Popredný európsky predajca mincí a medailí

Prihlásiť sa

Môj účet:

0850 606 009
Váš nákupný košík je prázdny

Bratislava 6. júna 2016

Pamätná medaila vyrobená z 1 kilogramu rýdzeho striebra 999/1000 venovaná korunovácii Márie TerézieV prvý júnový piatok a sobotu sa v bratislavskej Inchebe uskutočnila akcia obľúbená medzi zberateľmi z celého sveta. Na svoje si prišli fanúšikovia filatelie, filokartie, minerálov, drobných starožitností a predovšetkým numizmatiky.

Jedným z najväčších lákadiel bola nepochybne prekrásna strieborná pamätná medaila vyrazená pri príležitosti 275. výročia korunovácie kráľovnej Márie Terézie. Táto pamätná medaila vyrobená z 1 kilogramu rýdzeho striebra 999/1000 pochádza z ponuky Národnej Pokladnice. Dizajn navrhol známy slovenský umelec Prof. Patrik Kovačovský Mgr. Art. exkluzívne pre tohto slovenského distribútora pamätných mincí a medailí.

1 kg pamätná medaila 275. výročie korunovácie Márie Terézie na Zberateľských dňoch v BratislaveNa reverze medaily je zachytená umelecky stvárnená scéna z korunovácie Márie Terézie v Dóme sv. Martina v Bratislave. Kľúčovým prvkom na averze numizmatu je vyobrazená koruna z katedrálnej veže Dómu sv. Martina. Okraj lemuje nápis „275. výročie korunovácie Márie Terézie“. V strede medaily je vyobrazená koruna ako symbol korunovácie spojenej s Bratislavou.

Exkluzivitu medaily nezvyšuje len jej hmotnosť, ale tiež precízne spracovanie v najvyššej kvalite lešteným razidlom a veľmi nízka svetová limitácia, ktorá činí iba 100 kusov pre celý svet.

Pre zákazníkov, ktorým sa páči design, ale momentálne nezainvestujú 2 500 eur do unikátneho zberateľského kúsku kilogramovej medaily, Národná Pokladnica pripravila tiež dizajnom rovnakú, selektívne pozlátenú medailu, avšak v ľahšom a výrazne cenovo dostupnejšom prevedení.

Spoločnosti skupiny Samlerhuset BV

Upraviť nastavenie súborov cookie môžete kliknutím na tento odkaz.