Popredný európsky predajca mincí a medailí

Prihlásiť sa

Môj účet:

0850 606 009
Váš nákupný košík je prázdny

Kráľovná Alžbeta II. sa v posledných rokoch dočkala hneď niekoľkých významných výročí. V tomto roku oslavuje zafírové výročie, teda 65 rokov na čele britského impéria. Jej veličenstvo sa tak stala najdlhšie vládnucim žijúcim panovníkom na celom svete a súčasne prvým britským monarchom, ktorý dosiahol zafírové jubileum

21 mincí pre celý svet!

Pri tejto príležitosti vydala britská kráľovská mincovňa 21 prekrásnych mincí, vyrazených z najčistejšieho zlata rýdzosti 999/1000. Ich úctyhodný priemer činí 100 milimetrov a hmotnosť dosahuje 1005 gramov.

Celosvetová limitácia činí iba 21 unikátov, pričom jednu z nich venovala britská kráľovská mincovňa kráľovskej rodine.

Národnej Pokladnici a jej sesterskej pobočke v Čechách sa podarilo z tejto fascinujúcej série získať pre svojich zákazníkov 5 kusov. Zlaté mince boli ihneď po uvedení do ponuky okamžite vypredané. Hrdým majiteľom srdečne blahoželáme!

65 rokov na britskom tróne

65 rokov vlády kráľovnej Alžbety II. zvečnených na minciách vyrazených z najčistejšieho zlata 999/1000Zlaté mince boli emitované ako vyjadrenie úcty a poďakovanie jej Veličenstvu za 65 rokov na britskom tróne. Na averze mince je vyobrazený posledný portrét kráľovnej Alžbety II. a nominálna hodnota 1000 libier. Po obvode je tiež uvedený text Elizabeth II., D. G. REG. F. D., čo znamená latinsky Elizabeth II., Dei Gratia Regina Fidei Defensor (slovensky „Alžbeta II., z Božej milosti kráľovná a obranca viery“).

Reverz zdobí vyobrazenie, ktorého autorom je Gregory Cameron, biskup anglikánskej cirkvi vo Walese, okrem iného vášnivý maliar a zberateľ mincí. Je to jeho tretí návrh pre britskú kráľovskú mincovňu. Pri tvorbe návrhu sa inšpiroval heraldickým znakom z konca sedemnásteho storočia. Ten je zakomponovaný do oválneho štítu, ktorý je po obvode ozdobený dekoráciami, čo má odrážať slávnostnú náladu mince. Po ľavej strane štít dopĺňa olivová ratolesť, symbol vernosti a zmierenia. Vpravo je potom vetva dubu predstavujúca stabilitu a lojalitu. Je tu tiež vyrazený nápis Her Majesty the Queen 's Sapphire Jubilee, 1952 - 2017 (slovensky „Zafírové jubileum Jej Veličenstva kráľovnej, 1952 – 2017“).

Alžbeta II., celým menom Elizabeth Alexandra Mary, sa narodila 21. apríla 1926. Je vládnucou kráľovnou šestnástich nezávislých štátov označovaných ako Commonwealth realm.

V každej tejto krajine je považovaná za panovníčku samostatného štátu a plnenia kráľovských povinností pre každú krajinu je oddelené. Ďalej je hlavou Commonwealthu a najvyššou predstaviteľkou anglikánskej cirkvi. Aj cez veľký počet funkcií v súlade so zvykovým právom zasahuje do politiky len výnimočne.

 

Fascinujúce motívy vyrazené do 1 kg rýdzeho zlata môžete obdivovať v galérii nižšie.

65 rokov vlády kráľovnej Alžbety II. zvečnených na minciách vyrazených z najčistejšieho zlata 999/1000 65 rokov vlády kráľovnej Alžbety II. zvečnených na minciách vyrazených z najčistejšieho zlata 999/1000 65 rokov vlády kráľovnej Alžbety II. zvečnených na minciách vyrazených z najčistejšieho zlata 999/1000 65 rokov vlády kráľovnej Alžbety II. zvečnených na minciách vyrazených z najčistejšieho zlata 999/1000

Spoločnosti skupiny Samlerhuset BV

Upraviť nastavenie súborov cookie môžete kliknutím na tento odkaz.