Popredný európsky predajca mincí a medailí

Prihlásiť sa

Môj účet:

0850 606 009
Váš nákupný košík je prázdny

Pred 25 rokmi, 30. augusta 1997 navždy odišla Diana Frances Spencer, princezná z Walesu. Charizmatická členka britskej kráľovskej rodiny bola milujúcou matkou, stelesnením súcitu, tvárou mnohých charitatívnych projektov, módnou ikonou, najfotografovanejšou ženou sveta, ale predovšetkým láskavou aristokratkou s ľudskou tvárou. Jej odkaz teraz pripomína unikátna pamätná minca, vyrobená z neobyčajných kovov, ktorých spracovanie podporuje hneď dva krásne projekty súčasne!

Nie je tajomstvom, že manželstvo princeznej z Walesu a princa Charlesa bolo zväzkom bez lásky. Jedným z mála kladov mediálne prepieraného rozvodu bol fakt, že po rozluke sa britská princezná mohla naplno venovať charitatívnej činnosti. Altruistickým projektom sa venovala s takým nasadením, že je považovaná za najvýraznejší tvár charity svojej doby. V posledných rokoch života, pred tragickou autonehodou, sa venovala podpore niekoľkých zdravotníckych zariadení a organizácie, starajúcej sa o mladých ľudí bez domova. Bola tiež oddanou patrónkou Červeného kríža a bojovníčkou proti nášľapným mínam a AIDS. Za svoju charitatívnu činnosť získala niekoľko ocenení a k neziskovým aktivitám inšpirovala mnoho ľudí vrátane svojich detí.

Princezná Diana na neobyčajnej pamätnej minci

Unikátna minca pripomína nielen láskavosť a obetavosť najobľúbenejšej členky britskej kráľovskej rodiny, ale aj aktívne podporuje to, za čo Diana celý život neúnavne bojovala, a síce za život v mieri a podporu komunít, ktoré žijú v komplikovaných podmienkach.

Prvá razba zo vzácneho Humania

Mince z Humania oslavující 60. narozeniny princezny Diany

Princezná Diana sa stala vôbec prvou osobnosťou, ktorej tvár zdobí pamätnú mincu, vyrazenú z kovu "Humanium". Humanium je vzácna komodita, ktorá sa získava dokonca ťažšie ako zlato alebo striebro. Jedná sa o zliatinu, získanú roztavením štátom zhabaných nelegálne držaných strelných zbraní.

Mierovú komoditu vyrába organizácia Humanium Metal od roku 2016. Cieľom spoločnosti a zainteresovaných partnerov je premeniť vražedné nástroje (nelegálne držané zbrane) v predmety, reprezentujúci mier. Z Humania sú vyrábané napríklad hodinky, šperky alebo luxusné písacie potreby. Razba s princeznou Dianou je prvá pamätná razba z "humánneho" kovu na svete a je dostupná exkluzívne v Národnej Pokladnici, ktorá je hrdým partnerom tejto mierovej misie.

Príjem z produktov, vyrobených z kovu Humanium, organizácia re-investuje v prospech komunít, zasiahnutých násilím, prameniacim z držania nelegálnych zbraní. Vďaka iniciatíve dochádza k prepojeniu vládnych inštitúcií, súkromného sektora a občianskej spoločnosti. Spoločným cieľom týchto entít je prelomenie začarovaného kruhu násilia a chudoby a eliminácia zbytočne zmarených životov.

Fairmined zlato, ktoré pomáha žiť lepšie

Mier, spolupatričnosť a ľudskosti, ktoré sú prostredníctvom mince oslavované, vyjadruje okrem Dianinho portrétu a použitia Humania, tiež pôvod zlata, ktorým je razba zušľachtená. Zlato nesie označenie Fairmined. Toto označenie môžeme voľne preložiť ako zlato férové, férovo vyťažené alebo certifikované. Kov pochádza z malých banských spoločností tretieho sveta. Tieto bane sú certifikované Alianciou pre zodpovednú ťažbu. V prípade, že si mincu zakúpite, môžete si byť istí, že baníci pracujú v bezpečných podmienkach, okolitá flóra a fauna nie je v dôsledku ťažby zaťažovaná a časť prostriedkov z predaja zlata je navrátená späť do tamojšej komunity a pomáha tak baníkom a ich rodinám žiť lepšie.

Prvú mincu z cenného Humania zušľachtenú rýdzim zlatom si môžete objednať tu.

Spoločnosti skupiny Samlerhuset BV

Upraviť nastavenie súborov cookie môžete kliknutím na tento odkaz.