Popredný európsky predajca mincí a medailí

Prihlásiť sa

Môj účet:

0850 606 009
Váš nákupný košík je prázdny

4.3.2020. Bratislava. Národná Pokladnica dnes uviedla na trh novú numizmatickú zbierku. Pamätné medaily sú venované 12 apoštolom, Ježišovým učeníkom, ktorých úlohou bolo šíriť evanjelium.

Apoštol Peter

Zbierka s príznačným názvom „12 Apoštolov“ predstavuje uzavretú numizmatickú sadu, ktorú si záujemcovia môžu objednať iba v Národnej Pokladnici. 12 pamätných medailí z rýdzeho striebra 999/1000 vzniklo v spolupráci s talianskym medailérom a ďalšími expertmi z odboru mincovníctva. Zbierka je okrem iného reflexiou na dôležité výročia kresťanského sveta, ktoré si tento rok pripomína celý svet. Medzi ne nepochybne patrí aj 100. jubileum od narodenia obľúbeného pápeža Jána Pavla II. Prvá strieborná medaila z novej zbierky nesie preto vyobrazenie apoštola Petra, najvýznamnejšieho Ježišovho nasledovníka, a neskôr tiež prvého pápeža.

Národná Pokladnica tradične kladie veľký dôraz na edukačný rozmer svojich zbierok. Inak tomu nie je ani pri 12 Apoštoloch. Každý zberateľ, ktorý si zbierku objedná, dostane okrem striebornej pamätnej medaily a Certifikátu autentickosti tiež karty s príbehom. Práve tieto texty vyrozprávajú príbehy všetkých 12 Ježišových vyslancov. Zberatelia sa tiež môžu tešiť na bohaté príslušenstvo zadarmo.

Strieborné pamätné medaily boli vyrazené zo striebra najvyššej rýdzosti 999/1000. Okrem čistoty kovu je zberateľská hodnota umocnená tiež najvyššou kvalitou razby. V praxi to znamená, že raznica s vyrytým motívom bola ručne rozleštená diamantovou pastou. Výsledkom jej kontaktu s pripraveným ústrižkom kovu sú potom numizmaty so zrkadlovým povrchom, ktoré sú zberateľsky najžiadanejšie.

Nová zbierka strieborných medailí pripomenie 12 apoštolov

Celková limitácia dnes predstavovanej novinky činí 5000 zbierok celosvetovo. Každá z 12 medailí má okrem spoločnej váhy a rozmeru (20 g a 38,61 mm) tiež totožný reverz. Zadná strana razby vždy vyobrazuje všetkých 12 apoštolov a v strede latinský nápis „DUODECIM APOSTOLI“ (dvanásť apoštolov). Na averze sú zvečnené podoby kresťanských učencov podľa existujúcich sôch. Spojovacím prvkom lícových strán je opakujúci sa motív baziliky sv. Petra vo Vatikáne, údajne posledného miesta odpočinku apoštola Petra a jedno z najvýznamnejších pútnických miest.

Viac informácií o novej zbierke nájdu záujemcovia na webových stránkach: www.apostoli.sk.

Spoločnosti skupiny Samlerhuset BV

Upraviť nastavenie súborov cookie môžete kliknutím na tento odkaz.