Popredný európsky predajca mincí a medailí

Prihlásiť sa

Môj účet:

0850 606 009
Váš nákupný košík je prázdny

„Malý krôčik pre človeka, veľký skok pre ľudstvo“. Legendárna a často parafrázovaná veta zaznela z úst Neila Armstronga už pred pol storočím! Presne 20. júla 1969 pristáli Armstrong a Aldrin na povrchu Mesiaca. Zásadný historický okamih pripomenie strieborná konkávna minca, emitovaná pri príležitosti 50. výročia pristátia na Mesiaci!

Prvá ľudská stopa na povrchu Mesiaca bola výsledkom takmer sedemročného úsilia. Američania vyslali do vesmíru trojčlennú posádku: veliteľa Neila Armstronga, pilota veliteľského modulu Michaela Collinsa a pilota lunárneho modulu Buzza Aldrina. Misia Apolla 11 odštartovala z Kennedyho vesmírneho strediska 16. júla. O 4 dni neskôr sa Armstrong s Aldrinom spustili v lunárnom module na povrch Mesiaca a podarilo sa im pristáť v Mori kľudu. Niekoľko hodín po pristátí opustili obaja kozmonauti modul a venovali sa navrtávaniu povrchu Mesiaca, zbieraniu vzoriek a fotografovaniu. Na záver vztýčili na dobytej družici americkú vlajku, prijali telefonát od vtedajšieho prezidenta R. Nixona, nainštalovali laserový retroreflektor a pasívny seizmograf. Na Mesiaci po nich taktiež ostala plaketa s kresbou Zeme, podpisom prezidenta, celej posádky a odkaz: „Tu sa ľudia z planéty Zem prvý krát dotkli nohami Mesiaca. Júl L. P. 1969. Prišli sme v mieri menom všetkého ľudstva.“

Po 20 hodinách strávených na Mesiaci sa obaja kozmonauti presunuli do lunárneho modulu a na lunárnej obežnej dráhe sa opäť spojili s veliteľským modulom Columbia, kde ich netrpezlivo očakával Collins. Celá posádka bezpečne pristála v Pacifiku 24. júla.

Pristátie na Mesiaci prenášala televízia a tento historický míľnik tak mohli sledovať milióny fascinovaných divákov. Táto udalosť sa navždy zapísala do histórie a okrem iného reprezentuje myšlienku, že pokiaľ máme vôľu a vieru, nič nie je nemožné.

Zo striebornou konkávnou mincou sa Vám naskytne rovnaký pohľad ako kozmonautom!

Minca, ktorú Vám dnes predstavujeme, je oficiálnou striebornou emisiou americkej mincovne vo Filadelfii. Jej úlohou je dôstojne pripomenúť 50. výročie od pristátia na Mesiaci a nezdolné úsilie a odhodlanosť všetkých, ktorí sa na ambicióznej misii podieľali. Strieborná konkávna minca je spracovaná v prevedení Proof, teda v najvyššej mincovej kvalite.

Na averze strieborného numizmatu sú uvedené názvy MERCURY, GEMINI a APOLLO reprezentujúce projekt amerického pilotovaného kozmického programu USA. Nápisy sú oddelené jednotlivými fázami Mesiaca a uprostred mince sa vyníma stopa na mesačnom povrchu, patriaca prvému mužovi, ktorý vstúpil na Mesiac, Neilovi Armstrongovi.

Dizajn reverzu mince vyobrazuje detail prednej časti helmy Edwina Aldrina, v ktorej sa odráža postava Neila Armstronga, vlajka Spojených štátov amerických a lunárny modul. Minca je konkávna, inými slovami má vydutý tvar. Toto netradičné spracovanie odkazuje nielen k tvaru Mesiaca, ale tiež umocňuje autenticitu výjavu, ktorý sa pred 50 rokmi jednému s kozmonautov skutočne naskytol. Pokiaľ sa chcete stať jedným z mála majiteľov tejto striebornej mince, navštívte túto stránku.

Strieborná minca v tvare Mesiaca so skutočným meteoritom!

Pokiaľ sa Vám vyššie popísaná emisia zdá byť príliš konzervatívna, dovolíme si Vám predstaviť ešte jednu exkluzívnu novinku, vydanú pri príležitosti výročia pristátia na Mesiaci. Tohtoročná strieborná emisia je 3D zmenšeninou skutočného Mesiaca a jej povrch je rovnako ako ten mesačný posiaty krátermi.

V našej ponuke sú posledné kúsky z emisie iba 800 exemplárov, tak dlho neváhajte!

Spoločnosti skupiny Samlerhuset BV

Upraviť nastavenie súborov cookie môžete kliknutím na tento odkaz.