Popredný európsky predajca mincí a medailí

Prihlásiť sa

Môj účet:

0850 606 009
Váš nákupný košík je prázdny

Dnes Vám bližšie predstavíme obľúbenú zberateľskú kolekciu amerických štvrťdolárov, ktorú môžete získať v úplne unikátnom a nezvyčajnom prevedení – všetky mince sú zušľachtené rýdzim (24-karátovým) zlatom! Päťdesiatčlenná kolekcia, vydaná v rámci špeciálneho programu Mincovne Spojených štátov amerických je uložená v štýlovom zakladači s vyobrazením mapy USA.

Populárna kolekcia Slávne americké štvrťdoláre

Razba mincí z uceleného programu s originálnym názvom "50 State Quarters", sa začala v roku 1999. Jednalo sa o desaťročnú iniciatívu, v rámci ktorej boli poctené jednotlivé americké štáty v poradí, v akom ratifikovali ústavu alebo boli prijaté do Únie. Každý štvrťdolár sa vyrábal približne 10 týždňov a po dosiahnutí stanovenej limitácie, bolo použité mincové razidlo zničené.

Na reverznej strane štvrťdolárov sú vyobrazené štátne symboly všetkých 50 amerických štátov. Averznej strane vládne známy obraz George Washingtona - prvého prezidenta Spojených štátov amerických. Nezvyčajnou zaujímavosťou je, že známe mincovné heslá ako „In God We Trust“, „United States of America“, „Quarter Dollar“ alebo „Liberty“, ktoré sú bežne súčasťou reverzu, sa kvôli nedostatku priestoru objavujú na averze.

Prvé dve mince, ktoré získate, pokiaľ si kolekciu Slávne americké štvrťdoláre objednáte, sú mince Delaware a mince New York. V rámci časovo obmedzenej ponuky obdržíte jednu, zo zlatom zušľachtených mincí, zadarmo!

Delaware je vôbec prvou mincou, vydanou v rámci programu 50 State Quarters. Verejnosti bola razba oficiálne predstavená 4. januára roku 1999. Štát Delaware prijal Deklaráciu nezávislosti 7. decembra 1787 a pýši sa tak označením prvého amerického štátu, čo je vyznačené aj na mincovom motíve. Ústredným námetom reverzu je postava Caesara Rodneyho, národného hrdinu štátu Delaware, ktorý bojoval vo vojne o nezávislosť. Práve on tiež podpísal Deklaráciu nezávislosti a stal sa tak jedným zo zakladateľov Spojených štátov amerických. V čase podpisu tohto zákona bol v úrade prezident William J. Clinton a o funkcii riaditeľa mincovne Spojených štátov amerických sa delili traja muži: David J. Ryder z Idaha, Philip N. Diehl z Texasu a Jay W. Johnson z Wisconsinu. Autormi averzu sú John Flanagan and William Cousins. Námet pre reverz výtvarne spracoval William Cousins. Mince nesie mincové značky mincovní v Denveri a vo Filadelfii.

Populárna kolekcia Slávne americké štvrťdoláre

Spoločne s prvým americkým štátom, otvára kolekciu mince „New York“.

Táto minca, vydaná 2. januára 2001, je jedenástou mincou vydanou v rámci programu „50 State Quarters“ a súčasne prvou vydanou mincou v roku 2001. New York bol prijatý do Únie 26. júla 1788. Reverz mince vyobrazuje Bránu k slobode, Sochu slobody , obrys štátu a 11 hviezd, ktoré predstavujú poradie štátu pri prijatí do Únie. Autorom motívu je medailér Alfred Maletsky. V momente podpisu tohto zákona bol hlavou úradu prezident William J. Clinton a na čele mincovne stáli rovnakí muži, ako v čase vydania mince Delaware. Aj táto minca bola razená vo filadelfskej a denverskej mincovni.

Ako môžete vidieť na fotografiách, kolekcia je uložená do originálneho zberateľského albumu. Úvodnú stranu albumu zdobí realistická kresba orla bielohlavého. Národný symbol USA má asociovať nezávislosť, slobodu a silu. Vnútorná časť albumu je venovaná uloženiu jednotlivých mincí a informáciám o úniových štátoch. Jednotlivé mince zberatelia zasadzujú do mapy USA a súčasne sa môžu vzdelávať. Okrem faktov o hlavných mestách jednotlivých štátov, ich rozlohe, vlajkách a termínoch prijatia deklarácie, sa dozviete aj mnoho zaujímavostí o mincových motívoch a jednotlivých štátoch. Okrem mincí sa totiž môžete tešiť na sprievodné listy v slovenskom jazyku.

Populárnu kolekciu Slávne americké štvrťdoláre môžete získať v unikátnom zušľachtení rýdzim zlatom 999/1000! K prvej minci navyše získate druhú úplne zadarmo!

Spoločnosti skupiny Samlerhuset BV

Upraviť nastavenie súborov cookie môžete kliknutím na tento odkaz.