Popredný európsky predajca mincí a medailí

Prihlásiť sa

Môj účet:

0850 606 009
Váš nákupný košík je prázdny

Najvýznamnejší numizmatický projekt roka je konečne tu! Práve teraz sa naši mincoví špecialisti naplno venujú Razbe dňa, striebornej uncovej medaile s vyobrazením Tomáša Garrigue Masaryka! Napriek tomu, že v mincovni pracujú odborníci na slovo vzatí, čaká ich neľahká úloha - razba 999 medailí za jeden jediný deň. Práve dnes 7. marca oslavujeme 170. výročie narodenia T. G. Masaryka, prvého československého prezidenta. A dnešná takmer tisíckusová razba je vzdaním pocty tomuto neobyčajnému človeku!

V mincovni majú dnes naši špecialisti poriadne naponáhlo. Všetky ruky zamestnáva jediná razba. Tá musí byť ukončená pred dnešnou polnocou. Raziace stroje idú na plný výkon. 999 strieborných uncových kusov postupne získava odtlačok razidla, zrkadlový portrét Tomáša Garrigue Masaryka. Každému jednému kusu je venovaná maximálna starostlivosť a pozornosť. Celá limitácia je razená v najvyššej kvalite Proof. Za týmto označením kvality sa skrýva mnoho práce. Raznica je vyleštená špeciálnou diamantovou pastou, vďaka ktorej získa každý razený kus dokonalý zrkadlový povrch a vyššiu zberateľskú hodnotu.

Na proces razby osobne dohliada Irena Hradecká, DiS., autorka unikátneho motívu Razby dňa, spolu s marketingovou manažérkou Evou Sabakovou. Rozhovor s autorkou si môžete prečítať v dnešnom vydaní numizmatických noviniek.

Razba dňa - 170. výročie narodenia T. G. Masaryka na striebornej medaile

Razba dňa je ambiciózny projekt Národnej Pokladnice, o ktorý je zo strany zberateľov mimoriadny záujem. Každý rok je vybraná iba jedna osobnosť, ktorej je Razba dňa venovaná. Ide o historických velikánov, ktorí významným spôsobom ovplyvnili chod našich dejín, a medzi nich T. G. Masaryk nepochybne patrí. Špecialitou razby je najmä dátum jej zhotovenia. Každá medaila je vyrazená v jeden jediný deň, v deň výročia oslavovanej osobnosti, ktorej vyobrazenie razbu zdobí.

Dátum razby však zďaleka nie je jediným argumentom, prečo si ju mnoho zberateľov praje získať do svojej zbierky. Razba dňa vyniká veľmi nízkou limitáciou. Tá tohtoročná má len 999 exemplárov celosvetovo. Ďalšou pridanou hodnotou je rýdzosť a obsah striebra. Špecifikácia všetkých medailí zaradených do projektu je rovnaká. Sú zhotovené z 1 unce (31,1 g) rýdzeho striebra 999/1000.

Rovnako starostlivo, ako vyberáme osobnosť, ktorá pamätnú medailu ozdobí, volíme tiež medailéra - v tomto prípade medailérku. Tou dnešnou je už spomínaná Irena Hradecká, DiS., skúsená výtvarníčka a vyštudovaná medailérka, ktorej motív zdobí napríklad mincu vydanú ČNB pri príležitosti 75. výročia Operácie Anthropoid.

Pre dnešný motív razby autorka spracovala Masaryka v jeho najtypickejšom výzore. Vážny, ale charizmatický pohľad, skrývajúci sa za okrúhlymi okuliarmi a čiastočne zatienená tvár elegantným klobúkom. Uhladené fúziky, starostlivo udržiavaná briadka a formálny odev s neodmysliteľnou viazankou. To všetko sú poznávacie znamenia prezidenta Osloboditeľa, pedagóga, budovateľa, symbolu morálnej veľkosti, filozofa a politickej autority s neobyčajne ľudskou dušou.

Ak si chcete rezervovať Vašu individuálne číslovanú Razbu dňa, neváhajte dlho, čoskoro nebudú…

RAZBU DŇA venovanú Tomášovi Garrigue Masarykovi môžete rezervovať tu.

Pozrite sa, ako prebieha Razba dňa strieborné medaily Tomáš Garrigue Masaryk:


Razba striebrnej medaily Tomáš Garrigue Masaryk Razba striebrnej medaily Tomáš Garrigue Masaryk Razba striebrnej medaily Tomáš Garrigue Masaryk Razba striebrnej medaily Tomáš Garrigue Masaryk

Razba striebrnej medaily Tomáš Garrigue Masaryk Razba striebrnej medaily Tomáš Garrigue Masaryk Razba striebrnej medaily Tomáš Garrigue Masaryk Razba striebrnej medaily Tomáš Garrigue Masaryk

Razba striebrnej medaily Tomáš Garrigue Masaryk Razba striebrnej medaily Tomáš Garrigue Masaryk Razba striebrnej medaily Tomáš Garrigue Masaryk Razba striebrnej medaily Tomáš Garrigue Masaryk

Razba striebrnej medaily Tomáš Garrigue Masaryk Razba striebrnej medaily Tomáš Garrigue Masaryk Razba striebrnej medaily Tomáš Garrigue Masaryk
Spoločnosti skupiny Samlerhuset BV

Upraviť nastavenie súborov cookie môžete kliknutím na tento odkaz.