Popredný európsky predajca mincí a medailí

Prihlásiť sa

Môj účet:

0850 606 009
Váš nákupný košík je prázdny

Národná Pokladnica

Národná Pokladnica s. r. o., slovenská pobočka nadnárodnej spoločnosti Samlerhuset Group BV, prináša to najlepšie zo svetovej i domácej numizmatickej ponuky.

Národná Pokladnica je oficiálnym distribútorom významných svetových mincovní, z ktorých portfólia vyberá pre svojich zákazníkov mince a medaily najvyššej kvality. Spoločnosť vydáva aj vlastné pamätné emisie, ktoré pripomínajú najmä najväčšie míľniky bohatej slovenskej histórie, ktoré by nemali byť zabudnuté. Portfólio spoločnosti dopĺňajú aj vzácne historické mince a netradičné numizmaty pre tých najnáročnejších klientov.

Mince a medaily z ponuky spoločnosti sú vyrazené z kovov prvotriednej kvality a v tej najvyššej mincovej kvalite. Umelecké návrhy pre veľkú časť numizmatov pripravujú známi slovenskí a českí umelci, ako prof. Mgr. art. Patrik Kovačovský, Mgr. Art Miroslav Hric, ArtD. alebo Vladimír Oppl, autor českej dvadsaťkorunáčky a rádu Tomáša Garrigue Masaryka.

Národná Pokladnica je sociálne zodpovednou firmou a preto podporuje hneď niekoľko neziskových projektov. Spolupracuje napríklad so Slovenským národným múzeom na edukačných aktivitách pre verejnosť, s organizáciou Post Bellum, ktorá dokumentuje spomienky pamätníkov, aj s organizáciou Fairmined, ktorá pomáha pozdvihnúť životnú úroveň baníkov z malých banských spoločností tretieho sveta a ťažiť tzv. „férové“ zlato.

Viac informácií na: www.narodnapokladnica.sk

Post Bellum

Bez pamäti niet identity.

Sandra Polovková, riaditeľka Post Bellum
Sandra Polovková,
riaditeľka Post Bellum
autor foto: Tomáš Halász

Post Bellum je občianske združenie, ktoré na Slovensku funguje od roku 2011. Základnou aktivitou je dokumentovanie svedectiev ľudí. Cieľom je zachytenie skutočných príbehov nedemokratických režimov na dnešnom území Slovenska, a to prostredníctvom „oral history“. Vybraní respondenti prežili 2. svetovú vojnu, Slovenský štát, kolektivizáciu majetku, nástup komunizmu, rok 1968, normalizáciu a množstvo ďalších udalostí, na ktoré je 20. storočie bohaté.

Snahou je, aby sa svedectvá dostávali k širokej verejnosti. Aj preto sú uložené do online zbierky www.memoryofnations.eu. Post Bellum ďalej spolupracuje s médiami, putuje s výstavou po slovenských námestiach, 17. novembra odovzdáva Ceny Pamäti národa, realizuje vzdelávacie aktivity pre našu najmladšiu generáciu.

Prostredníctvom svojich aktivít zdôrazňuje organizácia dôležitosť slobody a demokracie. Aj preto vznikol v spolupráci s Národnou Pokladnicou projekt, ktorý si za cieľ kladie pripomenúť historický míľnik našich dejín, vznik Česko-Slovenska. Pri príležitosti 100. jubilea vzniku ČSR zvečňujeme pamiatky vo forme sprostredkovania slovenských príbehov, ktoré sprítomňujú opak slobody – nedemokraciu, a to v záujme pripomenutia dôležitosti slobodného štátu.

Viac informácií na: www.postbellum.sk

Spoločnosti skupiny Samlerhuset BV

Upraviť nastavenie súborov cookie môžete kliknutím na tento odkaz.