Popredný európsky predajca mincí a medailí

Prihlásiť sa

Môj účet:

0850 606 009
Váš nákupný košík je prázdny

V ankete nášho západného suseda o Najväčšieho Čecha sa umiestnil na prvom mieste, ale svojou politikou ovplyvnil aj slovenské dejiny. Reč je o rímskom cisárovi Karolovi IV., od ktorého narodenia tento rok uplynie 708 rokov. Národná Pokladnica na Karolovu počesť vydala novú pamätnú medailu, ktorá sa pýši úctyhodným rozmerom 50 mm a tiež individuálnym číslovaním na hrane. Pamätná medaila vzdáva hold Karolovi IV. svojim jedinečným spracovaním!

Nová pamätná medaila s Karolom IV.

Pamätná medaila oslavujúca jedného z najvýznamnejších panovníkov vrcholného stredoveku sa pýši hneď niekoľkými prvkami. Na prvý pohľad zaujme svojim dizajnom, ktorý na čistom zlate, ktoré bolo použité na jej zušľachtenie, elegantne vyniká. Ďalším neprehliadnuteľným faktorom je veľkosť medaily, jej priemer činí nadštandardných 50 mm! Pomyselnou čerešničkou na torte je individuálne číslovanie na hrane, ktoré z medaily robí svetový unikát.

Averznú stranu pamätnej medaily zdobí podobizeň Karola IV. z pomníka na Křižovnickom námestí v Prahe. Reverz je inšpirovaný pôvodnou Karolovou zlatou pečaťou - bulou. Dominantu tu tvorí Karol IV. sediaci na kráľovskom tróne, po ľavej strane sa nachádza moravský znak - orlica, napravo zase dvojchvostý český lev. Po obvode pečate je vyrazený latinský nápis, ktorý v preklade znamená „Karol IV., z Božej milosti volený rímsky cisár a po všetky časy rozmnožiteľ ríše a český kráľ".

Pamätná medaila je iba v ponuke Národnej Pokladnice, a to v rámci krásnej kolekcie pojednávajúcej o živote Karola IV. Medailu je teraz možné získať za uvádzaciu cenu 24,99 € namiesto budúcich 49,99 €. Pre prvých šťastlivcov je pripravený aj pekný darček.

Cieľom a poslaním Národnej Pokladnice je dať možnosť každému milovníkovi histórie a numizmatiky vlastniť pamiatku na bohatú históriu krajiny, v ktorej žije.

Osobnosť, ktorú obdivujeme už viac než 700 rokov!

O Karolovi IV. sa učí už mnoho generácií. Vieme o ňom, že v jeho žilách kolovala krv Přemyslovcov a Luxemburgovcov a že značnú časť svojho detstva prežil u svojho strýka na francúzskom dvore. Bol štyrikrát ženatý a jeho posledná manželka, Eliška Pomoranská, údajne dokázala lámať meče. V učebniciach sa ďalej píše, že bol vynikajúci diplomat a bol prvým českým kráľom, ktorý sa stal aj rímskym cisárom. V mysliach českého národa zároveň vyniká ako zakladateľ Chrámu sv. Víta, Karlovho mosta, Karlovej univerzity či Nového Mesta pražského.

Spoznajte tohto jedinečného vladára, ktorý po dlhú dobu určoval chod českých i európskych dejín. Spoznajte ho vďaka novej medaile a kolekcii Život Karola IV.

Pre viac informácií a možnosť objednávky za zvýhodnenú cenu navštívte: PAMÄTNÁ MEDAILA KAROL IV.

Spoločnosti skupiny Samlerhuset BV

Upraviť nastavenie súborov cookie môžete kliknutím na tento odkaz.