starostlivosti dosť možno skončili v prepadlisku dejín. Zberateľstvo prináša možnosť socializácie, radosť a potešenie. Učí nás hľadať poriadok v náhodnosti, úcte k našim predkom a tiež trpezlivosti. Numizmatika je skrátka balzamom pre dušu. Ako však začať zbierať? A čo vlastne? Možno Vám v ťažkom rozhodovaní pomôžeme. Pripravili sme pre Vás krásnu, bohato ilustrovanú publikáciu o histórii mincovníctva.

História mincovníctva - s novou publikáciou ľahko preniknete do tajov numizmatiky!

Najslávnejšie mincové etapy prehľadne a obrazom

Publikácia História mincovníctva je ideálna ako pre úplných začiatočníkov, tak pre ostrieľaných profesionálov. Dobre sa čítajúca publikácia Vás prehľadne prevedie mincovníctvom od Keltov až po súčasnosť.

Jednotlivé kapitoly sú venované najslávnejším epochám mincí. Najprv Vás prevedieme keltským mincovníctvom. Následne zavítame do starého Ríma. Ukážeme Vám denáre a brakteáty. Nasledovať bude obdobie grošov, toliarov a na záver slávna korunová mena rakúsko-uhorskej monarchie a československé obeživo.

V publikácii nájdete okrem zaujímavých historických faktov tiež veľké množstvo obrázkov mincí, typických pre jednotlivé historické epochy. Kniha je navyše doplnená o celú radu dobových replík. Súčasťou publikácie je navyše aj jedna originálna historická minca - 1 koruna z roku 1922.

V každej kapitole je vysvetlená heraldika mincí, teda pravidlá, podľa ktorých sa na minciach objavovali znaky vrátane vysvetlenia, čo presne motívy znamenali. Tešiť sa môžete aj na rôzne perličky z odboru

.

Pre začínajúcich zberateľov aj historických nadšencov

Kniha môže byť nápomocná tým, ktorí sa ešte nerozhodli, akému obdobiu či téme sa chcú zberateľsky venovať. Dodá Vám stručný, ale komplexný pohľad do tohto krásneho odboru a ukáže Vám najslávnejšieho mincového zástupcu z dejín numizmatiky. Publikácia sa hodí tiež ako darček pre obdivovateľov histórie, ktorí si radi udržujú všeobecný prehľad o príbuzných odboroch.

Publikácia bola spracovaná odborníkmi na numizmatiku i históriu. Kniha je dostupná len a len v našej ponuke. História mincovníctva je unikátna aj vďaka nízkemu nákladu, ktorý je len v množstve 2000 výtlačkov pre celý svet.

Bohato ilustrovanú, individuálne číslovanú publikáciu s dobovými replikami a jedným mincovým originálom si môžete objednať tu.

Spoločnosti skupiny Samlerhuset BV

Upraviť nastavenie súborov cookie môžete kliknutím na tento odkaz.