100. výročie vzniku Česko-Slovenska
Jubilejná medaila vyrazená priamo v deň výročia

Národná Pokladnica s hrdosťou predstavuje exkluzívnu jubilejnú razbu razenú pri dlho očakávanej príležitosti 100. výročia vzniku samostatného Česko-Slovenska, ktorú si tento rok pripomíname.

Pamätná medaila je vyrazená do rýdzeho striebra (rýdzosť 999/1000). Jej hmotnosť je jedna trojská unca (presne 31,103 gramov) a priemer 39 milimetrov. Autorom unikátneho návrhu je rešpektovaný slovenský medailér Mgr. Art Miroslav Hric, ArtD. Na averze i reverze je nádherné umelecké vyobrazenie znaku Česko-slovenskej republiky, letopočty 1918 a 2018 a slovenský a český opis 100. VÝROČIE VZNIKU ČESKO-SLOVENSKA / 100. VÝROČÍ VZNIKU ČESKOSLOVENSKA.

Jedná sa o razbu s prísnou limitáciou – k dispozícii je iba 999 kusov pre celý svet. Mimoriadnosť exemplára je ešte umocnená individuálnym číslovaním na hrane.

Objednávkou numizmatu získate:

  • 31,1 gramov rýdzeho striebra 999/1000
  • Prísnu limitáciu - len 999 kusov pre celý svet
  • Certifikát autentickosti a elegantný box
  • Individuálne číslovanie na hrane

Zberateľskú hodnotu jubilejného numizmatu zvyšuje skutočnosť, že táto uncová strieborná medaila bude vyrazená priamo a iba v deň 100. výročia vzniku Česko-Slovenska, teda 28. októbra 2018. Tento unikátny exemplár si môžete objednať už teraz!

Špecifikácia
Deň razby:
28.10.2018
Kov:
Rýdze striebro 999/1000
Kvalita:
Najvyššia kvalita razby - leštené razidlo
Hmotnosť:
31,1 g
Priemer:
39 mm
Limitácia:
999 ks
Krajina pôvodu:
Slovensko
Rok emisie:
2018

Dňom vzniku samostatného Česko-Slovenska je považovaný 28. október 1918, kedy zástupcovia Národného výboru česko-slovenského zverejnili predvolanie o vzniku Česko-Slovenska a vydali zákon o zriadení samostatného štátu.

28. októbra 1918 zahájila v Ženeve delegácia Národného výboru, vedená Karolom Kramářom, rokovania s predstaviteľom protirakúskeho zahraničného odboja Edvardom Benešom o vytvorení a podobe samostatného česko-slovenského štátu. Okrem iného dospeli k dohode, že nový štát bude republikou (bola zvažovaná aj monarchia), prezidentom sa stane Tomáš Garrigue Masaryk a Karel Kramář bol vybraný ako predseda vlády.

 Večer 28. októbra vydal Národný výbor prvý zákon, recepčný zákon, a následne bolo zverejnené predvolanie Národného výboru "Lide československý. Tvoj odveký sen sa stal skutkom ... ". Pod oboma dokumentami boli podpísaní Antonín Švehla, Alois Rašín, Jiří Stříbrný, Vavro Šrobár a František Soukup, ktorí boli neskôr označovaní ako "Muži 28. októbra".

29. októbra jednal Národný výbor s českým miestodržiteľom Maxom Coudenhovom o prevzatí moci. Výsledkom bol kompromis, keď sa Národný výbor prihlásil k dočasnému zriadeniu verejnej správy. V dňoch 29. - 30. októbra sa zároveň konštituovala česko-slovenská štátna moc v Brne, Plzni, Ostrave, Košiciach, Hradci králové, Pardubiciach a na ďalších miestach.

30. október bol záverečným dňom pražského prevratu. Rakúske vojenské veliteľstvo kapitulovalo pred Národným výborom, pretože maďarskí a rumunskí vojaci odmietli bojovať. V ten istý deň sa v Turčianskom Svätom Martine zišlo 200 politických vodcov Slovenska, ktorí prijali Martinskú deklaráciu. Na jej základe sa Slovensko pripojilo k českým krajinám a bola ustanovená dvadsaťčlenná Slovenská národná rada ako výkonný orgán v čele s predsedom slovenských národnej strany Matúšom Dulou. Deklarácia bola prijatá bez hlasovania, teda jednoducho hlasným súhlasom vodcov Slovenska. Týmto aktom sa zriekli uhorskej nadvlády a Uhorsku odopreli právo hovoriť v mene slovenského národa.

