Legendárna minca Double Eagle z roku 1933 je najcennejšia zlatá minca sveta. Táto minca nebola dostupná takmer 70 rokov a posledný exemplár bol vydražený v aukčnom dome za neuveriteľných 7 590 000 dolárov. "Double Eagle 1933" je snom každého zberateľa a teraz ho v unikátnej verzii môžete získať aj Vy!

Berlínska mincovňa sa totiž rozhodla vyraziť autorizovanú repliku, ktorá je cenovo dostupná pre všetkých! Sme veľmi hrdí, že Vám môžeme ponúknuť dokonalú repliku vyrazenú Berlínskou mincovňou v masívnom rýdzom striebre (999/1000), ktorá je navyše plátovaná 24-karátovým zlatom. Razba v najvyššej kvalite- lešteným razidlom do najmenších detailov z neho robia ešte brilantnejšiu emisiu ako originál! Každá replika má dokonca individuálne číslovanie na hrane, čo z neho robí jedinečný exemplár!

Objednávkou numizmatu získate:

  • Najcennejšiu zlatú mincu sveta teraz dostupnú pre všetkých
  • Rýdze striebro 999/1000
  • Plátovanie 24-karátovým zlatom
  • Najvyššia kvalita razby- leštené razidlo
  • Individuálne číslovanie na hrane - jedinečný exemplár

Naplňte svoj zberateľský sen a získajte aj Vy svoj "Double Eagle". Replika tejto mince z roku 1933 je teraz dostupná pre všetkých!

ÚŽASNÝ PRÍBEH: stratená americká zlatá minca, kráľ Farouk a tajní agenti

Začiatok príbehu mince „Double Eagle“ nebol ničím zvláštny, ale 5. apríla 1933 sa všetko zmenilo. Kvôli svetovej hospodárskej kríze vzniklo nové prezidentské nariadenie zakazujúce súkromné vlastníctvo zlata. A už vyrazené mince „Double Eagle“ z roku 1933 sa preto nemohli dostať do obehu a museli byť neskôr roztavené. Niektoré exempláre sa podarilo prepašovať z mincovne, boli však americkou vládou zabavené až na jeden kus, ktorý si našiel cestu do rúk kráľa Farouka z Egypta. Záhadne po jeho smrti zmizol, až sa v roku 1996 znovu objavil u britského predajcu mincí Stephena Feltona.

Po rokoch vyjednávaní vláda USA a Stephen Felton súhlasili s predajom mince a rozdelením zisku, ale pod podmienkou, že Felton musí doplatiť 20 dolárov, čím „Double Eagle” z roku 1933 dostal naspäť svoju nominálnu hodnotu a stal sa znovu zákonným platidlom.
Bol vydražený v roku 2002 súkromným zberateľom, ktorý za neho zaplatil 7 590 000 dolárov a tým sa skončilo takmer 70 ročné dobrodružstvo mince „Double Eagle 1933“.

„Double Eagle“ z roku 1933 otvára kolekciu venovanú najcennejším strieborným a zlatým minciam na svete. Pretože väčšina z týchto legendárnych mincí stojí viac ako 1 milión dolárov, Berlínska mincovňa sa rozhodla vyraziť ich verné repliky, ktoré sa nazývajú „Legendárne mince sveta”.

Áno, objednávam si repliku Double Eagle z roku 1933 za cenu € 59,95 (+ € 4,99 poštovné a balné). Teraz neposielam žiadne peniaze. Pokiaľ bude moja rezervácia prijatá, bude mi najneskôr do 30 dní odoslaná poštou zásielka na moju adresu. Peniaze nezasielam dopredu, minca bude hradená pri odbere dobierky poštovému doručovateľovi. Nepodstupujem tým žiadne riziko, mincu môžem vrátiť do 14 dní od doručenia zásielky. V takom prípade mi Národná Pokladnica s.r.o. vráti čiastku, za ktorú bola minca zakúpená. Doručenie a platba budú realizované prostredníctvom dobierkovej zásielky Slovenskej pošty.

Ponuka platí do vypredania zásob. Kompletné obchodné podmienky nájdete na www.narodnapokladnica.sk. Ako náš existujúci zákazník ste boli informovaní o spracúvaní Vašich osobných údajov našou spoločnosťou. Úplná informácia o spracúvaní osobných údajov je dostupná na www.narodnapokladnica.sk/osobne-udaje a v našich všeobecných obchodných podmienkach).

Národná Pokladnica pôsobí plne v súlade so všetkými predpismi pre predaj tovaru na diaľku. Pokiaľ si chcete tovar objednať, musíte byť starší ako 18 rokov. Predmetom Vašej objednávky je výhradne tu ponúkaný tovar. Tovar expedujeme najneskôr do 30 dní po prijatí objednávky. Produkt bude odoslaný v dokonalom novom stave, pokiaľ nie je uvedené inak (napr. historické či použité vzácne mince). Každú zásielku nám môžete prostredníctvom Slovenskej pošty a.s. zaslať späť. V prípade vrátenia už uhradenej zásielky Vám vrátime uhradenú fakturovanú čiastku v priebehu 30 dní. Reklamácie môžete podať písomne na adresu predávajúceho, emailom alebo telefonicky na zákazníckej linke. Postup riešenia pri reklamácii je popísaný na www.narodnapokladnica.sk.

Špecifikácia
Kov:
Rýdze striebro 999/1000
Plátovanie:
24-karátové zlato
Priemer:
25 mm
Hmotnosť:
10 g
Kvalita:
Najvyššia kvalita razby - leštené razidlo