Popredný európsky predajca mincí a medailí

Prihlásiť sa

Môj účet:

0850 606 009
Váš nákupný košík je prázdny

Národná Pokladnica obohatila pred niekoľkými dňami svoju ponuku o zbierku pamätných tehličiek, venovanú najkrajším Madonám. Bohato zdobené tehličky sú zušľachtené rýdzim zlatom. Averz tehličiek vyobrazuje reprodukcie najslávnejších svetových diel, ilustrujúcich Pannu Máriu. Vďaka najmodernejšej technológii prenosu je zachovaná autentickosť a krása originálnych diel.

Madona, Bohorodička, Miriam alebo panna Mária. Každá cirkev má pre matku Ježiša Krista svoje vlastné označenie. Kým protestanti vidia Máriu skôr ako pasívnu biblickú postavu, rímskokatolícka cirkev jej prisudzuje veľkú silu a vníma ju ako ochrankyňu všetkých veriacich. Ľudia sa na Pannu Máriu často obracajú vo svojich modlitbách a žiadajú ju, aby sa u svojho syna Ježiša Krista za nich prihovorila.

Ježišovej matke je po celom svete zasvätené veľké množstvo chrámov, kostolov a pútnických miest. Len na Slovensku je to cez 1760 kostolov. Tieto sväté miesta sú často spájané so záhadnými zjaveniami a ťažko vysvetliteľnými zázrakmi.

Ikona, soška alebo obraz Madony zdobí dnes každý pravoslávny alebo gréckokatolícky chrám. Vyobrazenie Panny Márie v rôznych formách, zaujíma na týchto miestach hneď druhé najvýznamnejšie miesto, tzv. Ikonostas.

Panna Mária má svoje verné miesto samozrejme aj v mnohých katolíckych domácnostiach. Pred jej soškou alebo obrazom má tak každý veriaci možnosť zveriť jej svoje trápenie a požiadať o pomoc.

Národná Pokladnica vydala pred pár dňami novú zbierku prekrásnych pamätných medailí. Medaily netradičného tvaru, pripomínajúce oltár, sú zušľachtené 24-karátovým zlatom. Celá táto ojedinelá zbierka je venovaná Madonám. Na tehličky sú citlivo prenesené reprodukcie najslávnejších sôch a obrazov, ktoré vyobrazujú Pannu Máriu.

Kolekcia "Najkrajšie Madony" je určená nielen pre skúsených zberateľov, ale pre všetkých, ktorí majú zmysel pre krásu a úctu k náboženstvu.

Do zbierky sú zaradené skutočne krásne diela. Kolekciu otvára Sedembolestná Panna Mária, patrónka Slovenska. Jedná sa o skutočný majstrovský kúsok, ktorý vyobrazuje sochu Panny Márie v Šaštínskej bazilike, ktorá sa stala jej národnou svätyňou. Fotografia je na kov nanesená pomocou unikátnej technológie tampónovej tlače a vyniká 3D efektom. Náš národ verí, že Sedembolestná Panna Mária chráni veriacich materskou láskou a stará sa o bratov a sestry svojho syna.

Zberatelia sa tiež môžu tešiť na Pannu Máriu z Levoče, Marianky, Čiernu Madonu alebo Matku Božiu Kalvársku.

Všetky informácie o novej kolekcii  nájdete tu.

Spoločnosti skupiny Samlerhuset BV

Upraviť nastavenie súborov cookie môžete kliknutím na tento odkaz.