Popredný európsky predajca mincí a medailí

Prihlásiť sa

Môj účet:

0850 606 009
Váš nákupný košík je prázdny

Madonám je na slovenskom zasvätených približne 1760 kostolov a z toho 330 práve tej Sedembolestnej. Bohorodička je kresťanmi chovaná v osobitnej úcte. Napríklad katolíci ju považujú za prvú zo svätcov a na celom svete existuje mnoho pútnických miest, ktoré sú späté s jej zjavením a ďalšími zázrakmi.

Národná Pokladnica predstavuje unikátnu tehličku, venovanú Sedembolestnej Panne Márii, Patrónke našej krajiny. Jedná sa o skutočný majstrovský kúsok, ktorý vyobrazuje sochu Panny Márie v Šaštínskej bazilike, ktorá sa stala jej národnou svätyňou. Fotografia je na kov nanesená pomocou unikátnej technológie tampónovej tlače a vyniká 3D efektom. Tehlička je naviac zušľachtená 24-karátovým zlatom, teda skutočne vzácnym kovom, ktorého hodnota dokonale vyjadruje hlbokú úctu k Patrónke Slovenska.

Sviatok sedembolestnej Panny Márie je oslavovaný už od 17. storočia, keď pápež Madonu označil za hlavnú Patrónku Slovenska. Katolícka cirkev si tento sviatok pripomína 15. septembra. Číslo sedem je v biblickom preklade chápané ako symbol plnosti. Tento prídomok pririeknutý Panne Márii, označuje sedem bolestí, ktoré musela vytrpieť. Prvá bolesť odkazuje k proroctvu Simeona, ktorý predpovedal ťažkú ​​budúcnosť Božieho syna a samotnej Márii pretnutie duše mečom. Druhé utrpenie súvisí s Herodesom, pred ktorým Mária utekala s dieťaťom do Egypta a ktorý nechal vyvraždiť v Betleheme všetkých malých chlapcov. Tretia bolesť sa spája so strachom o 12-ročného Ježiša, ktorý sa jej stratil v Jeruzaleme počas Veľkonočných sviatkov. Štvrtú a piatu bolesť prežívala matka Božieho Syna pri jeho umučení, keď sa s ním stretla na krížovej ceste a keď stála pod krížom. Šiesta bolesť Máriu zasiahla, keď držala Ježišovo telo v náručí a posledná keď jej telo vzali, aby ho uložili do hrobu. Hovorí sa, že svojím utrpením prispela Mária k vykúpeniu svojho syna a preto je uctievaná ako matka bolesti.

Náš národ verí, že Sedembolestná Panna Mária chráni veriacich materskou láskou a stará sa o bratov a sestry svojho syna.

Národná Pokladnica ponúka túto unikátnu tehličku zušľachtenú rýdzim zlatom preto, aby mohol mať Patrónku Slovenska stále pri sebe každý, kto si želá vyjadriť vďaku za obeť, ktorú Mária obetovala za vykúpenie Ježiša.

Tehlička s vyobrazením Sedembolestnej Panny Márie predstavuje prvý numizmat z výnimočnej kolekcie Najkrajšie Madony, ktorá je venovaná najkrajším a najvýznamnejším vyobrazeniam Madon na Slovensku a vo svete.

Ak sa chcete dozvedieť viac, navštívte túto stránku

Spoločnosti skupiny Samlerhuset BV

Upraviť nastavenie súborov cookie môžete kliknutím na tento odkaz.