Popredný európsky predajca mincí a medailí

Prihlásiť sa

Môj účet:

0850 606 009
Váš nákupný košík je prázdny

Pre niektorých budú tohtoročné vianočné sviatky zvláštne. Opatrenia proti koronavírusu možno zabránia tradičným stretnutiam s rodinou, priateľmi a známymi. O to viac by sme sa však mali snažiť svojim blízkym Štedrý deň rozsvietiť. Z našej ponuky sme vybrali niekoľko krásnych zlatých mincí, žiarivých šperkov a ďalších darčekov, ktorých poslanie je jasné – urobiť tohtoročné Vianoce nezabudnuteľné.

Adventný kalendár plný mincí

Adventný kalendár plný mincí

Prvý vianočný tip sa nehodí úplne pod stromček, ale ako darček od Mikuláša bude perfektný. Jedná sa o adventný kalendár, v ktorom nenájdete čokoládu, ale mince. V každom okienku na Vás čaká prekvapenie v podobe jednej originálnej emisie. Nedočkavcom prezradíme len to, že kalendár Vás prevedie mincovníctvom celého sveta.

V našej ponuke zostáva len pár posledných kúskov, tak sa poponáhľajte!

Zlatá vianočná minca, ktorá vykúzli úsmev Vám aj opusteným deťom

Zlatá vianočná minca, ktorá vykúzli úsmev Vám aj opusteným deťom

Zlato, ktoré bolo použité na razbu mince, pochádza z Laponska, domova Santa Clausa. Celá vianočná emisia podlieha prísnej limitácii 1000 exemplárov. Kúpou zlatého numizmatu navyše pomôžete plniť vyššie poslanie! Časť výťažku z predaja bude venovaná Nadácii Santa Clausa, ktorá sa postará, aby vianočné darčeky dostali aj deti v núdzi.

Na reverze emisie je prekrásny výjav zimnej krajiny s padajúcimi vločkami, letiacou kométou a siluetou soba. Scenéria je doplnená nápisom „Santa´s gold“ (Santovo zlato) a logom Nadácie Santa Claus. Okružie zdobí prianie veselých Vianoc v rade svetových jazykov, vrátane slovenského. Minca je vyrazená v najvyššej mincovej kvalite Proof zo zlata s hmotnosťou 3,10 g a priemerom 18 mm. K numizmatu navyše obdržíte krásnu drevenú kazetu a list od samotného Santu! Viac informácií o zlatej vianočnej minci tu.

Najkrajšia vianočná koleda na zlatej minci

Najkrajšia vianočná koleda na zlatej minci

Tichá noc je jedna z najznámejších a najkrajších vianočných kolied. Prvýkrát zaznela v roku 1818 v rakúskom meste Oberndorf neďaleko Salzburgu. Nedávno sme si teda pripomínali už 200 rokov od ich prvého zaznenia. Autorom textu piesne je Joseph Mohr. Arnsdorfský učiteľ a organista Franz Xaver Gruber skomponoval pred Vianocami roku 1818 k básni melódiu. Pieseň sa okamžite stala veľmi populárnou, hoci bola prvýkrát predstavená len v sprievode gitary. Dnes je preložená do 300 jazykov a nárečí. Kaplnka Tichej noci v Oberndorfe je dnes vyhľadávanou turistickou atrakciou, hlavne pred Vianocami. Pôvab tejto koledy môžete teraz obdivovať na výročnej zlatej minci, razenej v najvyššej mincovej kvalite.

Kráľovský perlový náhrdelník s náušnicami

Kráľovský perlový náhrdelník s náušnicami

Naše portfólio sme rozšírili taktiež o nádhernú šperkársku súpravu zo sladkovodných perál. Tvorí ju trojradový perlový náhrdelník a elegantné náušnice. Decentná žiarivá súprava je inšpirovaná obľúbenou Lady Di. Princezná z Walesu mala pre prírodné perly slabosť a často ich nosievala pri slávnostných udalostiach. Nie je náhoda, že princezná Diana bola za módnu ikonu a jej šarmantným štýlom sa dodnes inšpiruje celý rad žien po celom svete. Perly sú navyše odjakživa späté predovšetkým s láskou. V starom Grécku a Ríme sa verilo, že nosenie perál zosilňuje harmóniu medzi partnermi. Prírodné perly sú veľmi vzácne, a preto sa ich vlastníctvo stalo symbolom bohatstva, pôvabu a šťastia. V prípade, že darujete svojej drahej polovičke perly, ctíte v nej krásnu Venušu, bohyňu lásky, ktorá sa údajne zrodila z morskej ustrice, rovnako ako dokonalé perly.

Srdcový prívesok so štvorlístkom

Srdcový prívesok so štvorlístkom

Horúca novinka našej ponuky je jemný prívesok v tvare srdca. Vnútri srdca sa nachádza štvorlístok a trblietavé kryštály Swarovski. Srdce je univerzálnym symbolom lásky, odvahy, statočnosti, ale zároveň bojovnosti a sebavedomia. Jeho tvar, zložený z dvoch dokonale súmerných častí, symbolizuje harmóniu, rovnoprávnosť, ale taktiež dvoch milencov - muža a ženu. Mnohí poeti si tento symbol vykladajú ako dualitu nášho sveta, stále sa striedajúca pozícia dobra a zla, tmy a svetla – mechanizmov, ktoré ovládajú a ovplyvňujú bytie všetkého živého. Štvorlístok, ktorý nájdete vnútri prívesku odkazuje k štyrom ročným obdobiam a štyrom živlom. Jeho symbol má svojich nositeľov ochraňovať a prinášať im šťastie, hojnosť, zdravie a lásku. Ak chcete toto všetko svojim blízkym dopriať, zlatom zušľachtený prívesok bude dokonalým vianočným darčekom.

Spoločnosti skupiny Samlerhuset BV

Upraviť nastavenie súborov cookie môžete kliknutím na tento odkaz.