Popredný európsky predajca mincí a medailí

Prihlásiť sa

Môj účet:

0850 606 009
Váš nákupný košík je prázdny

S veľkým potešením Vám dnes predstavujeme ďalšiu nádhernú medailu z Fairmined zlata! Fairmined zlato, ak chcete certifikované zlato, je nie len komoditou s rastúcou tendenciou. Je tiež zlatom, ktoré pomáha!

Fairmined zlato je ťažené v malých baniach tretieho sveta. Zlato, z ktorého bola vyrazená dnes predstavovaná emisia, bolo vyťažené v Kolumbii. Mimochodom, rovnaká baňa dodáva zlato na razbu Nobelovej ceny mieru, ktorú už tradične razí naša materská spoločnosť, sídliaca v Nórsku.

Prečo kupovať Fairmined zlato?

V mnohých lokalitách Južnej Ameriky, Ázie a Afriky je ťažba zlata jedinou možnou obživou. Baníci často pracujú v nebezpečných podmienkach, prichádzajú do styku s agresívnymi chemikáliami, ktoré poškodzujú ich zdravie i životné prostredie. Ich vybavenie veľakrát nespĺňa bezpečnostné pravidlá. Do stiesnených banských priestorov, kde nemôžu pracovať dospelí, sú posielané deti. Napriek tomu, že v týchto drobných baniach pracuje až 90% svetových baníkov, ich mzdy sotva pokryjú základné potreby rodín, závislých na príjmoch z ťažby.

Certifikácia baní celý systém nezodpovednej ťažby od základov mení!

Za zmenu v rizikových oblastiach ťažby bojuje Aliancia pre zodpovednú ťažbu (ARM). Snahou ARM a jej partnerov je povýšiť ťažbu zlata na boj za dobro! ARM poskytuje malým banským spoločnostiam certifikáciu, ktorá je garanciou zodpovednosti malých ťažobných spoločností ku svojim baníkom. Vedenie baní je povinné poskytnúť svojim zamestnancom bezpečné a príjemné pracovné prostredie. Vďaka certifikácii je možné podporovať celé miestne komunity a ich sociálny rozvoj, udržateľnosť a ochranu životného prostredia, napojenie malých baní na svetových dodávateľov, výkup zlata za férové ceny, transparentnosť a obnovu zdravej ekonomiky v rozvojových krajinách.

Malé ťažobné organizácie prijímajú spoločne s certifikáciou tiež obrovský spoločenský záväzok. Ich odvaha, zodpovednosť a nezlomné úsilie, ktoré prísne štandardy certifikácie vyžadujú, sú však odmenené úsmevmi spokojných baníkov a úspechmi, ktorými posúvajú ďalej nielen samotné bane a komunity okolo nich, ale aj celú spoločnosť.

Nová medaila z Fairmined zlata práve teraz v našej ponuke!

Každý rok sa naša Fairmined rodina rozrastie o jeden zlatý prírastok. Rozhodovanie, ktorá téma si zaslúži razbu z Fairmined zlata, bolo tento rok jednoduché. Už za pár týždňov oslávime 100 rokov od vzniku Československa. Táto udalosť je bezpochyby najvýznamnejším výročím posledných rokov. Pripomenieme si okamžik, ktorý navždy zmenil našu históriu. Okamžik, ktorý nám zaistil slobodu. A práve výsada slobody tvorí paralelu s poslaním projektu Fairmined. Vďaka implementácii štandardov Fairmined priteká do krajín tretieho sveta stále viac finančných prostriedkov. Prostredníctvom týchto financií dochádza k pozitívnym spoločenským, environmentálnym a kultúrnym zmenám. Vplyvom týchto zmien sa stávajú ekonomiky nezávislejšími a ľudia slobodnejšími.

Poslaním tohtoročnej Fairmined emisie je preto ochrana slobody a nezávislosti, ako najvyššej spoločenskej hodnoty.

Mincovým kovom medaile je rýdze zlato 999/1000  a priemer 25 mm. Celá emisia je spracovaná v najvyššej mincovej kvalite a razená špeciálnym lešteným razidlom. Výnimočnosť tejto emisie je tiež podčiarknutá unikátnym číslom na hrane, ktoré súčasne potvrdzuje veľmi nízku limitáciu – iba 100 exemplárov pre celý svet.

 

Ak chcete vlastniť jednu zo 100 Fairmined medailí na svete a súčasne pomôcť rodinám baníkov na ceste k svetlejšej budúcnosti, neváhajte nás kontaktovať na tel. čísle 0850 606 009.

 

 

Spoločnosti skupiny Samlerhuset BV

Upraviť nastavenie súborov cookie môžete kliknutím na tento odkaz.