Popredný európsky predajca mincí a medailí

Prihlásiť sa

Môj účet:

0850 606 009
Váš nákupný košík je prázdny

V dňoch 3. až 5. februára sa po dvojročnej pauze opäť konal svetoznámy peňažný veľtrh World Money Fair Berlin. Veľtrh je významnou udalosťou a pomyselnou jednotkou pre vyznávačov numizmatiky. World Money Fair každoročne navštívi viac ako 300 vystavovateľov z celého sveta, vrátane viac ako 60 štátnych mincovní a národných bánk.

World Money Fair prináša novinky zo sveta numizmatiky

Veľtrh World Money Fair sa ako každý rok konal v Berlíne, v priestoroch Estrel Convention Center. Tento rok sa dokonca odohral jubilejný 50. ročník a návštevníci sa tak počas neho mohli zoznámiť s množstvom noviniek a zaujímavostí zo sveta numizmatiky. K tomu si po celý čas mohli vychutnať bohatý sprievodný program prednášok a prezentácií.

Korene veľtrhu siahajú do 60. rokov, kedy prebiehala strieborná kríza. V tom čase boli po celom svete zakladané mincové kluby, ktoré organizovali zberateľské stretnutia. A šéfredaktor časopisu Münzen-Revue založil spolu s niekoľkými organizátormi európskych búrz mincí Organizáciu Europäische Münzenbörsen (OEMB), ktorej cieľom bolo nastavenie podmienok, marketingová aliancia a stanovenie opatrení proti falzifikátom a napodobeninám.

Prvá medzinárodná akcia, ktorá sa konala pod taktovkou OEMB, bola v Bazileji 22. januára 1972. Udalosť postupom času nadobúdala na význame a priťahovala čoraz viac návštevníkov. Stále však chýbal priamy spoj medzi mincovňami a zberateľským trhom. A preto nastal čas na vznik veľtrhu, ktorý sa mal stať odborným a reprezentatívnym miestom, kde spolu môžu medzi sebou komunikovať odborníci, výrobné a dodávateľské firmy.

Mincovne postupne začali prezentovať svoje umenie, čo sa stretlo s veľkým úspechom. A to tak veľkým, že v dnešnej dobe sa veľtrhu zúčastňuje viac ako 50 krajín z celého sveta.
V priebehu času sa veľtrh etabloval na neutrálnu numizmatickú výstavu nielen pre obchodníkov a mincovne, ale aj zberateľov. Zároveň sa premiestnil z Bazileja do Berlína, kde ho každoročne navštívi vyše 13 000 návštevníkov, ktorí tu môžu obdivovať pozoruhodný svet numizmatiky.

Národná Pokladnica pre vás veľtrh zdokumentovala

My v Národnej Pokladnici sme sa samozrejme na veľtrh zašli pozrieť, a chceme sprostredkovať to čo sme tam videli prostredníctvom niekoľkých fotografií aj tým z vás, ktorí sa napríklad nemali možnosť tohtoročného veľtrhu zúčastniť. Pre nás bola atmosféra neopísateľná, sprevádzaná množstvom zaujímavých okamihov a stretnutí. Človek bol doslova očarený nielen leskom všemožných numizmatov, ale aj ukážkou výroby medailí a strojov, ktoré sa na vzniku malého umeleckého diela podieľajú.

Spoločnosti skupiny Samlerhuset BV

Upraviť nastavenie súborov cookie môžete kliknutím na tento odkaz.