Popredný európsky predajca mincí a medailí

Prihlásiť sa

Môj účet:

0850 606 009
Váš nákupný košík je prázdny
Poistite si šťastie v roku 2022

Nový rok je tu s nami iba dva mesiace. V tých zostávajúcich na nás čakajú nové výzvy, nové predsavzatia! Každé rozhodnutie alebo zdanlivo nevýznamná okolnosť formuje smerovanie nášho života. Či už veríte na to, že je náš osud predurčený alebo inklinujete k tvrdeniu, že vlastné súcno môžeme ovplyvniť sami, určite sa zhodneme na tom, že k naplnenému životu potrebujeme všetci potrebnú dávku šťastia. Mince sú spájané s osudom a šťastím od pradávna. Každý z nás určite pozná termín „hodiť si mincou“. Je to práve táto (viac ako 2500 rokov) stará praktika, ktorá z mincí urobila sudcu pre riešenie situácií, kedy si nevieme rady. Našim predkom praktika „hádzanie mincou“ pravdepodobne uľahčila život natoľko, že začali niektoré mince považovať za symbol šťastia. Mincí pre šťastie je veľa a ich majitelia k nim väčšinou chovajú zvláštny vzťah, niekedy až posvätnú úctu. Svoje mincové talizmany nosia stále pri sebe. Veria, že ich prítomnosť im zaistí pretrvávajúcu šťastenu.

Aby sme si šťastie na rok 2022 poistili, spojili sme dva symboly šťastia v jeden. V našej ponuke nájdete šťastnú striebornú mincu so skutočným štvorlístkom. Aby minca mohla vzniknúť, bola každá ďatelina najprv precízne vysušená a následne zušľachtená rýdzim zlatom. Minca, na ktorú je pokovovaný štvorlístok pripevnený, bola vyrazená z 1 unce rýdzeho striebra v najvyššej mincovej kvalite. Limitácia číta 2021 exemplárov.

Strieborná minca šťastia s pravým štvorlístkom zušľachteným zlatom

Prečo je práve štvorlístok symbolom šťasteny?

Možno preto, že štvorlistá ďatelina nie je, rovnako ako šťastie, samozrejmosťou. Štatistiky uvádzajú, že medzi 10 000 rastlinkami ďateliny nájdeme štvorlístok len jeden!

„Ľudské šťastie, to je taká šnúrka, na ktorú navliekame malé koráliky, také malé šťastia — čím sú drobnejšie a čím je ich viac, tým je to ich šťastie väčšie“. Slová Jana Wericha pekne vystihujú výnimočnosť šťasteny i štvorlístkov.

A odkiaľ že sa štvorlístok vlastne vzal? Legenda tvrdí, že sa vzácna zelená tráva dostala na zem vďaka biblickej Eve. Tá si ho údajne odtrhla v rajskej záhrade na pamiatku výnimočnosti miesta, ktoré musela čoskoro opustiť.

Štvorlistá symbolika

Každý z lístkov rastlinky symbolizuje hneď niekoľko vzájomne sa doplňujúcich zemských prirodzeností. Okrem štyroch elementov (vody, ohňa, vzduchu a zeme), odkazuje na štyri ročné obdobia, ale aj na nehmotné bohatstvo vo forme nádeje, viery, lásky a šťasteny. Hovorí sa, že o tieto hodnoty budeme emočne obohatení iba vtedy, ak dostaneme štvorlístok darom. Štvorlístok má však pozitívnu energiu nielen priťahovať, ale jeho úlohou má byť aj odpudzovanie tej negatívnej. Naši predkovia sa chránili pred zlom, únavou, nenávisťou a smolou tým, že si štvorlístok vystavovali do okien, ukladali ho pod postele alebo pod domové prahy. Mladé dievčatá si štvorlisté ďateliny ukladali dokonca pod vankúš. Tradovalo sa totiž, že vďaka vzácnej rastlinke zbadá vo sne tvár svojho nastávajúceho.

Strieborná minca šťastia s pravým štvorlístkom zušľachteným zlatom

Darujte striebornú mincu so skutočným štvorlístkom! Šťastena sa znásobí!

Strieborná minca so skutočným štvorlístkom je pre svoju symboliku ideálnym darčekom pre všetky výnimočné životné situácie. Hodí sa ako darček k svadbe, narodeninám, dokončeniu štúdia alebo napríklad do kolísky. Nech je príležitosť akákoľvek, veríme že prinesie veľa šťastia Vám aj Vašim blízkym!

Šťastie v roku 2022 Vám zaistí šťastný kalendár

Šťastie v roku 2022 Vám zaistí šťastný kalendár

„Lucky coins calendar" obsahuje 12 skutočných mincí z celého sveta. A nejedná sa o žiadne obyčajné mince, ale o mince, ktoré národy vnímajú ako svojich anjelov strážnych a magnety priťahujúce šťastie, hojnosť, lásku a predovšetkým zdravie! "Lucky Coins Calendar" je jediným kalendárom, ktorý po splnení svojej plánovacej úlohy neskončí v koši. Každý mesiac Vám bude prinášať šťastie jeden mincový originál. Čakajú Vás exotické numizmatické perličky z Karibiku, Južnej Ameriky alebo Číny. Význam jednotlivých mincí Vám vysvetlí sprievodný list, ktorý je samozrejmou súčasťou šťastného balíčka. Posledné tohtoročné kalendáre sú k dispozícii tu.

Spoločnosti skupiny Samlerhuset BV

Upraviť nastavenie súborov cookie môžete kliknutím na tento odkaz.