Popredný európsky predajca mincí a medailí

Prihlásiť sa

Môj účet:

0850 606 009
Váš nákupný košík je prázdny

26. 6. Horná Seč. V utorok dopoludnia odovzdali zástupkyne Národnej Pokladnice šek na 2 093 € Mgr. Rastislavovi Števkovi, riaditeľovi zariadenia pre seniorov Senior Garden n. o. Nezisková organizácia využije prostriedky na zvýšenie bezbariérovosti zariadenia.

V Senior Garden momentálne prebiehajú stavebné práce na prístavbe, ktorá má už v blízkej dobe slúžiť ako zázemie pre záujmové aktivity klientov. Finančný obnos venovaný Národnou Pokladnicou bude čiastočne využitý pre zariadenie tejto miestnosti a čiastočne pre odstránenie bariér, ktoré bránia vozíčkarom vo využívaní niektorých častí objektu.

Aj napriek tomu, že Senior Garden pôsobí na ceste jeseňou života ako oáza a kapacita domova je beznádejne obsadená, v zdokonaľovaní nepoľavujú. Keď sme v Národnej Pokladnici na projekt Senior Garden narazili, hneď nás očarili fotografie, zachytávajúce útulný interiér a prekrásnu záhradu. Okrem výnimočného prostredia nás nadchli aj obrázky, dokumentujúce rôznorodé aktivity a spokojné výrazy seniorov. Boli sme hneď rozhodnutí, že tento projekt chceme podporiť. Osobné stretnutie s pánom riaditeľom naše rozhodnutie len potvrdilo. Sme skutočne hrdí, že môžeme tak skvelému projektu, ako je Senior Garden pomôcť a pevne dúfame, že sa ich bohumilá činnosť stane inšpiráciou pre výstavbu podobných zariadení,“ – vysvetľuje Zdenka Kerďová, marketingová manažérka Národnej Pokladnice.

Senior Garden sídli v obci Horná Seč, v malej dedinke neďaleko mesta Levice. Útulné zariadenie s kapacitou 28 miest poskytuje seniorom domov od roku 2012. Citlivo zrekonštruovaný objekt s rodinnou atmosférou je obklopený rozsiahlou udržiavanou záhradou a milým personálom. Skúsení a usmievaví zamestnanci venujú svojim klientom bezchybnú zdravotnú a sociálnu starostlivosť. Personál pristupuje ku každému seniorovi individuálne a pre každého z nich vypracúva individuálny plán. Pre obyvateľov domova pripravujú pracovníci široké spektrum aktivít, ktoré podporujú ich fyzické i duševné zdravie. Vďaka nízkokapacitnému charakteru, malebnému okoliu a početným relaxačným zónam pôsobí zariadenie priateľským dojmom, ktorý sa premieta do rozpoloženia svojich obyvateľov.

Zámerom vzniku Senior Garden bolo ponúknuť našim starším občanom sociálne služby, ktoré by dostali v ich prirodzenom prostredí a v komunite, kde žijú. Sme radi, keď túto etapu života môžu prežívať prijímaní, takmer ako v rodinnom prostredí. Toto sa im snažíme naďalej vytvárať, a v tom je pre nás cennou pomocou aj finančná podpora z Národnej Pokladnice,“ – uviedol Rastislav Števko, riaditeľ zariadenia. 

Kontakt pre novinárov:

Kateřina Škabradová

PR Manager Národnej Pokladnice

katerina.skabradova@samlerhuset.cz , press@narodnapokladnica.sk

+ 420 607 035 728

Spoločnosti skupiny Samlerhuset BV

Upraviť nastavenie súborov cookie môžete kliknutím na tento odkaz.