Popredný európsky predajca mincí a medailí

Prihlásiť sa

Môj účet:

0850 606 009
Váš nákupný košík je prázdny

Bratislava 20. apríla 2016

Zlatá kilogramová mincaBritská kráľovská mincovňa emitovala pri príležitosti osláv 90. narodenín najdlhšie vládnucej britskej panovníčky kráľovnej Alžbety II. 25 kusov kilogramových mincí z rýdzeho zlata v nominálnej hodnote 1000 libier. Celá pätina emisie bola predaná zberateľom v Čechách a na Slovensku!

Emisia je limitovaná 25 kusmi pre celý svet!

Numizmat je razený z 1005 gramov rýdzeho 24karátového zlata (rýdzosť Au 999/1000) a jeho priemer je 100 milimetrov. Táto emisia je prísne limitovaná len 25 kusmi pre celý svet. Národnej Pokladnici, distribútorovi mincí a medailí, ktorý pôsobí na českom a slovenskom trhu, sa podarilo pre svojich zákazníkov získať pätinu z celkového počtu prísne limitovanej emisie, teda 5 exemplárov. „Vzhľadom k nízkej limitácii, naozaj mimoriadnym parametrom a nepopierateľnej zberateľskej hodnote, boli zlaté unikáty okamžite vypredané!“, dodáva Luboš Krčil, riaditeľ Národnej Pokladnice, ktorý prezradil, že cena jednej zlatej mince presahuje čiastku 56,5 tisíc eur.

Najvyššia kvalita z Kráľovskej mincovne

Zlaté kilogramové minca v kancelárii českej sestry Národní Pokladnice

Minca je spracovaná v najvyššej kvalite razby (tzv. proof quality) a razená špeciálnym lešteným razidlom, ktorého polia sú vysoko leštené a reliéf matovaný. Každá minca je trikrát razená a následne ručne leštená špeciálnou pastou s diamantmi. Vďaka tomuto spôsobu spracovania má numizmat zrkadlový lesk, ktorý dáva vyniknúť a tým najmenším detailom.

Kráľovnine obľúbené ruže a najnovší portrét

Reverz mince, spracovaný podľa návrhu Christophera Hobbsa, nesie v strede kráľovnin monogram EIIR (Elizabeth II., Regia – teda Alžbeta II., kráľovná). Okolo monogramu je vytvorený kruh z 9 ruží. Druh kvetov ani ich počet nie je zvolený náhodou. Ruže sú odkazom na heraldický znak Anglicka, a tiež odrážajú kráľovninu vášeň pre tieto kvety, ich počet potom odkazuje na významné kráľovnine jubileum – jedna ruža znamená jednu zavŕšenú desiatku rokov. Po obvode všetko dopĺňa nápis Full of Honour and Years (Ctihodná a ročná).

Averz numizmatu zdobí piaty mincový portrét Alžbety II., ktorý sa na britských minciach objavil po novom v roku 2015 a jeho autorom je 33ročný Jody Clark, mladý talentovaný rytec Britskej kráľovskej mincovne. Na Jodyho portréte je kráľovná vyobrazená s kráľovským diamantovým diadémom, ktorý mala na hlave v deň svojej korunovácie. Po obvode je kompozícia doplnená nápisom Elizabeth II. D. G. Reg F. D. (čo znamená Elizabeth II., Dei Gratia Regia Fidei Defensor, teda Alžbeta II., z Božej milosti kráľovná a ochrankyňa viery), a ďalej označením nominálnej hodnoty 1000 pounds (1000 libier) a rokom razby 2016.

Zlatá kilogramová minca
Spoločnosti skupiny Samlerhuset BV

Upraviť nastavenie súborov cookie môžete kliknutím na tento odkaz.