Popredný európsky predajca mincí a medailí

Prihlásiť sa

Môj účet:

0850 606 009
Váš nákupný košík je prázdny

Už budúci rok oslávime neuveriteľných 100 rokov od založenia samostatného Česko-Slovenska, prelomového míľniku našej novodobej histórie! 28. októbra 2018 ubehne presne 100 rokov od chvíle, kedy bola pre národy bývalého Rakúsko-Uhorska vyhlásená samostatnosť! V ten deň sa začala písať nová kapitola našich dejín. 

Tak významné výročie si zaslúži oslavu a pripomienku nám i mladším generáciám. Preto sme sa rozhodli zhmotniť spomienky, udalosti a osobnosti, ktoré mali vplyv na našu nezávislosť v jedinečnej kolekcii. Pamätné medaily vyrazené z rýdzeho striebra 999/1000, nájdete exkluzívne len v Národnej Pokladnici. Každá z nich bude reprezentovať kľúčovú časť našej novodobej histórie. Ucelená zbierka medailí, venovaná výhradne dejinám Česko-Slovenska, je v oblasti numizmatiky úplne mimoriadna.

Motívy, ktoré sa na medailách objavia, spracoval známy český sochár a medailér Vladimír Oppl. Jedinečnosť kolekcie nespočíva len v najvyššej kvalite razby a v prepracovaných motívoch. Jej kúzlo tkvie predovšetkým v spoločnej práci s našimi zákazníkmi. Práve oni sa stali spolutvorcami novej, rýdzo česko-slovenskej kolekcie. Pomáhali nám vybrať témy, ktoré potom medailér preniesol na pamätné medaily s úctyhodným priemerom 40 mm. Súčasťou kolekcie sú okrem Certifikátov autentickosti a sprievodných dopisov aj informačné karty.

Slovenské národné múzeumTáto jedinečná kolekcia nazvaná „História Česko-Slovenska“ vznikla v spolupráci so Slovenským národným múzeom – Historickým múzeom. Informačnú kartu ku každej emisii, ktorá obsahuje zaujímavé informácie, vytvorili významní slovenskí numizmatici - PhDr. Ján Hunka, CSc. a Mgr. Marek Budaj, PhD.

Prostredníctvom týchto pamätných medailí prerozprávame príbeh našej krajiny. Veď práve spolupatričnosť, úcta k predkom a poučenie sa z chýb minulých formuje naše postoje, životy a budúcnosť.

Prvá strieborná medaila venovaná vzniku Československa
Prvá strieborná medaila venovaná vzniku Československa

Medzi spracovanými motívy kolekcie História Česko-Slovenska nájdete významné míľniky alebo osobnosti z histórie ČSR. Vo Vašej zbierke sa budú vynímať takí velikáni ako napríklad M. R. Štefánik, T. G. Masaryk, alebo významné inštitúcie ako Česko-slovenská národná rada a ďalšie.

Súčasťou kolekcie je aj bohaté príslušenstvo, napr. elegantný drevený box alebo mapa Česko-Slovenska z roku 1933.

Súčasťou kolekcie História Česko-Slovenska je jedinečné príslušenstvo ZADARMO

Viac informácií získate tu.

 

Spoločnosti skupiny Samlerhuset BV

Upraviť nastavenie súborov cookie môžete kliknutím na tento odkaz.