Popredný európsky predajca mincí a medailí

Prihlásiť sa

Môj účet:

0850 606 009
Váš nákupný košík je prázdny

Posledné roky sa k nám vrátila krásna tradícia – minca do kolísky. Počiatok tejto tradície by sme našli už v období renesancie. Vtedy príbuzní či rodinní priatelia vítali na svete novorodencov ozdobnými zlatými gombíkmi. Neskôr nahradili gombíky strieborné a zlaté mince. Asi najznámejšími mincami do kolísky sa stali zlaté dukáty. Mince z drahých kovov mali bábätku priniesť šťastie, bohatý život a ochrániť ho pred biedou a chudobou.

Prehrať video - strieborná minca Malá princezná

Koncom minulého roku sme preto do našej ponuky zaradili niekoľko mincí do kolísky! O roztomilé kúsky pre najmenších členov rodiny bol obrovský záujem, a tak sme sa rozhodli sortiment opäť rozšíriť. Najväčší úspech zaznamenala v predošlom roku strieborná minca „Uspávanka“. Pokiaľ si na mincu nepamätáte, pripomenieme, že išlo o striebornú emisiu s motívom spokojne spiaceho nemluvňaťa na mesiaci. Nežná emisia bola uložená do hracej skrinky, z ktorej sa po otvorení ozvali tóny najznámejšej uspávanky od slávneho hudobného skladateľa Johanesa Brahmsa. Emisia, ktorú Vám dnes predstavíme je dvojčaťom mince „Uspávanka“ a tento dvojčlenný kúzelný numizmatický set uzatvára. Novinka dostala názov „Malá princezná“. Minca vyobrazuje usmievajúce sa dievčatko, ktoré pokojne odpočíva na obláčiku a v objatí zviera plyšového medvedíka. Rovnako ako predošlá emisia, bola i táto vyrazená technikou „Smartminting“. Táto technológia umožňuje mincu prederaviť rôznymi tvarmi, ktoré emisiám pridávajú na originalite. V dnešnom prípade ide o srdce, ktoré len umocní vrelé emócie, ktoré celá kompozícia vyvoláva. Strieborná minca „Malá princezná“ je opäť dodávaná v hracej skrinke. Tohtoročné prevedenie je určené pre dievčatká, a preto je skrinka s hracím strojčekom ružová.

„Malá princezná“ je ideálnym darčekom pre novorodené dievčatká. Okrem mince do kolísky totiž venujete Vašim malým láskam vďaka uspávanke aj kľudný spánok.

Všetky potrebné informácie o striebornej emisii nájdete na tejto stránke!

Spoločnosti skupiny Samlerhuset BV

Upraviť nastavenie súborov cookie môžete kliknutím na tento odkaz.