Popredný európsky predajca mincí a medailí

Prihlásiť sa

Môj účet:

0850 606 009
Váš nákupný košík je prázdny

Bratislava 1. septembra 2016

Najkrásnejšie klenoty SlovenskaNárodná Pokladnica predstavila verejnosti unikátnu zbierku medailí s mimoriadnym priemerom 45 mm, ktoré vyobrazujú najkrajšie dominanty z celého územia Slovenska.

Zbierku medailí zušľachtených žltým a ružovým zlatom, nazvanú Najkrajšie klenoty Slovenska, otvára numizmat Spišský hrad. Táto významná pamiatka je jedným z najnavštevovanejších hradov v krajine. Historicky kedysi opevnené hradisko tvorilo pravdepodobne akési správne centrum ľudu vo východnej časti Spiša a vzniklo za čias keltského kmeňa Kotínov. Na prelome 5. – 6. storočia sa začali v širšom okolí objavovať prví Slovania. Ústredným objektom hradiska bola mohutná kruhová obytná veža na najvyššom bode hradného brala. Do obdobia začiatku 13. storočia spadá i najstaršia písomná zmienka týkajúca sa Spišského hradu. V listine z roku 1209 sa spomína predaj pozemkov na tomto území spišskému prepoštovi Adolfovi, a toto obdobie bolo aj obdobím mohutnej stavebnej aktivity na hrade.

Pamätné medaily Najkrásnejšie klenoty SlovenskaAj ďalšie motívy, objavujúce sa v kolekcii, ktorú tvoria medaily vyrazené v najvyššej kvalite, pripomínajú obľúbené slovenské miesta, ktoré sú významnými dominantami krajiny alebo pripomienkou významných historických udalostí. Okrem iných môžeme menovať napríklad Oltár majstra Pavla z Levoče – najväčší neskorogotický oltár na svete, vrch Kriváň vo Vysokých Tatrách ako symbol Slovenska, hrad Devín alebo Demänovská ľadová jaskyňa.

Zbierka podlieha prísnej limitácii - k dispozícii je len 2000 zbierok pre celý svet. Viac informácií je k dispozícii TU.

Spoločnosti skupiny Samlerhuset BV

Upraviť nastavenie súborov cookie môžete kliknutím na tento odkaz.