Popredný európsky predajca mincí a medailí

Prihlásiť sa

Môj účet:

0850 606 009
Váš nákupný košík je prázdny

Strieborná minca Javorový list si za 30 rokov na investičnom trhu vydobyla popredné miesto! Kanadská vláda ju necháva raziť v Kanadskej kráľovskej mincovni už od roku 1988. Jej obľuba z roka na rok rastie a výšky emisií strmo stúpajú. Zberatelia z celého sveta majú o kanadský "Maple Leaf" záujem hneď z niekoľkých dôvodov...

Alternatívne investície už dávnou nie sú len módnou záležitosťou. Ľudia si bežne ukladajú svoje úspory do umeleckých diel, investičného alkoholu a samozrejme aj do numizmatiky. Záujem o mince a medaily stále stúpa a zberatelia nakupujú najmä numizmaty razené z drahých kovov, podliehajúce striktným limitáciám.

Kanadský Javorový list premisu dobrej investície dokonale napĺňa. Minca je razená z jednej unce rýdzeho striebra a každý rok si ju môžete kúpiť v niekoľkých prevedeniach. Javorový list je navyše zákonným platidlom a jeho nominálna hodnota činí 5 kanadských dolárov. Ide teda o oficiálnu razbu, za ktorú zodpovedá kanadská vláda. Skutočná hodnota tejto mince jej nominálnu hodnotu značne prevyšuje, a práve preto je často vyhľadávaná ako zaujímavá investícia.

Národná Pokladnica zaradila do svojej ponuky variantu s mincovou značkou f15. Tento drobný symbol, vyrazený na averze mince, označuje limitáciu 10 000 - 15 000 emisií pre celý svet.

Dopyt po kanadskom javorovom liste láme v posledných rokoch rekordy. V roku 2016 zaznamenala kanadská Kráľovská mincovňa predaje presahujúce 40 miliónov uncí! O razbu so vzácnou mincovou značkou, ktorá podlieha veľmi nízkej limitácii, je každý rok obrovský záujem. Okrúhle výročie navyše iste pritiahne pozornosť verejnosti a dá sa očakávať, že Javorový list s "f15" čoskoro z trhu vymizne.

 Táto elegantná minca navyše presvedčivo a jednoducho reflektuje kanadskú históriu. Averz strieborného päť-dolára zdobí hrdý portrét kráľovnej Alžbety II., ktorého autorkou je Susanna Blunt, známa kanadská portrétna umelkyňa, a reverz je venovaný kanadskému symbolu - javorovému listu. Tento symbol sa prvýkrát oficiálne objavil na kanadskej vlajke počas osláv výročia vzniku Kanadskej konfederácie v roku 1867. Práve vtedy sa Kanada mierovou cestou vymanila z područia Veľkej Británie a stala sa konfederáciou a autonómnym domíniom. Dizajn mince je skutočne nadčasový, pretože za celých 30 rokov nebol ani raz pozmenený.

Jedinou novinkou je bezpečnostné opatrenie, ktoré mincovňa zaviedla proti falšovaniu. Zaujímavosťou je, že do averzu i reverzu sú posledné 4 roky vypaľované laserom drobné linky, ktoré majú zabrániť falšovaniu.

Ak chcete mať aj Vy Javorový list s mincovou značkou f15 vo svojej zbierke, prosím vstúpte!

Spoločnosti skupiny Samlerhuset BV

Upraviť nastavenie súborov cookie môžete kliknutím na tento odkaz.