Popredný európsky predajca mincí a medailí

Prihlásiť sa

Môj účet:

0850 606 009
Váš nákupný košík je prázdny

Tri malé zberateľské predmety, ktoré sa pohodlne zmestia do dlane sa začiatkom júna tohto roku vydražili za rekordnú sumu 30 miliónov dolárov! Návrhár luxusnej obuvi Stuart Weitzman vydražil vzácne predmety, prezývané ako „Tri poklady" v americkom New Yorku. V dražbe sa objavila legendárna zlatá minca, súprava známych chybne vytlačených známok a malý kúsok purpurového papiera, ktorý sa ľudovo nazýva „najvzácnejšia pečiatka na svete". V našej ponuke teraz nájdete autentickú repliku legendárneho Double Eaglea, ktorá môže žiariť aj vo Vašej zbierke.

Najcennejšia zlatá minca sveta

Najdrahšiu položku predstavovala malá zlatá minca. Americký Double Eagle z roku 1933 sa vydražil za rekordných 18,9 milióna dolárov. Najvzácnejšia poštová známka sveta je One-Cent Magenta (jednocentová karmínová) z roku 1856 za viac ako 8,3 milióna dolárov, čo potvrdilo jej pozíciu najcennejšie známky v histórii. Kupci si podľa Sotheby´s priali zostať v anonymite.

Legenda Double Eagle 1933

Legenda Double Eagle 1933

Príbeh mince Double Eagle dobre poznajú všetci v kruhoch zberateľov mincí. V roku 1933 americký prezident Franklin Delano Roosevelt v snahe zabrániť finančnej kríze rozhodol stiahnuť z obehu všetky zlaté mince a nariadil ich roztavenie a uloženie v pevnosti Fort Knox. Tomuto nariadeniu uniklo 13 zlatých mincí a stali sa z nich, podľa niektorých numizmatikov, najvzácnejšie mince na svete. To samozrejme vzbudilo veľký záujem numizmatickej spoločnosti. V roku 1944 ukradol jednu z mincí, ktorá sa vyhla roztaveniu, vášnivý zberateľ, egyptský kráľ Farouk.

Dlhú dobu sa Američanom tento ukradnutý exemplár vzácnej mince nedarilo získať späť. Mincu vystopovala americká tajná služba až v roku 1996, keď sa ju pokúšal predať britský obchodník so zlatom. V roku 2002 bol jeden z exemplárov mince Double Eagle 1933 predaný vo Veľkej Británii v aukčnej sieni Sotheby´s za neuveriteľných 7,6 milióna dolárov.

Autorizovanú repliku vyrazila Berlínska mincovňa

Replika najdrahšie zlaté mince sveta je teraz cenovo dostupná pre všetkých! Svoju zbierku môžete obohatiť o razbu z rýdzeho striebra (999/1000), ktorá je navyše zušľachtená 24-karátovým zlatom. Každá replika má dokonca individuálne číslovanie na hrane, čo z neho robí jedinečný exemplár!

Pre viac informácií navštívte túto stránku.

Spoločnosti skupiny Samlerhuset BV

Upraviť nastavenie súborov cookie môžete kliknutím na tento odkaz.