Popredný európsky predajca mincí a medailí

Prihlásiť sa

Môj účet:

0850 606 009
Váš nákupný košík je prázdny

 V roku 2018 si pripomíname 100 rokov od chvíle, kedy sa naša krajina stala slobodnou. Za posledných sto rokov náš národ však slobodu niekoľkokrát stratil. Národná Pokladnica, distribútor pamätných mincí a medailí a Post Bellum, nezisková organizácia, ktorá dokumentuje príbehy 20. storočia, sa spojili, aby verejnosti pripomenuli, že sloboda a demokracia nebola a nie je samozrejmosťou.


Národná Pokladnica v spolupráci s Post Bellum realizujú od 1. 3. 2018 spoločný projekt, ktorého cieľom je pripomenúť 100. výročie od vzniku ČSR ako začiatok cesty za slobodou. Táto spolupráca tiež upozorňuje na momenty, ktoré boli pre Česko-Slovensko a jej obyvateľov bolestivé. Ako hmotnú spomienku na storočnú históriu si teraz každý môže objednať bezplatnú pamätnú medailu, vyrazenú pri príležitosti 100. výročia od vzniku ČSR. Pamätnú medailu "100. výročie vzniku ČSR" ponúka Národná Pokladnica zadarmo preto, aby si pamiatku na začiatok našej cesty za slobodou mohol pripomenúť skutočne každý. Do projektu sú zapojení pamätníci Rudolf Dobiáš a Otto Šimko, hrdinovia ocenení cenami Pamäti národa, ktorí budú rozprávať svoje osobné príbehy. Zámerom zverejnenia ich životných príbehov je upozorniť na to, že sloboda slova, pohybu a demokratického zmýšľania neboli vždy prirodzenou súčasťou života v našej krajine, a taktiež výzva pre národ k uctievaniu a prehlbovaniu týchto hodnôt.

„Aby sme si uvedomili krehkosť demokracie, je nutné, aby sme sa pozreli do minulosti a vypočuli si príbehy ľudí, ktorí útlak, totalitu a nenávisť minulých režimov prežili na vlastnej koži. Títo ľudia túžili po tom, aby sme my žili v lepších časoch. S cieľom naplniť túto túžbu, vynaložili neskutočnú odvahu a dali do stávky svoje životy. Naša úloha je slobodu strážiť a dokázať našim predkom, že ich snaha a bolesť nebola márna. Predpokladom pre túto neľahkú úlohu je znalosť historických súvislostí a načúvanie príbehov pamätníkov, " vysvetľuje význam spolupráce Luboš Krčil, riaditeľ Národnej Pokladnice.


Pamätná medaila zadarmo, ktorú Národná Pokladnica ponúka pri príležitosti 100. výročia od vzniku ČSR, nesie portréty M. R. Štefánika a T. G. Masaryka, štátnikov, ktorí stáli na začiatku našej cesty za slobodou a vzniku ČSR. Cieľom celého projektu je však pripomenúť nielen veľkých politikov, ale všetkých hrdinov, ktorí mali v posledných 100 rokoch odvahu postaviť sa na správnu stranu.

Detaily projektu sledujte http://www.narodnapokladnica.sk/100rokov-csr.

Spoločnosti skupiny Samlerhuset BV

Upraviť nastavenie súborov cookie môžete kliknutím na tento odkaz.