Popredný európsky predajca mincí a medailí

Prihlásiť sa

Môj účet:

0850 606 009
Váš nákupný košík je prázdny

Rok 2018 je rokom významných výročí. Okrem okrúhlych výročí udalostí, ktoré navždy zmenili naše dejiny, si už za pár týždňov pripomenieme to najzásadnejšie - 100 rokov od vzniku Česko-Slovenska. 100 rokov od okamihu, kedy sa začala písať nová historická kapitola našich dejín. Národná Pokladnica predstavuje striebornú 1 kg medailu, ktorá 100 rokov ČSR pripomenie.

V roku 1918 získalo Česko-Slovensko konečne nezávislosť. Za slobodou Čechov a Slovákov stálo obrovské úsilie mnohých neúnavných ľudí. V ich čele stál Milan Rastislav Štefánik a Tomáš Garrigue Masaryk. Národní hrdinovia, bez ktorých pomoci by sa náš národ len ťažko vymanil z područia Rakúsko-Uhorska.

 Kilogramová strieborná medaila síce vyniká priemerom až 100 mm, ale všetci, ktorí sa podieľali na osamostatnení nášho národa, sa na ňu bohužiaľ nezmestia. Za všetkých statočných bojovníkov sme preto vybrali M. R. Štefánika a T. G. Masaryka.

 Jednou z hlavných tém tohtoročných osláv 100. výročia sú česko-slovenské vzťahy. Práve vzťahy medzi oboma národmi zostali a zostávajú aj po rozdelení Republík nadštandardné. Motívy portrétov oboch národných reprezentantov majú reflektovať, okrem politického a kultúrneho vplyvu vzniku ČSR, tiež túto skutočnosť.

 Hlavným posolstvom kilogramovej striebornej medaily však zostáva téma krehkosti slobody, ktorá nikdy nebola, a nie je samozrejmosťou.

 A pretože toto posolstvo považujeme za mimoriadne dôležité, vybrali sme pre kilogramovú medailu i mimoriadnu špecifikáciu. Numizmat bol razený do 1 kg rýdzeho striebra (AG 999/1000) a v tej najvyššej kvalite - špeciálnym lešteným razidlom.

 Každý exemplár má navyše individuálne číslo na hrane, ktoré zdôrazňuje výnimočnosť razby a jej prísnu limitáciu, ktorá bola stanovená na iba symbolických 100 exemplárov pre celý svet.

 Vďaka vysokému reliéfu vyniknú aj drobné detaily motívu, ktorého autorom je rešpektovaný medailér Mgr. Art Miroslav Hric, ArtD.

 Súčasťou darčekového balenia, v ktorom zákazníci 1 kg medailu dostanú, je tiež pamätná medaila vyrazená k 85. narodeninám T. G. Masaryka. Táto pamätná razba, ktorej dizajn bol navrhnutý legendárnym česko-slovenským medailérom Otakarom Španielom, bola vyrazená v roku 1935 v Kremnickej mincovni.

Ak Vás zaujímajú ďalšie informácie o striebornej 1 kg medaile „100 rokov od vzniku ČSR", neváhajte prosím kontaktovať našich ochotných pracovníkov na zákazníckom oddelení. Tí sú Vám k dispozícii na tel. čísle 0850 606 009 od pondelka do štvrtka od 9:00 - 17:00 a v piatok od 9:00 do 15:00.

Spoločnosti skupiny Samlerhuset BV

Upraviť nastavenie súborov cookie môžete kliknutím na tento odkaz.