Popredný európsky predajca mincí a medailí

Prihlásiť sa

Môj účet:

0850 606 009
Váš nákupný košík je prázdny

Národná Pokladnica dnes predstavila výročnú medailu oslavujúcu 100 rokov od chvíle, kedy odišiel jeden z najväčších Slovákov novodobých dejín. Čestná medaila je zadarmo, aby si Milana Rastislava Štefánika mohla pripomenúť široká verejnosť. Pamätná medaila bude dostupná na webových stránkach www.stefanik100.sk od 10. januára 2019.

Pamätný numizmat „100 rokov Milana Rastislava Štefánika ZADARMO" je v poradí už treťou medailou zadarmo z ponuky Národnej Pokladnice. Prvé dve medaily predstavil slovenský distribútor pamätných mincí a medailí v roku 2018. Obe výročné medaily boli venované 100. výročiu vzniku Česko-Slovenska. Pre veľký úspech predchádzajúcich numizmatov sa Národná Pokladnica rozhodla v projekte pokračovať.

„Projekt „Pamätná medaila zadarmo pre každého“ sme pripravovali pôvodne ako jednorazovú spomienku na oslavy 100. výročia vzniku Česko-Slovenska. Naším prianím bolo pripomenúť nielen 100. výročie, ale aj nedávnu minulosť nášho národa, kedy sloboda a demokracia neboli samozrejmosťou. Obrovský záujem verejnosti nás prekvapil a nesmierne potešil. Z ohlasov, ktoré sme dostali, je jasne viditeľné, že Slovákom nie je osud našej krajiny ľahostajný. Práve táto spätná väzba nás presvedčila o tom, že pripomínať významné míľniky našej histórie formou pamätných medailí má zmysel. A preto Vám dnes s hrdosťou predstavujeme nový numizmat venovaný 100. výročiu Milana Rastislava Štefánika.", vysvetľuje význam projektu Stanislav Máša, riaditeľ Národnej Pokladnice.

Nová pamätná medaila zadarmo oslavuje Milana Rastislava Štefánika ako renesančnú osobnosť slovenskej histórie. Medaila Štefánika pripomína nielen ako jedného zo zakladateľov samostatného Československa, ale aj ako schopného generála, diplomata, cestovateľa, astronóma a čestného človeka s veľkým srdcom.

Autorom umeleckého spracovania medaily je rešpektovaný slovenský medailér Mgr. Art Miroslav Hric, ArtD., ktorého talent potvrdzuje dlhý zoznam výstav, sympózií a súťaží, ktorých sa za svoju profesionálnu kariéru stihol zúčastniť.

Umelec stvárnil na averze medaily Štefánikov najznámejší portrét s generálsku čiapkou. V strede medaily sa nachádza slovenský znak a letopočty odkazujúce k 100. výročiu od Štefánikovho odchodu.

Na reverze novej medaily zadarmo je vyobrazená kompozícia artefaktov, ktoré M. R. Štefánika charakterizujú. Uprostred numizmatu je pamätná mohyla na vrchu Bradlo v Myjavskej pahorkatine. Nad mohylou je vyobrazený Štefánikov dvojplošník pod hviezdnym nebom. Výjavy majú pripomínať

Štefánikovu vášeň pre astronómiu, pilotovanie, ale aj leteckú katastrofu, ktorá sa mu 4. mája roku 1919 stala osudnou. Celý výjav uzatvára Štefánikov známy citát „Pravde veriť, pravdu žiť a pravdu brániť.“

Čestná medaila zadarmo je razená z medi-niklu a jej priemer je 33 mm. Za základnú verziu medaily zaplatí záujemca iba poštovné a balné. Náročnejší zberatelia si môžu za drobný príplatok doobjednať zušľachtenie 24-karátovým zlatom alebo originálne pohľadnice s historickými portrétmi M. R. Štefánika.

Medaila zadarmo je dostupná do vypredania zásob od 10. januára. Národná Pokladnica prijíma objednávky na webových stránkach www.stefanik100.sk alebo tel. čísle 0850 606 777.

Kontakt pre médiá:

PR Manager Národnej Pokladnice
Kateřina Škabradová
+420 607 035 728
katerina.skabradova@samlerhuset.cz

Spoločnosti skupiny Samlerhuset BV

Upraviť nastavenie súborov cookie môžete kliknutím na tento odkaz.