Popredný európsky predajca mincí a medailí

Prihlásiť sa

Môj účet:

0850 606 009
Váš nákupný košík je prázdny

Znamenia zverokruhu na minciach

Rok sa s rokom zišiel a my tu máme opäť nový rok. Viete však, ktoré znamenia vládnu jeho prvému mesiacu? Prezradíme, že je to zemský Kozorožec a vzdušný Vodnár.

Aj v roku 2024 môžete nájsť v ponuke Národnej Pokladnice mince pre seba i svojich blízkych, ktoré sú venované jednotlivým znameniam zverokruhu.

Kozorožec

Obdobie Kozorožca sa nachádza v rozmedzí od 22. (23.) 12. do 19. (20.) 1. Ide o zemské znamenie, ktorému vládne planéta Saturn.

Temperament

Z hľadiska správania a temperamentu je toto znamenie vážnejšie a pokojnejšie. Rešpektuje starších a dodržiava tradície. Dáva prednosť istotám a jedinec zrodený v tomto znamení nerád mení svoje zvyky a uprednostňuje pokoj a samotu.

Ide o prakticky založené znamenie, ktoré vo svojich činoch býva rozhodné a samostatné. K jeho kladom patrí istý druh disciplinovanosti, zručnosti, ctižiadostivosti a cieľavedomosti. Medzi ostatnými si dokáže vytvoriť rešpekt.

Medzi jeho slabiny patrí, že sa mnohokrát podceňuje, je si neisté a občas až prehnane vážne. Rovnako sa necháva strhnúť hodnotením druhých. V extrémnom prípade sú ľudia narodení v tomto znamení chladní, odmeraní a niekedy až prehnane prísni.

Pracovitosť

Z hľadiska pracovitosti sú Kozorožce veľmi pracovité so zmyslom pre povinnosť a zodpovednosť. Sú rozvážni, pokojní a rozhodujú sa múdro. Slabinou v tejto oblasti môže byť istá nepružnosť a pomalosť. V extrémnom prípade zase opak, kedy kladú dôraz na vysoké výkony.

Intelekt

Kozorožec je praktik a stojí v mnohých smeroch pevne nohami na zemi. Pri premýšľaní sa nenecháva ovládať emóciami a rozhodne nechodí s hlavou v oblakoch. Pri rozhodovaní sa skôr drží overených poznatkov.

Počas rozhovoru s Kozorožcom cítite, že jeho prejav je premyslený a zrozumiteľný. Preto najlepšou stratégiou je s ním hovoriť pokojne a rozhodne sa vyhýbať prehnaným emóciám.

Slabinou v tejto oblasti býva istá konzervatívnosť a nepružnosť. Málokedy pristúpi na novinky a nové názory. Niektorí sa považujú za hlúpych a sú presvedčení, že nikdy nemôžu byť šťastní a úspešní. Podliehajú pesimizmu. Uzatvárajú sa do seba, sú mlčanliví a vyhýbajú sa diskusiám na citové témy. Ich veľkou prekážkou býva ich nezdolná tvrdohlavosť.

Emócie

Kozorožec nepatrí medzi citovo vzletné znamenia, je to realista, ktorý nepodlieha ilúziám. V citových prejavoch dáva prednosť jasným znameniam.

Občas môže byť zložité pochopiť Kozorožcovu citovú rezervovanosť. To, že len málokoho si k sebe pustí a svoje emócie potláča.

Láska

Láske sa Kozorožec otvára veľmi pozvoľna. Najprv býva nedôverčivý a opatrný. Avšak keď sa otvorí, tak pre svojho partnera urobí takmer čokoľvek. Vzťah a lásku berie vážne. Do ukončených vzťahov sa takmer nikdy nevracajú.

Pre tých, ktorí majú vo svojom živote Kozorožca je určite dôležité aj vedieť, že bývajú nesmelí, pozvoľna sa uvoľňujú a ich zmysel pre humor je skôr decentný.

Vodnár

Obdobie Vodnára sa nachádza v rozmedzí 20. (21.) 1. až 18. (19.) 2. Ide o vzdušné znamenie, ktorému vládne planéta Urán (pred jeho objavením to bol Saturn). 

