Popredný európsky predajca mincí a medailí

Prihlásiť sa

Môj účet:

0850 606 009
Váš nákupný košík je prázdny

Začiatkom roku vyrazila Národná Pokladnica historicky prvú medailu z certifikovaného zlata v Slovenskej republike. Medaila bola venovaná obľúbenému velikánovi európskej histórie – Karolovi IV. Záujem o medaily z Fairmined zlata (férovo vyťaženého zlata) bol obrovský, a preto sa Národná Pokladnica, slovenský distribútor mincí a medailí, rozhodla predstaviť verejnosti ďalší podobný numizmat. Národná Pokladnica teda obohatila ponuku pred pár dňami o zlatú medailu s T. G. Masarykom.

Prečo certifikované zlato?

Certifikované zlato, tzv. fairmined gold, teda zodpovedne vyťažené zlato, férové zlato. Význam všetkých týchto označení je totožný. Skrýva sa pod nimi zlato, ktoré ťažia malé zlaté bane v krajinách tretieho sveta. Nákup certifikovaného zlata Vám zabezpečí úsmev na tvári hneď z niekoľkých dôvodov. Získate drahý kov, ktorého hodnota historicky rastie. Pomôžete rozhýbať ekonomiku v krajinách tretieho sveta. Prispejete na sociálny a kultúrny rozvoj malých komunít baníkov a ich rodín. A ešte k tomu si môžete byť istí, že Vaše zlato je vyťažilo k prírode šetrnou technológiou.

Nobelova Cena, šperky Chopard alebo Zlatá Palma

Premiéra filmového festivalu v Cannes. Zlatá Palma i šperky Chopard sú vyrobené z certifikovaného zlata. Zdroj: Fairmined.org

Premiéra filmového festivalu v Cannes. Zlatá Palma i šperky Chopard sú vyrobené z certifikovaného zlata. Zdroj: Fairmined.org

Napriek tomu, že v Slovenskej republike nie je zatiaľ certifikované zlato toľko rozšírené, vo svete nie je žiadnou novinkou. Už druhý rok razí Nórska mincovňa (sesterská spoločnosť Národnej Pokladnice) z certifikovaného zlata známu Nobelovu cenu mieru. Preslávená spoločnosť Chopard ho používa na výrobu svojich šperkov, ktoré každoročne zdobia nejednu celebritu na červenom koberci filmového festivalu v Cannes. Mimochodom – hádajte odkiaľ pochádza zlato na výrobu Zlatej Palmy – najvyššieho filmového ocenenia v Cannes? Samozrejme z certifikovaných baní! Skrátka, vo svete existuje okolo 150 spoločností a organizácií, ktorým nezáleží len na vlastnom profite. Vykupujú zlato s označením Fairmined, pretože ich zaujíma osud ľudí na opačnej strane zemegule.

Certifikované zlato je zárukou pomoci ľuďom, ktorí ju potrebujú

Časť z výkupnej ceny zlata je totiž využitá tam, kde bolo zlato vyťažené. Za tieto prostriedky sú inovované využívané technológie, tak aby netratila príroda ani baníci. Peniaze sú investované aj do vzdelávania, zábavy a nápravy škôd, ktoré boli spôsobené predchádzajúcou nešetrnou ťažbou. Vďaka získaným prostriedkom je možné zamestnať viac baníkov a zabezpečiť tak obživu pre väčší počet rodín. O náročný proces certifikácie baní sa stará Aliancia pre zodpovednú ťažbu (ARM). O tom, aká neľahká, avšak záslužná úloha to je, si môžete prečítať tu.

Vďaka získaným prostriedkom je možné zamestnať viac baníkov a zabezpečiť tak obživu pre väčší počet rodín.

Otec Masaryk by mal radosť …

Vďaka internetom prepojenému svetu a získanie informácií na jeden klik sa ľudia zaujímajú. Zaujímajú sa o to, odkiaľ pochádzajú jablká, ktoré kupujú pre svoje deti. Kde bola vyrobená káva, ktorá im ráno otvorí oči a koho ruky ušili šaty, v ktorých pretancuje večer ..

Majú sa tí ľudia, ktorí sa starajú o naše pohodlie a úsmev na tvári, dobre? Môžu ich deti chodiť do školy? Majú dostatok jedla? Je ich práca bezpečná? Môžu pracovať aj ženy? Majú   k dispozícii zdravotnú starostlivosť …? Práve také organizácie, ako je ARM, sa snažia o to, aby sme si my, spotrebitelia, mohli na vyššie položené otázky odpovedať kladne.

Národná Pokladnica sa zaujíma, odkiaľ sa berie zlato, ktoré svojim klientom ponúka. A pretože T. G. Masaryk bol človek s veľkým sociálnym cítením a zmyslom pre spravodlivosť,     a ešte k tomu si tento rok pripomíname 80 rokov od jeho úmrtia, je to práve jeho portrét, ktorý zdobí novú zlatú medailu z certifikovaného zlata!

Pre viac informácií o medaile z certifikovaného zlata kliknite sem: www.narodnapokladnica.sk/certifikovane-zlato

 

Spoločnosti skupiny Samlerhuset BV

Upraviť nastavenie súborov cookie môžete kliknutím na tento odkaz.