Áno, objednávam si striebornú medailu 100. výročie Česko-Slovenska  za cenu € 149 (+ € 4,90 poštovné a balné). Teraz neposielam žiadne peniaze. Pokiaľ bude moja rezervácia prijatá, bude mi najneskôr do 14 dní odoslaná poštou zásielka na moju adresu. Peniaze nezasielam dopredu, strieborná medaila bude hradená pri odbere dobierky poštovnému doručovateľovi. Nepodstupujem tým žiadne riziko, medailu môžem vrátiť do 14 dní od doručenia zásielky. V takom prípade mi Národná Pokladnica s.r.o. vráti čiastku, za ktorú bola medaila zakúpená. Súčasťou zásielky bude aj Certifikát autentickosti a elegantné balenie. Doručenie a platba budú realizované prostredníctvom dobierkovej zásielky Slovenskej pošty.

Ponuka platí do 31. 12. 2018 alebo do vypredania zásob. Kompletné obchodné podmienky nájdete na www.narodnapokladnica.sk. Ako náš existujúci zákazník ste boli informovaní o spracúvaní Vašich osobných údajov našou spoločnosťou. Úplná informácia o spracúvaní osobných údajov je dostupná na www.narodnapokladnica.sk/osobne-udaje a v našich všeobecných obchodných podmienkach (nová verzia od 25. 5. 2018 z dôvodu prijatia novej legislatívy).

Národná Pokladnica pôsobí plne v súlade so všetkými predpismi pre predaj tovaru na diaľku. Pokiaľ si chcete tovar objednať, musíte byť starší ako 18 rokov. Predmetom Vašej objednávky je výhradne tu ponúkaný tovar. Tovar expedujeme najneskôr do 30 dní po prijatí objednávky. Produkt bude odoslaný v dokonalom novom stave, pokiaľ nie je uvedené inak (napr. historické či použité vzácne mince). Každú zásielku nám môžete prostredníctvom Slovenskej pošty a.s. zaslať späť. V prípade vrátenia už uhradenej zásielky Vám vrátime uhradenú fakturovanú čiastku v priebehu 30 dní. Reklamácie môžete podať písomne na adresu predávajúceho, emailom alebo telefonicky na zákazníckej linke. Postup riešenia pri reklamácii je popísaný na www.narodnapokladnica.sk.

Osobné údaje označené hviezdičkou* sú nevyhnutné na uzavretie a plnenie zmluvy o kúpe tovaru. Máme tiež záujem zasielať Vám ponuky našich tovarov (priamy marketing) vrátane na základe profilovania Vášho nákupného správania. Na vnútorné administratívne účely skupiny Samlerhuset, do ktorej Národná pokladnica, s.r.o. patrí, môžeme Vaše údaje zdieľať s ďalšími spoločnosťami v tejto skupine. Osobné údaje spracúvame prostredníctvom externých poskytovateľov služieb (sprostredkovateľov). Vaše osobné údaje môžu byť poskytnuté aj ďalším subjektom, napr. banke, súdom, daňovému úradu a pod. Máte právo požadovať od nás prístup k Vašim osobným údajom, ich opravu, vymazanie alebo obmedzenie ich spracúvania a ich prenos k inému prevádzkovateľovi. Máte právo namietať proti spracúvaniu údajov na účel priameho marketingu, profilovania a zdieľania údajov v skupine Samlerhuset. Akékoľvek otázky alebo námietky nám môžete oznámiť písomne, e-mailom alebo telefonicky. Máte tiež právo podať sťažnosť na Úrad na ochranu osobných údajov. Úplná informácia o spracúvaní osobných údajov je dostupná na www.narodnapokladnica.sk/osobne-udaje ako aj v našich všeobecných obchodných podmienkach, a týmto potvrdzujete, že ste sa s ňou oboznámili. Tiež potvrdzujete, že máte najmenej 18 rokov.

V prípade poskytnutia e-mailovej adresy (dobrovoľné) Vám môžu byť zasielané ponuky a obchodné informácie prostredníctvom elektronickej komunikácie. Ak o ponuky nebudete mať viac záujem, stačí nám to oznámiť.

Vyplnením telefónneho čísla dobrovoľne súhlasíte, že Vás môžeme telefonicky kontaktovať s ponukou našich tovarov počas 10 rokov, vrátane na základe profilovania Vášho nákupného správania. Váš súhlas môžete kedykoľvek odvolať, pričom to nebude mať vplyv na zákonnosť spracúvania údajov pred odvolaním súhlasu.