Temperament

Z hľadiska správania a temperamentu patrí Vodnár medzi tie znamenia, ktoré milujú voľnosť, nezávislosť a slobodu, a to vo všetkých oblastiach svojho života. Nutne potrebuje pohyb a aktivitu. Býva samostatný a rád skúša nové veci.

Vodnár je inovátor, chce veci robiť inak ako ostatní. Nemá rád skostnatenosť a usiluje sa o pokrok. Ľudia narodení v tomto znamení usilovne pracujú aj na svojom osobnom rozvoji.

Medzi jeho klady patrí aj zodpovednosť, spoľahlivosť a čestnosť. Naopak slabinou môže byť nízke sebavedomie a to, že sa necháva ovládať druhými. Ťažko sa vyrovnáva s nátlakom a agresiou a radšej vzniknutý spor vzdáva. Odmieta sa čomukoľvek prispôsobiť a málokedy dokáže robiť kompromisy. Má tendenciu robiť si čo chce a nerešpektuje hranice. V spoločnosti môže byť označovaný za výstredného človeka so sklonom k rebélii.

Pracovitosť

Z hľadiska pracovitosti je Vodnár aktívny. Často sa spolieha sám na seba a dokáže byť odvážny. Slabinou môže byť, že oplýva často istou ľahostajnosťou, v opačnom prípade zase unáhlenosťou bez toho, aby si všetko dobre dopredu premyslel.

Intelekt

Intelekt Vodnára vyniká bleskovými postrehmi. Býva veľmi všímavý a zvedavý, oplýva výbornou intuíciou a predstavivosťou.

Patrí medzi znamenia, ktoré sa v myslení nenechajú ovládnuť emóciami. Na svoje okolie môže občas pôsobiť ako by bol myšlienkami niekde inde, je to tým, že neustále nad niečím premýšľa.

Voči ostatným uprednostňuje férové konanie a drží dané slovo. Prieči sa mu povýšenosť.
Slabinou môže byť, že svoje názory aj plány mení. Býva idealistický a tzv. si stavia vzdušné zámky na hony vzdialené od reality.

Počas komunikácie s ním je možné očakávať vzdor alebo pokiaľ je komunikácia nepríjemná, snaží sa ju čo najrýchlejšie ukončiť. Je pre neho zložitejšie vedieť druhých počúvať.

Emócie

Z emocionálneho hľadiska je Vodnár veľmi otvorený. Nebýva sebecký, naopak oplýva istou ľudskosťou a láskavosťou. Slabinou je, že je pre neho náročné vyjadriť svoju náklonnosť a udržuje si určitý citový odstup. Ostatných si púšťa k telu veľmi pomaly. Tiež dokáže byť chladný, nevšímavý až ľahostajný.

Vnútorne sa môže cítiť osamelý, čo je ale dôsledok toho, že sa nedokáže hlbšie citovo odovzdať.

Láska

V láske Vodnár nemá rád žiadne zákazy a obmedzenia či nútenia. Potrebuje voľnosť, ktorú na oplátku dá aj svojmu partnerovi.

Kozorožec a Vodnár na netradičnej minci zušľachtenej rýdzim zlatom!

Znamenia zverokruhu na minciach

Zaujíma vás zverokruh? Radi odhaľujete charakteristiky ukrývajúce sa pod jednotlivými znameniami, pričom najviac u toho svojho či osoby Vami milovanej?

My v Národnej Pokladnici tiež, a preto sme sa rozhodli priniesť našim zákazníkom unikátne mince venované všetkým dvanástim znameniam zverokruhu.

Mince sa pýšia mnohými atribútmi ako je unikátny lichobežníkový tvar, zušľachtenie rýdzim zlatom 999/1000 a parciálne kolorovanie farebnou aplikáciou.

Predlohou pre vznik mincí sa stali slávne hodiny svätého Marka, umiestnené v Hodinovej veži na námestí svätého Marka v talianskych Benátkach.

Mince sú výborným tipom na darček. Urobte radosť sebe či svojim blízkym!

Pre viac informácií o minciach navštívte: MINCE PODĽA ZNAMENIA ZVEROKRUHU

Spoločnosti skupiny Samlerhuset BV

Upraviť nastavenie súborov cookie môžete kliknutím na tento odkaz.