Popredný európsky predajca mincí a medailí

Prihlásiť sa

Môj účet:

0850 606 009
Váš nákupný košík je prázdny

Bratislava 1. septembra 2016

Strieborná mincaKeď Ole Hansen, odborník na komodity koncom roku 2015 predpovedal rast striebra o 33%, odborníci len krútili hlavou. Koniec roku sa pomaly blíži a dá sa len potvrdiť, že úvahy komoditných stratégov sa potvrdili.

Cena striebra rastie vďaka moderným technológiám, ale aj rope.

Odborníci na celom svete sa zhodli hneď na niekoľkých vplyvoch, ktoré rast obľúbenej komodity významne zasiahli. Hansen poukazuje napríklad na zvýšenie sadzieb Fedu v USA, ktoré obvykle vedú k zvýšenému dopytu v prvých 12 mesiacoch od zvyšovania sadzieb.

Ďalším dôvodom je fyzický nedostatok tohto kovu. Striebro sa okrem šperkárstva a razby mincí hojde využíva v medicíne, vede a nových technológiách. Rozvoj technológií logicky znamená zvýšený záujem o striebro, ale objavenie nových nálezísk je prakticky vylúčené.

K rastu ceny tiež prispela panika, ktorá sa na svetových trhoch rozhostila v januári, kedy skolabovala ropa a mena v Číne zámerne oslabila, s čím ekonomické predikcie vôbec nekalkulovali. Výnosy z dlhopisov sa v Japonsku a v Európe začali prepadať a investície do drahých kovov tak predstavovali stabilnejšiu alternatívu. Po prvotnom posilnení zlata sa obchodníci vždy začnú porozhliadať po relatívnej hodnote iných kovov, čo im v tomto prípade poskytlo práve striebro, ktorého hodnota bola v marci tohto roku voči zlatu vôbec najnižšia od finančnej krízy v roku 2008.

Strieborná minca Javorový list

Strieborné mince a medaily sú tento rok v kurze!

Stúpajúca tendencia tejto komodity veľmi rýchlo presiakla do podvedomia širokej verejnosti aj chovania väčších investorov a tento trend sa začal rýchlo prejavovať formou zvýšeného dopytu po striebre.

 

Strieborný Javorový list láme rekordy

 

Mincovne po celom svete pomaly začínajú pociťovať nedostatok striebra u svojich dodávateľov a dopyt po strieborných minciach viedol hneď k niekoľkým rekordom. Kanadská mincovňa zmenila v minulom roku vedenie a personálne zmeny v kombinácii s rastúcim dopytom spôsobili značné meškanie v čakacích lehotách na jej najznámejšiu mincu – strieborný Javorový list (Maple Leaf). Prvý štvrťrok tohto roku sa môže pochváliť najvyšším predajom strieborného Maple Leafu v histórii. Zdá sa, že tento rok bude pokračovať v rekordnom duchu a na konci roku prekročí Kanadská mincovňa hranicu 40 000 predaných uncí (31, 1 g ) striebra. Obdobný nárast zaznamenala tiež známa US Mint so svojou najobľúbenejšou mincou Strieborný orol (Silver Eagle). Jedna z vôbec najpopulárnejších mincí na svete sa predáva v podobnom tempe a predikcia na koniec roku sa odhaduje na 50 miliónov predaných kusov.

Strieborné mince

Prejaví sa rast striebra na predajných cenách mincí a medailí?

Vzhľadom k vyššie uvedeným skutočnostiam sa dá odhadovať, že cena za gram cenného striebra sa do budúcna zvyšovať bude. „Celosvetový trend v raste ceny striebra sa našich zákazníkov zatiaľ nedotkne. Naša pobočka je súčasťou nadnárodnej spoločnosti Samlerhuset a vzhľadom k nutnosti uspokojenia obrovského dopytu nakupujeme a razíme naše emisie s určitým predstihom“, komentuje aktuálnu situáciu Luboš Krčil, riaditeľ Národnej Pokladnice. Strieborné mince Silver Eagle a Maple Leaf môžu zákazníci získať od spoločnosti Národná Pokladnica v rámci kolekcie Najvyhladávanejšie mince sveta – Fabulous 15.

Spoločnosti skupiny Samlerhuset BV

Upraviť nastavenie súborov cookie môžete kliknutím na tento odkaz.