Popredný európsky predajca mincí a medailí

Prihlásiť sa

Môj účet:

0850 606 009
Váš nákupný košík je prázdny

Je hojne využívaný v šperkárstve, odpradávna sa verí v jeho liečivú silu. Reč je o ametyste, mineráli purpurového odtieňa, ktorý patrí k najvyhľadávanejším drahým kameňom. Moderná doba ametyst opisuje ako drahokam, ktorý zvyšuje osobnú energiu a má potenciál človeka ochrániť pred škodlivým žiarením, ktoré môžu vysielať aj naše často používané mobilné telefóny. Skrátka ametyst je doplnok, ktorý by nám nemal chýbať.

Ametyst

Ako ametyst vyzerá?

Ametyst je úchvatný minerál v tvare stĺpovitých šesťbokých kryštálov v odtieni fialovej, modrofialovej, purpurovej či červenoružovej.

Liek proti alkoholovému opojeniu?

Ametyst sa radí medzi drahé kamene, jeho grécke pomenovanie „amethystos“ znamená „neopojný". Staroveká grécka a neskôr aj rímska spoločnosť verila, že jeho vlastnosti chránia človeka pred alkoholovým opojením. Z toho dôvodu na sebe starí Gréci nosili ametystové šperky a na pitie používali vyrezávané nádoby, ktoré boli bohato zdobené ametystami. Verili, že tým zamedzia nežiaducim účinkom alkoholu.

Kameň, ktorý je obľúbený naprieč storočiami

Ametyst patrí odpradávna k vyhľadávaným drahým kameňom, hojne sa používal v šperkárstve už od staroveku. Dôkazom jeho obľúbenosti naprieč rôznymi civilizáciami sú aj vzácne nálezy, ktoré sa dodnes dochovali. V Tutanchamonovej hrobke bol nájdený náramok v tvare chrobáka skarabea vyrobený z ametystu a aj na ďalších náleziskách v Egypte boli nájdené amulety a šperky z ametystu, ktorých vek sa datuje okolo roku 3000 pred Kristom.

Fialový drahokam tiež zdobia nejedny kráľovské korunovačné klenoty. Jeho krásu mohli diváci po celom svete na vlastné oči sledovať počas korunovácie súčasného britského kráľa Charlesa III. Charles III. mal na hlave korunu svätého Eduarda, ktorú okrem iného zdobí 7 ametystov. Ametystové amulety radi nosili aj stredovekí európski bojovníci, lebo verili, že im počas bitky poskytnú ochranu.

Liečivá sila drahého kameňa

Ametyst je okrem tohto všetkého tiež spájaný s energiou, duševnou jasnosťou, mravnou čistotou a triezvosťou a hovorí sa, že zvyšuje intelekt toho, kto ho nosí. Vďaka tejto viere boli jemné ametysty po stáročia usadzované na náboženské šperky a korunovačné klenoty. Ametyst je považovaný za kameň abstinencie a často sa vyskytuje nielen v prsteňoch biskupov a kardinálov, ale aj šľachty.

Ametyst patrí medzi mesačné kamene zverokruhu a je spájaný predovšetkým so znamením Rýb, Strelca a Panny. Tmavofialové ametysty sú ideálne pre Kozorožcov a tie s purpurovým nádychom pre Baranov a Škorpiónov. Ametyst je kameňom, ktorý dokáže upokojiť myseľ a emócie, má priaznivé účinky na duchovnú čistotu a meditáciu. Svojho nositeľa zbavuje negatívnej energie a prečisťuje jeho auru.

Kam za ametystami?

Jedny z najkrajších tmavofialových ametystov sa dovážajú z Uruguaja a Brazílie. Krásne ametysty sa vyskytujú aj v Alpách a na Urale. Purpurové ametysty pochádzajú z Afriky či Srí Lanky. V Českej republike sú náleziská tzv. žilných ametystov napríklad na Českomoravskej vysočine, ktoré majú na svojom priereze zaujímavú stavbu pripomínajúcu svojím výzorom hradby. Preto sa tiež niekedy nazývajú ametysty „hradbové".

Obdarujte seba či svojich blízkych ametystom! Je to skvelý tip na vianočný darček!

Exkluzívny šperk z perál a ametystov

Ametyst je drahým kameňom s množstvom predností. Tým, že ním obdarujete seba alebo osobu vám blízku, nikdy nešliapnete vedľa.

V ponuke Národnej Pokladnice teraz nájdete exkluzívny šperk, ktorý rozžiari každú ženu. Jedná sa o šperk z perál a ametystov. O sile a moci ametystov sme vás práve informovali, o perlách sa zase hovorí, že podnecujú vnútornú múdrosť a živia lásku. Spojením perál a ametystov tak vznikol vskutku jedinečný a elegantný náhrdelník, ktorý zaručene poteší!

K náhrdelníku sú navyše ako darček ZADARMO pridané náušnice v rovnakom dizajne. Tým získate jedinečnú príležitosť zaobstarať si rovno celý komplet za cenu náhrdelníka bez náušníc. Navyše komplet dostanete v krásnej bielej darčekovej kazete, ako stvorenej pod vianočný stromček.

Pre viac informácií o perlovom sete s ametystami navštívte: Exkluzívny šperk z perál a ametystov

Spoločnosti skupiny Samlerhuset BV

Upraviť nastavenie súborov cookie môžete kliknutím na tento odkaz.