Popredný európsky predajca mincí a medailí

Prihlásiť sa

Môj účet:

0850 606 009
Váš nákupný košík je prázdny

Žijeme v mylnej predstave, že sme iba Ryby, Strelci, Vodnári či Kozorožci. Dnes vám prezradíme, že nie sme tak jednoducho čitateľní, a že k tomu aby sme sa o sebe viac dozvedeli vedie síce kľukatejšia cesta, ale za to zaujímavá, poučná a mnohokrát aj napínavá. Skúste zistiť, čo v sebe ukrýva dátum a čas vášho narodenia, aké všetky znamenia vás ovplyvňujú a v ktorých oblastiach vášho života!

Znamenia nás sprevádzajú po celý život

Človek vo zverokruhu

Už v staroveku astrológovia pozorovali oblohu, fascinovala ich, rovnako ako dnes aj nás. Postupom času dokonca zistili, že sa vplyvom Slnka mení v priebehu roka energia na Zemi. Tieto zmeny pozorovali nielen v prírode, ale aj v správaní ľudí. Na základe tohto poznania potom použili na pomenovanie dvanástich dielov ekliptiky názvy súhvezdí, ktoré dnes poznáme v horoskope ako astrologické alebo slnečné, či znamenia zverokruhu.

Znamenia používame na rozlíšenie ľudských pováh, avšak pri určovaní znamení je potrebné brať do úvahy mnoho ďalších vplyvov. V čase vášho narodenia totiž určite nestáli všetky planéty v rovnakom znamení, v akom máte Slnko v čase narodenia. Na vašu povahu a životnú cestu vždy mali a majú totiž vplyv aj ďalšie planéty, ako je Luna (Mesiac), Merkúr, Venuša, Mars, Jupiter a ďalšie. Zabudnúť by ste určite nemali ani ascendent.

Bohužiaľ mnoho z nás žije v mylnej predstave, že jeho znamenie určuje iba postavenie Slnka v čase jeho narodenia. Napríklad človek narodený 5. februára má Slnko vo Vodnárovi, avšak jeho charakter, klady a slabiny ovplyvňuje aj postavenie ďalších planét, preto rozhodne nie je „čistokrvným" Vodnárom. Môže síce mať viac planét vo Vodnárovi, ale určite nie všetky, taký človek totiž neexistuje. Aby ste sa dozvedeli niečo bližšie, je potrebné najskôr zistiť, v akých znameniach stáli všetky planéty v čase vášho narodenia. Na to potrebujete poznať dátum svojho narodenia, miesto a čas. Avšak spravidla málokto vie, o koľkej sa narodil, pokiaľ mu to neprezradili rodičia. Odpoveď na túto otázku by vám mala okrem rodičov poskytnúť matrika.

Keď všetky údaje máte, je možné si nechať vytvoriť prepracovaný horoskop od skúseného astrológa alebo sa k nemu postupom času a naberanie nových skúseností môžete dopracovať sami. Potom, čo sa prepletiete spletitými uličkami vášho horoskopu a všetko zapadne na to správne miesto, sa dozviete informácie o sebe, svojom prístupe k životu, o svojich prednostiach či slabinách. Z toho následne môžete robiť nejaké hlbšie závery, poprípade sa snažiť na niektorých zložkách zapracovať, napríklad slabinách. Rovnako sa týmto spôsobom môžete dozvedieť viac o ostatných ľuďoch a zistíte, že vlastne nič na svete nie je čierne alebo biele. Je tiež dôležité podotknúť, že žiadne znamenie nie je lepšie alebo horšie, všetky majú svoje prednosti aj nedostatky.

Aké rozoznávame znamenia

Celkom máme dvanásť znamení, pričom každému z nich dominuje jeden element. Tými elementmi sú voda, vzduch, zem a oheň a majú svoju symboliku. Vodné znamenia sú citové typy, ktoré kladú veľký dôraz na osobné vzťahy. Vzdušné znamenia veľmi premýšľajú a sú veľmi komunikatívne a zvedavé. Zemské znamenia bývajú vnímavé a zostávajú nohami na zemi, sú realistické a konzervatívne. Ohnivé znamenia sú označované ako intuitívne a vyznačujú sa spontánnosťou a temperamentom.

K vodným znameniam patria: Ryby, Rak, Škorpión
K vzdušným znameniam patria: Vodnár, Blíženci, Váhy
K zemským znameniam patria: Kozorožec, Býk, Panna
K ohnivým znameniam patria: Baran, Lev, Strelec

Benátsky zverokruh detailne predstavuje všetky astrologické znamenia

Sada mincí Znamenie zverokruhu

Pokiaľ vás tematika astrologických znamení zaujala a radi sa zverokruhom zaoberáte, môže vás tiež potešiť limitovaná mincová sada Benátsky zverokruh, ktorá je venovaná jednotlivým znameniam. Sada je vernou replikou benátskych hodín, ktoré ukazujú čas už dlhých 516 rokov a podľa legendy ich autorom boli vypichnuté oči, aby nemohli postaviť podobné hodiny.

Na 12 minciach lichobežníkového tvaru, ktoré v zloženej podobe tvoria kruh, môžete obdivovať detailne prepracované všetky znamenia. Mince sa pýšia nielen nákladnou farebnou aplikáciou v nebeskej modrej, ale aj zušľachtenie rýdzim zlatom 999/1000.

Krásne spracované mince môžete u nás v Národnej Pokladnici zakúpiť jednotlivo, podľa vlastného výberu, alebo ako kompletnú sadu dvanástich znamení. 

Pre viac informácií o minciach navštívte: Benátsky zverokruh

Spoločnosti skupiny Samlerhuset BV

Upraviť nastavenie súborov cookie môžete kliknutím na tento odkaz.