Popredný európsky predajca mincí a medailí

Prihlásiť sa

Môj účet:

0850 606 009
Váš nákupný košík je prázdny

Ak ste niekedy našli štvorlístok, určite ste to považovali za znak šťastia, ktoré sa na vás usmialo. A iste ste si ho ako talizman uchovali na pamiatku. Štvorlístok je totiž odjakživa spájaný s magickými vlastnosťami, ktoré priťahujú samé dobré energie a odstraňuje tie zlé.

Príbeh štvorlístka

Príbeh štvorlístka

Pohanské legendy hovoria, že každý lístok štvorlístka má svoj význam. Prvý má prinášať slávu, druhý bohatstvo, tretí lásku a štvrtý zdravie.

Katolícka viera jeho symboliku zase vidí v cnostiach, keď prvý lístok je nádejou, druhý vierou, tretí láskou a štvrtý šťastím.

Či tak alebo onak, svoju povesť talizmanu pre šťastie si vyslúžil najmä tým, že jeho nájdenie je vzácnosťou. Však na jeden štvorlístok údajne pripadá 10 000 trojlístkov.

Štvorlístok sa tak stal odjakživa symbolom dobrej energie. V skorších dobách si naši predkovia taký nájdený štvorlístok vkladali pod prah domu, pod posteľ či na okno, aby tak ochránili svoje domovy. Mladé dievčatá ho ukladali do vankúša, aby vo sne uvideli svojho milého. Dnes, keď ho nájdeme, si ho obvykle dávame do peňaženky v nádeji, že nám prinesie toľko chcené šťastie.

Legenda o Eve a štvorlístku

Legenda rozpráva, že štvorlístok sa dostal na zem vďaka biblickej Eve. Tá, keď sa totiž dozvedela, že bude vyhnaná z raja, odtrhla si so sebou na pamiatku štvorlístok, aby nikdy na Rajskú záhradu nezabudla.

Minca ako symbol šťastia

Mince sú odpradávna spájané s osudom a šťastím. Však všetci poznáme vžitý termín „hodiť si mincou". Túto viac ako dvetisíc rokov starú praktiku používame dodnes, keď si s niečím nevieme rady. Hádzanie si mincou pravdepodobne prinieslo našim predkom natoľko pozitívne veci, že mince začali označovať za symbol šťastia. Mincí, ktoré prinášajú šťastie je veľa, ľudia ich s posvätnou úctou uchovávajú pri sebe a dedia sa z generácie na generáciu.

Darujte šťastie pravým a večným štvorlístkom!

Hovorí sa, že ak dostaneme štvorlístok darom, budeme obohatení nehmotným bohatstvom vo forme nádeje, viery, lásky a šťastia.

Ak si chcete „zaistiť" či „poistiť" dobrú energiu pre seba či svojich blízkych, máme pre Vás nádhernú kombináciu symbolov šťastia. V jednom variante ide o prepojenie medaily z rýdzeho zlata s kolorovaným štvorlístkom, druhý variant ponúka spojenie striebornej mince so štvorlístkom zušľachteným rýdzim zlatom.

Minca či medaila so štvorlístkom sú unikátnym dielom a pre svoju symboliku krásnym darčekom pre všetky výnimočné životné situácie. Hodia sa ako darček na svadbu, k narodeninám, dokončeniu štúdia alebo napríklad do kolísky. Nech je už príležitosť akákoľvek, veríme, že prinesie veľa šťastia Vám aj Vašim blízkym.

Pre viac informácií o minci navštívte: Zlatá medaila s kolorovaným štvorlístkom a Strieborná minca so zlatým štvorlístkomŠtvorlístok pre šťastie v zlate alebo striebre
Zlatá medaila s kolorovaným štvorlístkom Štvorlístok na zlatej medaile
  • Iba v Národnej Pokladnici
  • Rýdze zlato 999/1000
  • Nízka limitácia iba 999 kusov
  • Najvyššia kvalita razby
Štvorlístok na striebornej minci
  • Minca z rýdzeho striebra 999/1000
  • Pravý štvorlístok zušľachtený rýdzim zlatom
  • Nízka limitácia iba 2021 ks
  • Najvyššia mincová kvalita
Štvorlístok na striebornej minci

Spoločnosti skupiny Samlerhuset BV

Upraviť nastavenie súborov cookie môžete kliknutím na tento odkaz.