Popredný európsky predajca mincí a medailí

Prihlásiť sa

Môj účet:

0850 606 009
Váš nákupný košík je prázdny

Už budúci rok oslávime neuveriteľných 100 rokov od založenia samostatného Česko-Slovenska, prelomového míľniku našej novodobej histórie!

Tak významné výročie si zaslúži oslavu a pripomienku nám i mladším generáciám. Preto sme sa rozhodli zhmotniť spomienky, udalosti a osobnosti, ktoré mali vplyv na našu nezávislosť. Verejnosti od 13. marca predstavujeme jedinečnú kolekciu strieborných pamätných medailí. Každá z nich bude reprezentovať kľúčovú časť našej novodobej histórie.

Táto jedinečná kolekcia nazvaná „História Česko-Slovenska“ vznikla v spolupráci so Slovenským národným múzeom – Historickým múzeom. Informatívnu kartu ku každej emisii vytvorili významní slovenskí numizmatici - PhDr. Ján Hunka, CSc. a Mgr. Marek Budaj, PhD.

Motívy, ktoré sa na medailách objavia, spracoval známy český sochár a medailér Vladimír Oppl. Jedinečnosť kolekcie nespočíva len v najvyššej kvalite razby a v prepracovaných motívoch. Jej kúzlo tkvie predovšetkým v spoločnej práci s našimi zákazníkmi. Práve oni sa stali spolutvorcami novej, rýdzo česko-slovenskej kolekcie. Pomáhali nám vybrať témy, ktoré potom medailér preniesol na pamätné medaily s úctyhodným priemerom 40 mm.

Prostredníctvom týchto pamätných medailí prerozprávame príbeh našej krajiny. Veď práve spolupatričnosť, úcta k predkom a poučenie sa z chýb minulých formuje naše postoje, životy a budúcnosť.

Viac informácií získate tu!

Spoločnosti skupiny Samlerhuset BV

Upraviť nastavenie súborov cookie môžete kliknutím na tento odkaz.