Popredný európsky predajca mincí a medailí

Prihlásiť sa

Môj účet:

0850 606 009
Váš nákupný košík je prázdny

Tento rok si pripomíname jedno z najvýznamnejších výročí našej histórie – 100. výročie vzniku Česko-Slovenska, teda celé storočie od chvíle, kedy náš národ po prvýkrát zakúsil chuť slobody a demokracie.Na oslavu 100. výročia sa chystá po celom Slovensku aj Českej republike mnoho výstav a pripomienkových akcií. Národná Pokladnica a organizácia Post Belllum spojili svoje sily a tiež vytvorili unikátny projekt, aby pripomenuli nielen vznik Česko-Slovenska, ale tiež chvíle spoločnej histórie, kedy sme slobodu opätovne stratili.

K spolupráci sme prizvali pamätníkov, ocenených Cenami Pamäti národa, aby prerozprávali svoje zážitky z dôb, kedy Česko-Slovensko čelilo útlaku, diktátu a neslobode. Títo dvaja hrdinovia sú krásnym príkladom toho, že aj v zdanlivo bezvýchodiskových situáciách je možné stáť na strane pravdy, prekonať strach a ísť príkladom.

Otto Šimko a Rudolf Dobiáš si ako tisíce ďalších občanov aj v dobách totality dokázali udržať jasný pohlaď, postaviť sa režimu a inšpirovať mnoho ďalších ľudí k ochrane demokratických hodnôt.

Ich príbehy sme zachytili na videu, ktorého cieľom je vzdať hold odvážnym obrancom demokracie, ktorí v priebehu posledného storočia statočne bojovali za lepšiu budúcnosť svojich detí, a tiež tú našu.

Mnohí z nás prišli na svet v demokratických podmienkach, niektorí z nás možno už zabudli… Sloboda ale nikdy nebola a nie je samozrejmosťou. Pripomínajme si, aké to bolo bez slobody a bojujme za to, aby sme o ňu už nikdy neprišli!

Ako hmotnú spomienku na 100. výročie vzniku Česko-Slovenska, dovŕšenie našej cesty za slobodou, ponúka Národná Pokladnica pamätnú medailu pre každého zadarmo. Medaila dizajnom pripomína M. R. Štefánika, T. G. Masaryka, ale svojím odkazom tiež ďalších známych aj neznámych hrdinov, ktorí sa v priebehu posledných 100 rokov nebáli postaviť na stranu pravdy a demokracie.

Spoločnosti skupiny Samlerhuset BV

Upraviť nastavenie súborov cookie môžete kliknutím na tento odkaz.