Popredný európsky predajca mincí a medailí

Prihlásiť sa

Môj účet:

0850 606 009
Váš nákupný košík je prázdny

V roku 2020 oslávime jedno z najvýznamnejších výročí kresťanského sveta. Na 18. mája tohto roku totiž pripadá 100. výročie od narodenia pápeža Jána Pavla II. Len o mesiac skôr si súčasne pripomenieme 15. výročie od jeho smrti.

Edukatívny projekt, ktorý má úspech

Národná Pokladnica už niekoľko rokov spomína na významné historické míľniky v rámci projektu „Pamätná medaila pre každého zadarmo“. Poslaním celého projektu je pripomenúť verejnosti prelomové udalosti našich dejín. Ako prostriedok tejto spomienkovej a edukatívnej aktivity slúžia pamätné medaily, ktoré sa pre svojich majiteľov stávajú nielen hmotnou pamiatkou, ale aj nositeľmi príbehov, ktoré by nemali byť zabudnuté.

V predchádzajúcich mesiacoch sme týmto spôsobom pripomenuli vznik Československa a jeho predstaviteľov, výročie meny a ďalšie politicko-historické témy. Dnes prvýkrát vzdávame hold medzinárodnej osobnosti - Jánovi Pavlovi II.

Svätý Ján Pavol II. by v máji 2020 oslávil storočnicu

Pontifikát poľského pápeža Jána Pavla II., vlastným menom Karola Wojtyłu, bol plný prevratných rozhodnutí a významných udalostí, ktoré trvalo zmenili nielen pápežstvo, ale tiež beh dejín v Európe a na celom svete. Osobnosť Jána Pavla II. bola veľmi hlboká, empatická a po všetkých stránkach bohatá, tak ako jeho pontifikát. Ján Pavol II. aktívne pôsobil v mnohých oblastiach. Bol básnikom, dramatikom, filozofom, mystikom, teológom. Otvoril cirkev mladým ľuďom a predovšetkým bol aktívnym podporovateľom slobody. Rola propagátora slobody bola výrazne ovplyvnená jeho vlastnou skúsenosťou života za železnou oponou. Vo svojich prejavoch povzbudzoval ľud na celom svete, aby za svoju slobodu bojoval.

Ján Pavol II. sa narodil ako Karol Józef Wojtyla v poľských Wadowiciach, kúsok od Krakowa. Jeho otec pôsobil ako dôstojník. Matka sa starala o deti a domácnosť a privyrábala si ako vyšívačka. Karol bol tretím dieťaťom svojich rodičov. V mladosti bol nadaným športovcom. Po gymnáziu nastúpil na Jagelonskú univerzitu, ktorú však musel kvôli druhej svetovej vojne prerušiť a nastúpiť do chemických závodov. Počas celého vojnového obdobia pôsobil v cirkevnej organizácii Únia, ktorá pomáhala zachraňovať poľských židov. V roku 1943 sa na univerzitu vrátil a následne tam 2 roky pôsobil ako asistent. Prvý novembrový deň roku 1946 bol vysvätený za kňaza. O 12 rokov neskôr bol menovaný za titulárneho biskupa ombijského a pomocného biskupa arcibiskupa Baziaka. Následne sa stal krakovským arcibiskupom (1963) a v roku 1973 kardinálom.

Svätý pápež, ktorý zmenil svet na medaile ZADARMO!

Ján Pavol II. bol zvolený za pápeža 16. októbra v roku 1978. Bol prvým slovanským pápežom a po 455 rokoch prvým netalianskym pápežom. Jeho rozsiahly odkaz je dodnes bezodnou inšpiráciou pre ľudí na celom svete.

Sme preto veľmi radi, že Vám dnes na tohto veľkého muža môžeme ponúknuť hodnotnú pamiatku. Je ňou pamätná medaila s priemerom 34 mm, razená z medi a niklu. Na medaile je vyobrazený Ján Pavol II. v pápežskom rúchu s pastorálom v ruke. Osobnosť pápeža je obklopená lietajúcimi holubmi, ktorí symbolizujú Ducha Svätého. Reverz numizmatu nesie pápežský erb. Verzia pamätnej razby z medi a niklu je zadarmo, zaplatíte len poštovné a balné € 3,95. Náročnejší zberatelia si môžu doobjednať zušľachtenie 24-karátovým zlatom a krásne príslušenstvo v podobe certifikátu autentickosti a pätice svätých obrázkov. Základná aj zlatom zušľachtená medaila je v ochrannej kapsule a zásielka je starostlivo zabalená v darčekovom balení.

Svoju pamiatku na 100. výročie narodenia svätého pápeža Jána Pavla II. objednávajte tu.

Spoločnosti skupiny Samlerhuset BV

Upraviť nastavenie súborov cookie môžete kliknutím na tento odkaz.